» Poradna » Web a internet

Internet přes kabel je pomalejší ..

Mám takový problém že všechny zařízení připojené přes wifi jedou v pohodě .. ale mám zapojený pc přes kabel a všechno načítá strašně moc pomalu (kablem to není jelo mi to do nedávna v pohodě a také jsem jich vyzkoušel dneska více)

Odpovědi na otázku

Cokoli. Ma ten PC moznost pres Wifi? Muze byt zavsiveny a samovolne odesilat data a vytezovat linku. Muze byt spatny ovladac. kor na Win10 je to velice casty jev. Pokud mas Win10 zajed do spravce zarizeni a dej aktualizovat ovladac ethernetu a uvidis zda ti automat neco nenajde. pokud ne kukni manualne. Vypni vsechny zarizeni a vyzkousej jen to PC a na routeru se kukni na vytizeni linky. Dale pripoj na ten kabel jine zarizeni se sit kartou napr nejaky NTB a na nem ale vypni Wifi aby se to neovlivnovalo.

To nebude káblom, ani problémom v PC, ale router obmedzí rýchlosť pre PC.Pozrel by som tam nastavenia.

Extrémně pomalu jde komunikace přez eth. kabel pokud se špatně zdetekuje duplex nebo rychlost. Dělaly to 100MBit switche a 1GBit síťovky.Na PC jde zjistit jak je síťová karta nastavená a skusit nastavit napevno, ale protějšek, jestli nemáš managovatelný switch nebo router, můžeš jen vypnout, zapnout a doufat.