» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalacia win7

dobry den, chcem sa len opytat, pri instalacii win 7 mam moznost vytvorit disk kde sa mi vytvroti 100mb particia a druhy oddiel uz je vlastne misto kam instalujem win. ten odiel sformatujem ale tu prvu 100mb particiu tu nie, do tej sa nestaram. a nainstalujem win. je to tak dobre,alebo trea aj tu prvu 100mb particiu formatovat,alebo staci ked nebudem klikat pri vytvarani oddielov na moznost "novy" a dam rovno instalovat,este ked tam bude jeden nenaformatovany,nepomenovany oddiel?? co je lepsie?

Odpovědi na otázku

Ten 100MB oddil uplne ignorujte a nic s nim neprovadejte.

Je to uplne jedno. Bud se o nej nestarejte, nebo na tom disku zruste vsechny oddily a vytvorte novy, pak se i ten 100mb vytvori znova.UEFI tam nemas?

ake uefi? a inak viem ze o sa vytvara s novou particiou, ale ked ich zrusim vsetky, ostane jedna neoznacena a ked kliknem instalovat tak to instaluje v pohode ten win. len sa pytam ako je lepsie instalivat.

UEFI je UEFI. Je jen jedno, proto nedava smysl se ptat jake.Je uplne jedno, jak to nainstalujete.

UEFI je uplne novy způsob, jak bootovat systém. Pokud nemáš X let starou desku, měla by to podporovat. Výsledek je třeba znatelně rychlejší start celkového systému. Kombinace UEFI a SSD a Window 8 ti například umožní nabotovat do plochy za cca 7-9 sekund od studeného startu PC. A mám pocit, že Windows 7 podporuje UEFI také.

a kde to uefi najdem? ako vyberem tu moznost?

Prvne nam rekni, jakou mas desku. Obecne to ale musis prvne nastavit v BIOSu. Pak musis nainstalovat Windows (prepnuti na uefi povede k tomu, ze to nebude bootovat) – oproti klasicke instalaci se to lisi:- bootovaci medium nesmi pouzivat MBR, ale GPT (obvykle tento výběr nabízí prográmky, které umožní vytvořit bootovaci disk, typicky flashisk)- při vytváření partition se nevytvoří jedna 100 mb, ale více.

ja mam ntb e machines e640g

Tak u notebooku nevim – do nich nešahám :D

Tú 100MB "particiu" tam pri inštaláciu určite nechaj! Je potrebná...

pičovina tu staru zruš a inštalačka su ju vytvori sama znova ako treba