Intel Core iXXX procesory 2014 na hry

Co je lepsi volba na hry ke grafice gtx 980, i5 4690k nebo i7 4790k, ciste na internet a hry ne na nejaky renderovani atd.

Odpovědi na otázku

i5 4690k - je lacnejsi a pri hrach je maly rozdiel oproti i7 vsak si najdi testy na nete

Důležítější je grafika než cpu. Na hry se hodí i5 až i7 podle financí od amd od fx 6300 a více. Záleží kolik jsi ochoten dát do pc a zda jsi maniak, který měří fps v testech a chce mít i 1 fps navíc.

K GTX 980 se už žádné FX nehodí, natož FX-6300 (to je tak k R9 270 / R9 280). Ani vysoce taktované FX-8xxx (k tomu bych lepší grafiku jak R9 280X / GTX 770 také nedal).Zároveň mi přijde zbytečné vyhazovat prachy za GTX 980 a i7. GTX 970 je podstatně levnější, ale výkon nemá o tolik nižší, to samé i5. Na jeden fullHD monitor má výkonu více než dost.Takže i5 + GTX 970 za cca 6k + 9,5k je podle mě daleko rozumnější volba než i7 + GTX 980 za 8,5k + 15,5K. Příplatek +55% za cca +20% výkonu navíc je fakt blbost.

Tak to nevím k r9 290x se rozhodně fx 8350 i 9000 hodí. Upřímně ty nové grafické karty od nvidia jsou asi horší než r9 290x. Ale každý at jsi koupí co chce.

GTX 980 je někde mezi 290 a 290X. GTX 970 je těsně pod 290. Jenže provozní vlastnosti mají úplně jinde. Na PC s i5/i7 + GTX 970/980 ti stačí slušný 400W zdroj, na FX + 290(X) podtřebuješ 600W (případně hodně dobrý 550W). Úspora na zdroji a následně i elektrice je už nezanedbatelná:http://www.uschovna.cz/zasilka/BAPBYEXVEL9YWNWA-... Klidně si tam zkus dát jiná čísla, ale dá to velkou práci, aby bylo AMD+AMD výhodnější.GTX 980 se nevyplatí. Je předražená. Ale GTX 970 za stejnou cenu jako R9 290 je momentálně bezkonkurenční. Řeknu ti to ještě jinak. Do pátku jsem 290(X) doporučoval, od pátku jsem ji ale vyšktnul.

To můžeš myslím že hodně lidí rozdíl mezi 500w zdrojem a 650w nebudou brát potaz. Mě 150w fakt nezabije. At se dívam jak se dívám sorry ale amd je lepší. Sběrnice lepší, teda propustnost lepší, více stream procesorů atd. Za cenu 9000kč koupím r9 280x která je stejná.

Myslím, že toto těžko podložíš nějakým rozumným argumentem, kromě tvého sklonu k AMD. Grafika, která je výkonnější, je samozřejmě lepší. Myslím, že všichni hráči kromě tebe, bazírují na tom, jak GK jede a jaký má výkon, ne na tom, co skrývá na desce.

Však výkon je na 1 místě. Jako výkon 20% a spotřeba 100w nic moc. Ale 100% a 350w jde.Ale výkon oproti amd vs nvidia u těchto karet je jasné. Počet stream procesorů je důležítý, sběrnice propustnost atd. Takže to je jako co jsi koupíš za stejnou cenu auto s 300km/s nebo 100km/s celkem jasné ne?

To je každého co jsi koupí. Ale 1600 stream procesorů za 9,10 000kč je trošku moc. Nvidia to má vždycky trošku drahé. Za stejnou cenu koupím r9 280x která stoji 8000kč a to je ještě taktovaná verze. To je každého věc co jsi koupí. Každému jde jen o výkon ve hře.

Mně nejde o výkon ve hře. Pro mně je důležitý "inteligentní výkon". Tedy maximální výkon za co nejmenší spotřebu a pokud možno co nejmenší nároky na chlazení. Jde přece také o životnost. Jak známo, životnost hardware úzce souvisí s provozní teplotou. A vyšší životnost, jsou také ušetřené peníze. A ty jak známo jsou v dnešním světě spotřeby vždy až na prvním místě

Já myslím že u r9 280x 75 stupnů není moc. Moje stará grafika 512MB měla kolem 62 stupnů. Až r9 290x topí kolem 90 stupnů ale i tak dlouho vydrží. Ano ale borci co kupujou grafiky za 10 000 i více tedy celej pc do 50 000kč nebo 30 000kč těm je to jedno ti jedou na max výkon.

