» Poradna » Web a internet

Internet občas spadne - Router Asus RT-N13U

Zdravím,mám PC připojeno k routeru Asus RT-N13U a ten je připojen na optiku od 802.czPřipojení až do minulého týdne jelo bez chybně, ale nyní tak jednou až 2x za den se internet vypne, PC hlásí Připojení není k dispozici a Net nejede ani z PC, ani z Notebooku ani z mobilu. Když Router odpojím od napájení a opět jej zapojím, Net naběhne a vše funguje jak má zase do dalšího dne, někdy i dvou dnů. Vypadává to nepravidelně v různou dobu. V čem může být problém??

Odpovědi na otázku

To byste musel odpojit router a zkouset primo linku. Tim byste overil, kde presne je problem.Ale je bohuzel mozne, ze router je KO. Ony routery od Asusu jsou sice vetsinou pekne (fajn funkce, slusna cena,..), ale nejsou bohuzel prilis spolehlive.

PS: V prvni fazi by nebylo od veci vyzkouset nejaky pocitac pripojit k routeru dratem.

Bejvávalo s tou nespolehlivostí...... Je zajímavé, že v našem autorizovaném servise Asus jsem za poslední půlrok neviděl ani 1 router Asus na reklamaci. Zato těch "kvalitních a spolehlivých" těch tam bylo a je neurekom....

Ja nemam asi tak bezprostredni info, ale souhlasim, ze v posledni dobe se to asi zlepsuje. Drzim palce, protoze jinak jsou to fajn routery a tohle je (byla?) jedina piha na krase.

Odhadem nějaký soused si taky koupil wifi-router a začal tě rušit a tím vyvolané vyšší procento ztracených paketů / přerušených spojení zapere operační paměť routeru.Zkus změnit kanál (pomocí programu inssider můžeš zkusit nějaký volnější kanál), pokud se to nezmění, existuje možnost dát router na spínací hodiny (dají se koupit např. v Obi / Baumaxech za pár korun), které ti ho 1x za den někdy v noci preventivně restartují (třeba na 1/4 hodiny odpojí od elektřiny).

Děkuji za rady, ale - router je cca rok starý, ještě v záruce, ale nevím, zda by toto byl důvod k reklamaci. No a to vypínání - tím to nejspíš nebude, jelikož jej většinou v noci vypínám. Jinak fakt nevím. Vypadává to komplet, PC je připojen přes kabel, NB a mobil přes WiFi...

Duvod by to byl, ale jak uz jsem psal, nejdriv je treba zjistit, zda za to nemuze linka. Pripojte pocitac primo a uvidite to hned.

To právě hned nezjistím, tak do dvou dnů, ale bohužel nyní nemohu být bez mobilního připojení, takže tenhle test prozatím odložím. Momentálně jsem zkusil změnit kanál u WiFi, tak uvidím, zda to pomůže...

Tak když bez toho abys to zkoušel na kablu nemůžeš být, tak co ještě očekáváš za radu? Kdyby to třeba bylo tím routrem a musel jsi ho reklamovat a 30 dnů je na opravu - co bys dělal? To by ses oběsil?

PS. Systémový záznam routeru se plní tímhle:Aug 28 14:00:53 upnpd[340]: AddPortMap: DevUDN: uuid:5f75f342-9f96-4ecc-9dbd-6f981efc3f14 ServiceID: urn:upnp-org:serviceId:WANIPConn1 RemoteHost: (null) Prot: UDP ExtPort: 65226 Int: 192.168.1.2.65226Příliš se v tom nevyznám, ale záznamy během dne přibývají. Po vypnutí se to nuluje.

To je jen UPnP v akci. Mozna byste ho na routeru i mohl vypnout, ale treba se Vam k necemu hodi a stejne to asi nebude s temi potizemi nijak souviset.A jestli nemuzete router odpojit, zkuste testovat s nim.Zakladni principy:Paralelne ping na router, na prvni providerovo zarizeni na trase a pak nekam do internetu, treba tradicni seznam.cz . Vysledky pingu logujeme, pingame dlouho. Pingame dlouhymi pakety, treba 1200B.Priklad: ping www.seznam.cz -t -l 1200 > c:\vysledek_pingu.cz(Nechat bezet klidne cely den, pak log prohlednout. Cilem je zjistit, kde presne se spojeni zadrhne.)

Zdravím.Tak až nyní jsem se dostal k testování pomocí Pingu. Ale moc mi to neříká... včera to spadlo 2x, dnes jednou. Tady je dnešní záznam z pingu. Vždy když Router odpojím od sítě a znovu jej zapnu, tak to opět funguje.. http://ulozto.cz/xmHawuug/vysledekdne15-txt

Doteraz si neprezradil, ci ti to vypadava z pocitaca, ktory je pripojeny na router kablom, alebo cez wifi. Ani netusis ako je tato "malickost" dolezita. Zhruba tak, ako ked povies ze ti nesvieti svetlo a po 14 dnoch znova povies, ze este to nejde a ono sa potom zisti, ze nieje elektrika.

Vypadává vše. PC které je připojeno kabelem i Notebook a mobil které jedou přes wifi.

V takom pripade treba odskusat linku bez toho routra. Mas to napisane hned v prvom poste a doteraz si to nespravil, alebo si nas o tom neinformoval ako to dopadlo. Ak to nebude robit, budeme patrat dalej kde moze byt ten pes zakopany.Ak to bude robit, tak zrejme budes vediet co mas robit.

To už jsem tady taky psal... jsou dny kdy se to nesekne vůbec a já nemohu odpojit ostatní bezdrátová zařízení od sítě, proto bych rád testoval s routerem. POkud to bude zlobit dál a dál, tak se tomu nejspíš nevyhnu, ale bude to nějakou dobu trvat...

