» Poradna » Notebooky

Intel Pentium N3700 vs Intel Core i3-5005U

Zdravím,chystám se v rámci akcí černého pátku koupit po X letech nový notebook. Příliš se nevyznám v procesorech, mám jen zjednodušené představy (možná stereotypy) že raději Intel než Celeron či Athlon.Zaujaly mne tyto dvě konfigurace:https://www.euronics.cz/notebook-lenovo-ideapad-1... https://www.kasa.cz/notebook-lenovo-ideapad-3... V rámci procesorů jde tedy o Intel Pentium N3700 vs Intel Core i3-5005UVyužití notebooku spíše nenáročné: Internet (ale často opravdu velké množství panelů v prohlížeči), live streaming televize, práce na fotografiích v Zoneru, filmy; samozřejmě více programů současně. V rámci výběru mi jde samozřejmě o rychlost ale hlavně o kvalitu. Raději koupím pomalejší (ale aby samozřejmě zvládl výše uvedené), ale kvalitnější produkt. Nechci si neustále kupovat nový notebook - předchozí mi vydržel 6 let (IBM/LENOVO THINKPAD R61i/ C2D T5250/ 15.4" WXGA VV/ 2GB/ NQ NVS 140M 128MB/ 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ FPR/ VIS HP).Který z těchto ntb respektive procesorů byste doporučili?Budu moc rád za jakéholi rady.Víťa

Odpovědi na otázku

Procesory (cpu) Intel s počátečním N v názvu jsou přeznačené novější Atomů. Dříve se dávali do netbooků. Výhodou je jejich nižší spotřeba a tím delší vydrž notebooku na baterii. Výkon od těchto cpu nečekejte. Hodí se spíše jen k prohlížení internetu a přehrávání multimedii. Pro práci je výkonostně lepší ten i3.http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-N37...

oprava novější Atomy

To Pnetium N je pomala nevykonna sr*cka. Ta i3 je lepsi, i kdyz ani tam to za moc nestoji, ale porad lepsi nez to Pentium:http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-N37...

Díky

Bral bych ten lepší, ale levněji: https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-100-15-80q...

Sorry, nápis "použité" jsem neviděl.

I tak díky

Ze zmíněných dvou procesorů je samozřejmě lepší i3 U. Jinak na tvoje použití doporučuju notebook s grafikou Intel HD, takové stroje mají delší životnost i výdrž na baterky. nVidia nebo Radeon ti v tvém případě nic navíc nepřinese - maximálně další zdroj problému a nezanedbatelný zdroj tepla.

osobně bych vzal něco z tohohle:http://dopice.sk/iEd(živě prasí dlouhé linky, musel jsem zkrátit u slovenských kolegů )

Díky za tipy. Mohl bys to rozvést s tou grafárnou? Já mám zažito, že jak vzhledem k výkonu, tak vzhledem k případné poruchovosti je lepší dedikovaná gr.karta. Beru to tak, že když se něco pos.. na integrované kartě, je to problém, když na dedikované, dá se přinejhorším celá vyměnit.Mám to od tebe chápat tak, že nVidea nebo Radeon mají pro mě zbytečně moc silný výkon a tedy i spotřebu - takové karty bys doporučil spíše na hry nebo jiný náročnější software? Píšeš, že Intel HD mají větší životnost.. Mám tomu rozumět tak, že dedikované karty mají obecně větší poruchovost?

" Příliš se nevyznám v procesorech, mám jen zjednodušené představy (možná stereotypy) že raději Intel než Celeron či Athlon."No to je úplně zřejmé že se v procesorech nevyznáš..... Za prvé (a lze to běžně lechce dohledat na internetu) Celeron je označení "Inteláckých" procesorů.... A za druhé - chceš porovnávat neporovnatelné, opravdu nejlevnější a nejmíň výkonné šunty s označením "N" (bývalé Atomy) jsou naprosto neporovnatelné výkonem s i3.....

Tak kdybych se v problematice vyznal, nepsal bych sem, že :)

A Lenovo nebrat už vůbec.

Proč? Já s ním mám dobré zkušenosti...

https://goo.gl/wSEoGDOno i to i3 za moc nestojí. V porovnání s nejlevnějším stolním Celeronem G3900 za cca litr, má o něco nižší výkon ve vícevláknových operacích (řádek "CPU Mark") a o dost horší výkon v jednovláknových (řádek "Single Thread Rating"). N3700 je pak ještě podstatně horší, zvlášť v jednovláknových operacích, což ti bude ovlivňovat většinu činností na PC, protože všechna jádra jsou vytěžována jen málokdy.

tak s desktopem to holt nejde srovnávat nikdy... Stejně jako stolní i5 asi v pohodě nakope zadek notebookové i7 U

Takž nakonec XXX odpovědí a skončilo to na I5. Ještě hodinku a budeme na I7.A v této cenové relaci je Lenovo stejnej kšunt jako jiné značky. A jestli si někdo myslí, že Acer je totální shit, tak Lenovo...ale škoda mluvit!

No tak ven s tím, co je dle tebe v této cenové relaci nejlepší?

Při takovém rozpočtu je úplně jedno co vezmeš za plasťák. I3 s Intel grafikou, SSD, 4GB paměť. Značku moc neřeš. Vše vyjíždí stejně z jednoho skladu, jen jinými dveřmi:)