Těm, kterým Vy říkáte " borci ", tak ty já nazývám herními závisláky. Je to jako s fetem. I tito " borci " dají za fet poslední prachy. Pro mě závislák, jako závislák. Někdo chlastá, druhý hraje, třetí fetuje.....stále stejná podstata problému onoho nešťastníka.

Ty se na to ale díváš přes rudé brýle. Počty SP, sběrnice a další chujoviny nikoho v praxi nezajímají. Nejde porovnávat úplně jiné architektury podle těchto věcí. Ono nejde porovnávat ani Kepler s Maxwellem. Při stejném počtu SP je Maxwell mnohem lepší. A porovnávat to mezi výrobci, když to každý používá úplně jinak, je úplná hovadina.Jediné, co má smysl porovnávat je reálný výkon. Ten je při stejné ceně ve většině případů na straně AMD. Výkon na watt je jednoznačně na straně Nvidie. A u karet GTX 970 vs R9 290 je obojí na straně Nvidie. Grafiky mají podobný výkon i cenu, proč brát 290, která žere 2x tolik?GTX 770 vs R9 280X?GTX 760 vs R9 280?Zde má AMD dost navrh, spotřeba není o tolik vyšší aby ospravedlnila podstatně vyšší cenu. Po Nvidii zde sáhne jen její fanda, který se nedovede představit, že by měl AMD (stejně jako ty si nedovedeš představit, že bys měl Nvidii) nebo někdo, kdo potřebuje něco, co AMD nemá (třeba CUDA) a nebo někdo, kdo staví malé úsporné PC, kde by měl s chlazením AMD problém.GTX 980 vs R9 290X?Zde už to není úplně jednoduché. Výkon je většinou podobný, spíš na straně AMD. Takže pokud výkon, tak AMD. Podle ceny? AMD, o tom žádná. Ale když do toho zamícháš poloviční spotřebu, určitě se najde někdo, kdo si za ni připlatí 2k.GTX 970 vs R9 290?Tady není jediný důvod pro AMD. Jen potřeba něčeho, co Nvidia neumí nebo AMD láska (tedy to samé jako u GTX 760 / 770, jen opačně).

To možná jo, ale pc za 30 000kč a víc a myslíš že někomu vadí 150w navíc? Tak to bych chtěl vidět.

Mám dražší PC a taky mi spotřeba vadí. Myslím, že spotřeba vadí každému rozumnému člověku, za kterého elektřinu neplatí rodiče.

970 je ale slabá než r9 290x takže nevím nevím.

Jenže GTX 970 není grafika postavená proti R9 290X ale proti R9 290. Obě stojí cca stejně, výkon mají podobný, ale spotřeba je POLOVIČNÍ. Napiš mi jeden jediný rozumný důvod, proč si z GTX 970 vs R9 290 vybrat 290? Tedy kromě lásky k AMD.

Stejné? R9 280x je lepší než tohle. Už jen podle sběrnice, propustnost paměti taky mluví pro r9 280x i počet streamů atd. Na full hd a 2500 rozlišení se mi to moc nezdá. Necháme to na testech až budou. Jsem zvědav.

Nevidím důvod proč kupovat slabší a žravější grafiku... http://www.pc-help.cz/download/file.php

Já nevidím důvod proč kupovat drahší nvidu která je slabší. Tak jako vždy.

Ale testy už jsou, stačí hledat:http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRI... Najdi si jich více, tyhle jsem totiž určitě vybral schválně na nějakém podplaceném webu, kde AMD nemá šanci.

Neboj, za chvíli se tady objeví nějaká kvalitní rudá recenze z ddworld

Já jsem hodně zvědavý, jak se k tomu DD postaví. Poslední dobou měl testy celkem slušné. Ale bylo to hlavně díky tomu, že AMD na tom bylo opravdu dobře a nebylo nutné je vylepšovat. Nvidia mu teď sama dlouho hrála do karet. Nechme se překvapit.

http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-... Něco už tam psal. Musím uznat, že docela překvapil. Sice jim vyčítá slabší GPGPU výpočty, což ale hráče prakticky netrápí a absenci Mantle. Což je stejná blbost jako vyčítat AMD, že neumí PhysX.AMD má brzy také vylézt s R9 300, takže se máme na co těšit. Myslím, že výkon opět doženou a situace se vrátí do normálu. AMD bude opět excelovat v poměru ceny/výkon a Nvidia to bude hrát na spotřebu. Takže konečně nebude muset peter zase chvíli tolik prskat a lhát.Obávám se ale, že spotřeba nových AMD, vzhledem k plánovanému vodnímu chlazení, už bude opravdu hrozná a odradí tak více lidí než sočasné grafiky. Ale třeba AMD nějak překvapí.

až na to že cena výkon je stále u amd. Grafiky poměr r9 280x do 8000kč co ti za 8000kč nabídne nvidia?