Existuje urcita postupnost krokov, ktoru je potrebne urobit a ty si teraz pri kroku 3.Bohuzial krok c.1 si preskocil. Z teba by ziadny pilot raketoplanu nebol. Ti robia ukony vzdy presne podla presne stanovenych krokov. To preto, aby mohli vcas zistit moznu zavadu.

Zaptám se takto - Až zase nastane ten výpadek, pomůže, když přepojím síťový kabel během něj do PC? Takto by se to dalo provést, pokud to k něčemu bude.

Nepomoze, pretoze tvrdis, ze staci ten router vypnut a zapnut a znova to ide.Nevieme ake programy pouzivas, co mas zapnute, ake programy pouzivaju spojenie a ty o nich ani nevies a podobne. Router sa da zablokovat napr. skypom, alebo torrentami.

Mám zapnutý pouze Avast, ZoneAlarm, SkyDrive a poštovního klienta Thunderbird s prohlížečem Firefox. Systém W7 64bit. Nicméně, toto mám v PC stejné už celkem dlouho, ale Net začal padat cca asi poslední měsíc. No uvidíme, jak dlouho ta zase vydrží, než to spadne. Jak jsem psal, někdy to za den nespadne vůbec, někdy třeba i 3x...

Napriklad existuje moznost, ze nahle a caste dotazy na DNS su u ISP obmedzovane napriklad na 2 dotazy za sekundu, alebo nejaku inu hranicu trebars 10.

Další zajímavý poznatek z dneška. Síť opět spadla, ale zjistil jsem, že není třeba router restartovat, stačí pouze odpojit síťový kabel a opět jej připojit. Pořád ale nevím, zda je chyba na straně routeru, nebo poskytovatele internetu (802 ve FM) Zvažuji koupi druhého routeru, ale nevím která značka je nejlepší, co do stability. O Asusech jsem zde viděl mnoho negativního, do nedávna jsem se domníval že je to dobrá značna na trhu...

Siet robena na principe switchovania nemoze len tak lahko padnut. Dokonca uz len dva pocitace spojene navzajom medzi sebou vytvaraju siet. Ak si tam hodis switch, ktory moze byt sucastou routra, tak siet padne len vtedy, ak sa nieco stane s tym switchom, alebo s niektorym pocitacom. Napriklad niektora cast bude mat malo odolny zdroj.Pad siete je nieco ine ako obcasne nefungovanie urcitej sietovej trasy, ako napriklad trasy smerom na Internet. Sietova trasa z jedneho pocitaca do druheho moze byt napriklad funkcna a to aj vtedy ak nejde Internet.Je dobre sa naucit vyjadrovat presne ak riesit nejaky zlozity problem.Este ti mozem prezradit, ze switchovana siet je vzdy dvoj bodove spojenie a ked mas napriklad 20 pocitacov zapojenych do switcha a preseknes kabel na jednom pocitaci, tak zbylych 19 pocitacov funguje normalne dalej.

Ok, trošku mi to příjde jako hra se slovíčky, ale snad je pochopitelné, o čem mluvím. Jsem v tom poněkud laik, takže pro mě - spadl internet . Bohužel, stále nevím kde je chyba. Jak jsem psal, když se Net zasekne, tak nejene žádné ze zařízení připojených přes router - wifi ani kabel. Stačí ale odpojit hlavní síťový kabel a po připojení je vše OK. Není třeba restartovat router.Chci proto zkusit výměnu routeru. Proto bych rád, pokud mi zde může někdo více znalý dané problematiky doporučit nějakou značku a model?

Jak uz jsem psal vyse (a nebyl jsem sam) - nejdriv je treba vyzkouset linku bez routeru. Ikdyz podle tehle symptomu se zna, ze nejspis bude router skutecne KO. Pokud je router v zaruce, zacnete jeho reklamaci.

To si taky myslím, ale jak jsem zjistil, tak je těsně po záruce... už jej nelze reklamovat. Co by jste mi zde doporučili, jít opět do Asusu, nebo zvolit jinou značku?

Tak ten Asus se mi líbí. Ještě bych se chtěl zaptat, zda je dobré do budoucna mít i 5Ghz? Třeba tento:http://www.alfacomp.cz/php/product.phpMůj NB tím prozatím nedisponuje, nevím, zda je to jen další výkřik technologie, který skončí v hlubinách zapomění a je to zbytečnost, nebo se to snad ujme...?

5GHz muze byt fajn. Ale zalezi na tom, kolik mate na to klientu, jsou-li v ceste mnohe zdi,.. Mam doma WNDR3400v2 a k nemu pripojenych par WNDA3100. Ma to sve vyhody.

Taky to chci do domova. Co si tedy myslíš o tomhle:http://www.alfacomp.cz/php/product.phpa nebohttp://www.alfacomp.cz/php/product.phpbez 5GHz.Nejspíš jeden z nich zítra koupím.

Ja viem o com hovoris, len zatial nevidim ziadne relevantne meranie na zaklade ktoreho by som mohol specifikovat problem a navrhnut riesenie. Laicke vyriesenie problemu moze byt zakupenie ineho routra dufajuc, ze to bude lepsie. Ale co ak to bude este horsie ?

Zdravím... tak po zakoupení nového routeru Asus RT-N15U... problém přetrvává. Připojení spadne na všech zařízeních, ať už připojených kabelem, nebo WiFi... pomůže restart routeru, pomůže rovněž odpojení a následné připojení síťového kabelu... Do routeru se lze nalogovat i při spadlém připojení.