» Poradna » Ostatní

IOS vs Android

Chtěl bych se zeptat, chci začít programovat aplikace na mobil, ale mám problém, výběr mezi iOS a Android. Vím, že na iOS potřebuju mac, to mám, ale chtěl jsem se zeptat, jak je Objective-C těžký. A jaké má využití ve firmách, spíše uplatnění? V javě mám nějaké základy, ale láká mě Objective.. díky za odpověď :D

Odpovědi na otázku

Android mi přijde mnohem perspektivnější nejen díky širšímu zastoupení. Používá se i v různých mediaboxech apod. takže využití bude mnohem širší a taky jsem viděl na Androidu i různé specializované SW k přístrojům - díky široké nabídce HW se dá mnohem lépe vybírat.

Ano ale zasa Apple zariadeni je len par, takze sa lahko testuje a vychytavaju bugy a celkove ladenie, plus Apple uzivatelia su ochotni zaplatit aj za aplikacie, ktore su na Android zadarmo.Nakolko je co narocne, nedokazem posudit, nie som programator.

Na programování pro iOS potřebuješ i licenci, pro Android ne.