Do 8000,- ano. Ale nechápu, zda neumíš číst nebo jsi úplný ignorant, ale GTX 970 stojí proti R9 290 se stejnou cenou (cca 9,5k). Máš to jasně vidět i na DD:http://www.ddworld.cz/images/stories/Aktuality/...

Spíš více většina je okolo 10,11 000kč. No jsem zvědav jak to dopadne v reálu ty testy. Aby to nedopadlo jako s fx. A ještě kolik lidí jsi to fakt koupí grafiky nad 9000kč. Nic to neměni na faktu že nvidia dělá grafiky pro nějaké manijaky co jsou ochotní do toho narvat co nejvíc peněz.

To jen na CZC se asi úplně zbláznili. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Včera tam byla pěkná MSI za 9,5k, ale dnes ji tam mají za 11k. Ale všude jinde je cca za těch 9,5k:http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/To, že ty nemůžeš pochopit, že někdo koupí grafiku za 9k, je stejné, jak spousta lidí, co dá do grafiky maximálně 3-4k nikdy nepochopí, proč někdo kupuje R9 280X za 7k.Stejně tak (pro mě) blázni, co kupují grafiky za 15-20k (a více) zase nepochopí, jak někdo může koupit šunt za 3-4k (nebo 7-8k), protože to pro ně nemá výkon... Je to individuální.

Jo ale dneska jsou hlavně many many a když chceš nvidiu slušnou a i7 tak za celej pc+ slušná deska tak dáš klidne i 30,40 000kč možná více. Jen cpu intel 8000kč a grafika 10 000 a máš skoro 20 000kč pryč. Takže asi tak. Většinou s praxe se kupují cpu max do 7000kč a grafiky taky do 9000kč.

Osobní statistika? Moje vypadá takto:- Pentia, FX-6300, i3, sem tam levnější i5- grafiky do 5k (většinou tedy R9 270)Což cca odpovídá nejprodávanějším CPU a GK na CZC. Tedy až na GTX 760, u které opravdu nechápu, jak může být nejprodávanější.Málo kdy po mě někdo chce PC s drahým CPU nebo grafikou. Ideálně by chtěli celé PC za cenu průměrné grafiky, které zvládne úplně všechno. Takže většinou se mi do rukou dostanou přestavby, kde je třeba zachovat co jde a dokoupit minimum nového. PC, kde by bylo i7 + GK nad 10k, jsem letos nedělal snad ani jedno.

Jak kdo. Když má kámoš třeba rozpočet nad 25000 30000kč. Záleží prostě dneska na penezích. Já jsem dlouho jel na cpu 2,2GHz 2GB ramky a 512MB grafika. PC mě stálo kolem 40,45 000kč ze vším. Počítám luxus desku přes 5000kč 16GB ramek atd. Radši pořádné pc než za 15 000kč slabší výkon. 8let jsem měl starou plečku tak proč 1 rok ještě nepočkat a nenašetřit na pořadnéj pc. To jen dneska mladí neumí počkat. Uvidí novou hru a hned ji musí mít. Já jsem žádné nové hry nemohl hrát na tom starém pc a že by mi to nějak vadilo. Až tedka hold co. Když rodiče na pc nemají tak jsi ho koupím rád sám a jsem rád aspon jsi mohu koupit to co chci.

Má cenu "diskutovat" (situace: "Jako když na husu močí!") s jedincem, který trolluje kvůli komponentům nejméně půlrok: http://www.zive.cz/poradna/pc-skrine/sc-20-c... a dokázal vyzvracet nejméně stovku "dredů" a který je hlavně,...ehm,... "empaticky", ať to podivné slovo znamená cokoliv, "intelektuálně nesmělý"?

Jé děcko přišlo. Zase tě vyhodily s pc poradny co?

tady koukni na testy.http://www.cpubenchmark.net/jestli máš prachy přidej a kup 4770 jinak i5 stačí.

