» Poradna » Počítačové sítě

Internet jde a nejde (DNS)

Dobrý den,mám notebook HP Pavilion série 6000 s win7 a problém s internetem. Jak přes wifi, tak kabel mi internet funguje, dokud se nechci přes prohlížeč (jedno jaký) podívat na web. Všechny prohlížeče nenačtou nic nebo hlásí chybu DNS.Na pozadí přitom jede Skype, Icq, torrent, ale web ne.Pokud dám opravit, tak to buď nenajde nic nebo hlásí chybu DNS.Pokud nechám po startu NTB tak 15 minut běžet naprázdno, tak se to vyřeší samo od sebe, ale pak po pár hodinách zase naběhne problém s DNS.Ping -a seznam.cz proběhne úspěšně, ale webový prohlížeč seznam, nenačte.Firewall vyresetován a nic neblokuje a stejně tak antivir.Mám net od UPC přes router modem CISCO EPC3925 v základním nastavení od UPC

Odpovědi na otázku

Tak si nastavte jine DNS servery: 8.8.8.8 a 8.8.4.4 .

Nepomohlo. . Pořád musím buď čekat nebo zkoušet opravit připojení a někdy to naskočí a jindy ne

a jake mas DNS servery? hledej to v Modemu od UPC, ale muze byt prave problem s UPC, nekdy ted mel na nejake servery vypadek.

Jen doplním, jaké jsou DNS servery v routeru a pak také na PC?Může být chyba i v routeru, tzn. PC má DNS nastaveno na IP routeru a ten požadavky předává ven, pokud router blbne, tak DNS požadavky končí bůh ví kde.Takže zkuste na PC nastavit ručně DNS od poskytovytele připojení popř jakákoliv jiná funkční.A ještě rada jiný PC se chová stejně? pokud ne, může být problém v nějaké havěti na Vašem PC co si hraje s DNSkama

Tak to bude v modemu od UPC. Dneska jsem vzal notebook do práce a na zdejší wifi jede bez problémů. DNS v notebooku mám nastavenou získávat automaticky a modem od UPC je v základním nastavení, jak mi ho přivezl technik. Jen jsem ho dal do zásuvky a připojil kabel od netu. Wifi mají nastavenou a u toho lístek s heslem.Jinak doma mám ještě netbook win XP, nintendo wii, wifi tiskárnu, mobil s androidem a to vše funguje bez problému. Jediné co se seká je notebook s WIN 7.Nějaká rada co mám hledat v tom modemu a co přenastavit?? Havěť byla to první co jsem hledal a je čisto.Díky

Neodppověděl jste na můj dotaz - jaké DNS máte nastaveny PC a pak v routeru? Zkoušel jste na tom PC nastavit DNS ručně ?

V routeru jsou 3 nastavení na DNS a jsou od UPC nastaveny na 0.0.0.0.V notebooku je DNS nastaveno na získat automaticky.Jiné DNS jsem nezkoušel, nevím jak a jaké nastavit. Musí být jen v routeru nebo stejné na obou zařízeních. Jinak Netbook a ostatní zařízení pracují na automatiku dobře.

na modemu od UPC nastab 8.8.8.8 a ty 8.8.4.4. co ti psali tady. a na PC aby bral z routermodemu. Timpadem ty zdedis ty z routeru

Asi vyřešeno.1. V routeru Cisco změněny DNS podle Vašeho návrhu.2. Změna šifrování wifi, než jak bylo nastaveno od UPC.Sice trochu pomalejší odezva, ale po těchto dvou změnách najednou to začalo fungovat.Díky za rady