Intel vs AMD Ryzen

Zdravím, mám v plánu kupovat PC do 25tis. Ale mám problém nemůžu se rozhodnout v procesoru Prosím objasněte my toDíky

Odpovědi na otázku

S 25k na AMD nemáš (paradox, co?), protože zatím vydalo jen nejvyšší řadu. Ale hodně záleží na použití PC, pokud nepotřebuješ výkonnou grafiku, tak možná ano. Bez uvedení použité PC ale nejde doporučit vůbec nic.

Pokus o hloupé flame? Ceny jsou známy, prvé testy také jsou, pak proč "objasňovat" něco Vaší Výsosti?

Jen mě zajímal fakt jestli jít do Intelu nebo AMD ryzen

Na sestavě do 25k i s OS za 3 tisíce, ty to může být jedno,,,

No tak jako OS kupovat nebudu mám na SSD 1 TB win 10

Nemáš trochu dlouhé vedení? Chceš konkrétní doporučení na základě mlhavých informací. Buď konkrétní. Napiš, na co to PC má být (=co na něm budeš dělat) a pokud něco máš, tak co. A co vše vlastně potřebuješ.

Pokud potřebuješ takhle ukrutný výpočetní výkon, tak proč ne. Grafický výkon zřejmě nijak zvláštní nepotřebuješ, jak vyplývá z volby grafické karty, takže máš trochu předimenzovaný zdroj. No a co paměti? Měl bys hledat ty Single Rank.

Ale ony vlastně ty vybrané Single Rank jsou. Tak fajn.

Já to vidím tak, že se ""vybíralo" podle hvězdiček. Například o "kvalitě" zdroje s přemrštěným počtem "W" si nedělám iluze.Hóša si zjevně dělá bžundu, aby zítra byl ve školce zajímavý.

viz WiQiX | 12. 03. 2017 13:50

Plán je to dobrý, jen není ještě jasné co od toho PC očekáváš. K čemu ho hodláš používat?

Intel=jistotaAMD=zatím velká neznámá

Ovšem jak říkal již Karel Jaromír Erben ve sbírce Svatební košile, je lépe se marnou nadějí kojit, než truchlivou míti jistotu...

A mohlo by stačit na to hraní např. Gta v třeba cpu and fx 8300 za cca 3,5-4,5tis ? Já si myslim ze by to beztak melo podobný výkon jak and ryzen.

FX a Ryzen mají podobný výkon možná tak tepelný (Ryzen hřeje o něco míň), ale ten výpočetní je úplně někde jinde.

Tak jasný ale na to gta a jiné hry by to snad stačit melo ale ještě my vrta hlavou jedna myšlenka buď stolní PC nebo NTB.

jestli máš rozpočet 25 000 a chceš hrát i nové hry, tak není o čem dumat - za ty prachy totiž žádný slušný herní notes nebude.

Podle tvých požadavků které specifikuješ bych to viděl že ideální bude ARM.

ARM ? Bohužel nevím co myslíš.

Takcje vide, ze v google hledat neumis, prehled o procesorech nemas a smysl pro ironii taky ne.https://www.google.cz/search