Pěkně testy. Pokud jsou správné, tak se tu dost lidí plete. Fx8350 poráží všechny i5. Takže je ptoom kravina ze fx 8350 je něco jako i3 a i5. i7 už fx 8350 poraží ale o moc né. Když beru ty body že fx 8350 mělo přes 9000 bodů a i7 kolem 10 000 nebo 11 000 bodů. Celkem pěkné.

Ano, FX má vyšší celkové skóre, ale jen díky tomu, že je to benchmark, který je opravdu mnohovláknový. Ve hrách ale jde zatím hlavně o výkon na jádro a tam je i5 o 40% lepší. Mimochodem i to je z toho testu vidět (Single Thread Rating):http://goo.gl/HCa2rJV tom je celé kouzlo Intelu. Her, které opravdu umí využít 8 jader je minimum.

Jo ale fx 8350 v tankách i war thunder jak někdo zminuje, že to je 1 vláknová hra tak tam je 50 fps to se ti zda málo na ultra a full hd? Zase nemusím mít 100fps ani to nejde, většina monitorů má 60fps tedy 60Hz. A kupovat monitory 120,140HZ na úkor TN panelu.

Na jednovláknové hry je FX i i7 úplný nesmysl, ty sem vůbec netahej. Na ty existuje G3258 za 1700,-, které má stejný výkon na jádro jako i5/i7 a díky OC se v tom passmarku dostane až někam k 3000 bodů na jádro (Single Thread Rating). Slušně napsaná hra je třeba Crysis 3, ta na FX běhá slušně (prakticky ji stačí jakékoliv 4jádro). Ale takových her je bohužel zatím minimum. Snad to nástup nových konzolí změní, ale na to čekám už rok a nic moc.

Tak ono podle mě na hry zase vyhazovat prachy nad 8000kč je už moc. Třeba intel 6, jadrák za 14 000kč, to už mám skoro 2 grafiky.

6jádrové i7 je vhodné až ke 2 a více hiendovým grafikám. Jinak to je (na hry) zbytečná investice.

To jo, jen jsem zvědav kolik by to stálo u amd. Ale amd podle mě spíše jede na grafiky protože to umí lépe a nejvíc. Asi zas nemá tolik financí na vývoj cpu. To je jako co jsi vybereš když ti vynáší grafiky budeš u toho. Intel dělá zas jenom cpu kromě integrovaných.

To jo, u grafik je na tom podstatně lépe. Náhradu pro FX má plánovanou až asi za 2 roky, což je šílené. R9 ale jsou velice pěkné grafiky a do vydání GTX 970/980 byly prakticky všechny výhodnější. Ale AMD by mělo máknout na spotřebě. Nejde neustále zvedat výkon za cenu vyšších a vyšších spotřeb.

Když koupíš i5,i7 a ne třeba amd procesor tak už ušetříš a r9 280x má spotřebu asi 350w což není hrůza. r9 290x už 450w, ale jsou to výkonné grafiky a ti co jsi je koupí mají i na el. proud. Takže asi tak. Uvidíme jak jsi poradí v testech a až je vyzkouší kámoš.

ten cpubenchmark.net je podplacene intelem, vubec tam nemaji nejnovejsi opterony 6370-6380!! a proc asi protoze by byli na prvnim miste!http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.htmlhttps://www.cpubenchmark.net/multi_cpu.htmljako kdyby ty opterony neexistovaly! ale v emiratech vi jak investovat a abu dhabi cpu jsoufakt daleko lepsi nez intel! a co apu berlin ? prvni unified memory x86 cpu , proc je clenem hsa aliance kazdy krome intelu ? http://www.hsafoundation.com/ intel to ma spocitane jsou vyrizeni

Ano je to podplacené Intelem, proto tam FX vypadají na první pohled lépe než i5/i7 a proto tam kromě 6370/6380 není ani E5-2695V3/E5-2697V3...Není to spíš tím, že to jsou výsledky z testů, co tam lidé sami odeslali? Není to spíš tím, že chybějící CPU prostě zatím nikdo neotestoval?Když si každý CPU otevřeš zvlášť, máš tam i počet testovaných vzorků. Těch vrcholných E5 tam je většinou jen pár (několik jen bylo testováno dokonce jen 1x). A proč tam Opteronů moc není? Nemůže to být třeba tím, že se moc nedávají do běžných PC nebo pracovních stanic, zatímco Xeony ano? A zatímco na pracovní stanici si občas někdo najde chvilku test nainstalovat a spustit, tak na běžícím serveru s Opteronem to jde opravdu těžko.Pokud tam chceš 6370/6380, kup si ho, otestuj a je tam.

