» Poradna » Počítačové sítě

Internet kabelem

Ahoj, asi je to blbost, ale nedal by se nějak internet šířit telefonním kabelem roztahaným po celym domě? Myslim takovýto RJ-11 Jestli je to blbost napište to hned díky

Odpovědi na otázku

Tak jako O2 to přeci po těchto kabelech posílá takže určitě to možné je. Nikdy jsem se tím takle nezabýval ale podle mě by měli stačit 2 ADSL modemy nebo xDSL apod. na každém konci.Ale radši počkat na někoho kdo to ví na 100%

teď ještě koukám prodávají se přímo přechodky RJ45 na RJ11 takže snad by ani nebyl nutný modem ale prostě jenom dvě ethernetové zařízené na každém konci ? ?

RJ45 ma 8-vodicov, RJ11 ma 4 vodice. Takze priechodka Ti odsatvi 4vodice."snad by ani nebyl nutný modem" - silena logika odbornika.

pak nechápu účel přechodek RJ45 -RJ11 ale jak jsem psal, tomuhle tématu jsem se nikdy nevěnoval až teď takže díky za objasnění.

Ne jen menší počet vodičů, ale telefonní kabely nemusí být ani kroucené, takže na Ethernet spíš nevhodné. RJ45 není jen pro Ethernet, je to prostě "jen" konektor.

jsou třeba na to že některé ADSL modemy nemají RJ 11 vstup ale mají RJ45 - pak na tel kabel hodíš tohle a do modemu píchneš tu RJ 41 . opačně (udělat z RJ 45 funkční RJ 11) to samozřejmě nefunguje.

Radšji bych staré vedení vyměnil, pokud to aspoň trochu jde Jestli je to tahané dvojitou kroucenou dvojlinkou (2 páry, 4 vodiče), existuje jistá malá šance, že to pojede 10 a možná i 100MBit (páry na piny 1-2,3-6, musíš dodržet pořadí). Problém je délka vedení, pro telefon se používá TP s jinými parametry "zkroucení"...

ok, jak bych to musel teda zapojit s těma modemama aby mi to fungovalo, stačil by jeden nebo do každý místnosti?

Teď sem v bedně s kabelama našel kabel s konektorem rj45, ale má zapojený jenom 4 piny a to zprava 1, 2, 3, 6. křipojil sem si s tim ntb k routeru a běhalo to normálně. Nešlo by něco takovýho udělat?? RJ11 přece má 4 konektory

A si si jist ze mas ty telefoni zasuvky poripojene do sebe? ze ti to nevede do rozvodny O2 kde se nedostanes? ze navic vetsinou se to bere jako 4 pin ale jsou zapojene pouze 2-3 piny? Nerozmyslej to nahradit modemama, pokud chces sit natahni standardni Cat5e pro ether linku, neni to drahe nez vymyslet kraviny. Za me: Vyuzit se to neda, to radeji prez eletriku, wifi ale kabel je kabel.

Ano, tak jsem to původně myslel, 4 vodiče pro ethernet na 100MBit stačí, pokud se přez to síťové karty domluví s routerem.

Dal. pokud budes na jedne strane menit (modulovat) signal do formy, siritelne po telefonnim kabelu a na druhe strane zase demodulovat - klasicky ADSL. Ale tohle reseni te vyjde docela draho...

A čo tak skúsiť to "bezdrátu" , Marconi . Iný na to majú WIFI ! Mne to napr funguje s WIFI , a nenam zakáblovaný dom . vyskúšaj to , pomáha to ....

jo já vim ale mě de hlavně o rychlost. ale ztoho co tu čtu by to bylo stejný , možná pomalejší.

Jde to pojede to i 100 mb, jen to dobře nakrympovat, chce to někoho šikovnějšího.

Nepojede. Proč myslíš, že pro síťové kabely používá TP (twisted pairs)? Aby se zabránilo přeslechům a rušení na velkých frekvencích a zvlášť tam, kde přenášíš digitální signál.Jet ti to může na kousku, ale ne na desítkách metrů.

Přechodky z RJ45 na RJ11 se prodávají kvůli tomu, aby bylo možno 8drátovou síť převést na 2 sítě telefonní. Používá se to zhusta ve firmách.Jinak pro net síť stačí 4 vodiče, nemusí jich být 8. Takže pokud máš do nějaké cimry natažený RJ45, tak to stačí na obou koncích rozhodit na 2x4 vodiče a můžeš připojit 2 PC. Nepůjde ti to ale 1Gbit, ale pouze 100MBit.

na jeden klasickej kroucenej čtyřpár od O2 (dříve telekom) co ti přichází domuse dá připojit jeden modem např od 02. z toho vychází až 4 přípojky na počítače, které všechny dohromady sdílí max. použitelnou rychlost např. 20Mbitů. ke každé z těch 4 přípojek co vylejzaj zezadu z modemu si můžeš připojit další switch nebo huba rozvést síť klasickým STÍNĚNÝM !!!! (jinak si zrušíš rádio apod.) ethernet kabelem po domě kam chceš s max. délkou cca 1500metrů na přípojku , celkem 4 větve. je rozhodně lepší rozvádět stíněný ethernet kroucený čtyřpár než dvoužilovou telefonní přípojku co ti leze do domu.