» Poradna » Web a internet

Internet a TV vzduchem - bez kabelů

Zdravím, potřebuju si domu zařídit wifinu a TV vzduchem, uplně bez kabelů, max zdroj k routeru. Jde to? V T-mobilu prý mají už asi dva měsíce spuštěnou lte tv s internetem, ale na mojí adresu zatím není pokrytí, které se ale rychle šíří, tak mám čekat. Jsou i jiní poskytovatelé podobných služeb? V baráku se byl podívat technik kvůli zařízení normální kabelovky a v přízemí je elektrika vystříhaná, tv kabel je šmiknutej už před barákem a bez větších investic, který nechci, nebo nemůžu dát by to prej asi nešlo. Díky za rady

Odpovědi na otázku

To jsem zatím viděl jenom ve filmu asi se na to půjdu podívat, protože to vypadá zajímavě na jaké, že to mají prodejně?

tady kolega vodnaproti na novodvorský, nemyslim si, že by mi chtěl kecat :D

Pokrytie wifi mas na tej adrese?

mělo by být, wifinu samotnou jsem neřešil, všude jsem se ptal na balíčky internetu s televizí a když zadali adresu do nějakých jejich vyhledávačů, tak z nich vyjelo, že wifi ano, nějaká bezdrátová-přenosná, ale tv bude problém.

A proč to teda neřešíte pomocí wifi a routeru? Proč platit předražený LTE, když je dostupná wifina s podstatně lepším výkonem a datovým objemem. Nebo chcete za každou cenu nějakej operátorskej TV "balíček", kterej vám stejně nezaručí nic, jen nutnost platit jak mourovatej? Pořídil bych rozumnej datovej tarif, wifi router a náplň pro TV bych hnal přes wifi nebo LAN kabelem z routeru. Jo, jasně, mít na zdi telku bez drátů (elektriku schovanou pod ní) je fajn filmová vychytávka, ale obávám se, že v českejch podmínkách ještě pár let nedosažitelná.