Jak říkám testy jsou dobré, ale lepší je jsi to sám vyzkoušet pak jsi celkem dost překvapen, že testy jsou dost mimo občas.

Divná otázka "co je lepší". Samozřejmě to nejlepší a nejvýkonnější. na to ti stačí pár tabulek a srovnání na netu.Ovšem pokud jde o hry, stačit by ti mohl i ten i5, ovšem "nejlepší" samozřejmě není...

Nebo napiš důvod proč jít na nvidiu tyhle řady grafik. Neberu tu spotřebu. Jinač mi napiš důvody proč bych jsi to měl koupit, řekneme že jsem kupec a ty prodávající te grafiky. Sorry ale hodně lidí co kupujou grafiky kolem 9000 nebo 10000kč mají na el proud a je jim jedno 150w navíc. Kdo nemá koupí samozřejmě slabší grafiku i sestavu a méně to žere. Ten kdo má na i7,5i které stojí kolem 7,8000kč a grafiky taky 12 000kč atd má na el. proud. A myslím že s fx 8350 a r9 280x neprotopím víc jak 2000kč ročně ani to podle mě ne.

Myslím, že sis spletl téma. Tady je řeč o procesorech

Řešíme i grafiku. Cpu jsme dávno uzavřely že stačí i5, pokud někdo má tak i7 a fx 6300 a víc.

Jádro Výrobce grafického čipu: AMDGrafický čip: Radeon R9 280XRychlost grafického čipu [MHz]: 950Pixel Shader Engines: 2 048Vertex Shaders: 2 048ROPs: 32TMUs: 128Shader Clock [MHz]: 950Výrobní proces [nm]: 28 Paměť Typ grafické paměti: DDR5Velikost grafické paměti [MB]: 3 072Rychlost grafických pamětí (efektivně) [MHz]: 6 000Šířka paměťové sběrnice [bit]: 384 Propustnost někde na 240Gb/sJádro Výrobce grafického čipu: NVIDIAGrafický čip: GeForce GTX 970Rychlost grafického čipu [MHz]: 1 114Pixel Shader Engines: 1 664Vertex Shaders: 1 664ROPs: 64TMUs: 104Shader Clock [MHz]: 1 114Výrobní proces [nm]: 28 Paměť Typ grafické paměti: DDR5Velikost grafické paměti [MB]: 4 096Rychlost grafických pamětí (efektivně) [MHz]: 7 010Šířka paměťové sběrnice [bit]: 256Propustnost pamětí [GB/s]: 224 Jádro Výrobce grafického čipu: AMDGrafický čip: Radeon R9 290Rychlost grafického čipu [MHz]: 1 050Pixel Shader Engines: 2 560Vertex Shaders: 2 560ROPs: 64TMUs: 160Shader Clock [MHz]: 1 050Výrobní proces [nm]: 28 Paměť Typ grafické paměti: DDR5Velikost grafické paměti [MB]: 4 096Rychlost grafických pamětí (efektivně) [MHz]: 5 600Šířka paměťové sběrnice [bit]: 512Propustnost pamětí [GB/s]: 358,4 Jádro Výrobce grafického čipu: NVIDIAGrafický čip: GeForce GTX 980Rychlost grafického čipu [MHz]: 1 152Pixel Shader Engines: 2 048Vertex Shaders: 2 048ROPs: 64TMUs: 128Shader Clock [MHz]: 1 152Výrobní proces [nm]: 28 Paměť Typ grafické paměti: DDR5Velikost grafické paměti [MB]: 4 096Rychlost grafických Ukázat celý příspěvek

Proč ale porovnáváš 970 a 280X? 970 stojí s výkonem proti 290. A to i přes papírově horší parametry.A když je sběrnice tak důležitá, proč ji AMD u 285 zmenšilo? Výkon zůstal (naopak se trochu zvedl) jako u R9 280. Jak je to možné? http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/vagner/gigabyt...

Výkon se stejný proč tedy platit 2000kč navíc? To je jak i7,i5 nebo fx8350 jen abych měl ego a pár fps? Zas nejsem manijak který jsi počítá každé fps. Na normální hraní ti stačí grafika do 8000,9000kč.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gt... http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRI... Ukaž mi test, kde má R9 280X stejný výkon jako GTX 970. Všude, co jsem zatím viděl, je na úrovni R9 290, která stojí stejně, ale má podstatně vyšší spotřebu.

třeba r9 290x které stojí o pár stovek víc jak r9 290. Ale to je jedno. většinou se berou r9 280x než r9 290. Málo kdo má monitor víc než full hd. A tam jsou ti grafiky nad 9000kč nanic.Já jsem byl vždy spokojenej s amd a nvidiu bych ani nechtěl. Počkám jsi na nvidiu až jsi ji koupí kámoš a uvidíme real test.

Vždy je to lepší vyzkoušej sám i s kámošem testy jsou sice pěkné ale někdy moc né. Třeba jak testy a halvně tady vy tvrdíte že fx 8350 jsi špatně poradí s hrama, které využijí jen 1 jádro což podle reálu aspon u mě není pravda.

Zajímavý, že v těch testech je většinou nepatrně nad 290X. A 970 jde líp a víc přetaktovat, takže nakonec je výkonější... 970 je momentálně výborná koupě, jo s 980 už je to horší, tam bohužel ji nVidia prodává jako top jednočip, ale přitom naprosto zřejmě přijde ještě něco lepšího a po pádu cen by i ta 980 mohla být zajímavá koupě...

Jak říkám testy jsou dobré ale někdy jsou mimo.

Je to blázen, hoďte na něj síť

Blázen jsi ty. Každý at jsi koupí co chce. Ty chceš úsporu o 150w já chci výkon navíc mantle jsou dobré to zase nvidia nemá a nvidia má zase něco jiného. Když ti pasuje o tak jsi kup to.

Mně je grafika šumafuk. Já si vystačím i s integrovanou Intel. A nějaké AMD či Nvidia jsou mi stejně lhostejné, jako prezident Pobřeží slonoviny

No vidiš to. Je jen 1 bod na čem záleží. Aby neklesla fps pod 40-50 fps. Což mám a stačí.

Zdroj amddworld http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-... jasně píše že: GTX 980 dokonce dokáže v mnoha případech výkon GTX 780Ti překonat. Ještě zajímavější je ale GTX 970, která naproti očekáváním také dokáže s těmito kartami držet krok, i když v jejím případě je výkon trochu víc nevyrovnaný vzhledem k nižšímu počtu jednotek, ale drží se kolem úrovně R9 290XTakže kdo je tady zaujatý, pro hráče momentálně není lepší volba než GTX970 nebo až dorazí GTX960 za cca 7k.

No to jsem zvědav kolik bude stát 7000kč je dobré, ale jak znám nvidiu půjde nahoru. Ale třeba dostala rozum a dá rozumné ceny.

Rozumne ceny udrzuji stale. Rozumne z jejich pohledu. Nemaji zadny duvod prodavat levneji.

Do 8000kč nemají nic rozumného. A pak na úrovni r9 290x něco okolo 16 000kč.

Hlavně dobrý blábol, že nvidia gtx 970 zvládne až 4k rozlišení za 9000kč to bych chtěl tedy vidět.

Teda tobě ty Nvidie leží v žaludku. Měl bys raději najít recenze na AMD a tam se chlácholit, jak jsi dobře koupil, než tě z těch "zelenejch" klepne.Připadáš mi jako z nějakého bulvárního plátku. Taky nic konstruktivního, jen kolem sebe kopat a kydat hnůj.

Vyjimecne ma pravdu, GTX 970 ani 980 4K hrani na maximalni detaily nezvladne: Crysis 3: http://hexus.net/tech/reviews/graphics/748... Metro Last Light: http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/... (na prvni pohled jsou udavane fps dostatecne, ale je treba si uvedomit, ze hra neni nastavena na nejvyssi mozne detaily).Vetsina ostatnich her nejspis hratelna bude.V obou testech se najde i AMD 290X, pokud by nekdo mel dojem, ze je to za srovnatelne penize lepsi karta, tak si tim nejsem uplne jist.

Blábol výrobců a prodejců. r9 290x má podle mě ve hře co dělat s 4k. Ovšem podlé testů by byla nvidia dobrá nebo lepší, ovšem taký otázka jak může být lepší nebo stejná když má méně stream procesů atd. Není nad tím jsi to vyzkoušet v praxi.

Kdy už pochopíte že si z Vás dělá (_!_) IP 195.154.169.--- aliasT72, T52, atd...

Mimochodem jses spletl. Amd chystá nové cpu už příští rok asi na začátku. Taky se budou dělat amd3+ socket pro DDR4 což znamená, že musí být i cpu s DDR4.

Vzal bych i5 4690k, k tomu Z97 a GTX 970. Pokud narazíš na doprodej GTX 780 nebo z druhé ruky se všema papírama, tak jdi do ní.