» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windowsu

Dobrý den koupil jsem si desku asrock a320m-dgs s CPU AMR ryzen 1300chtěl jsem tam hodit windows 7 klasickým způsobem jakým to dělám Xlet, nabootuji windows na flesh disk a nainstaluju to z něho ale nastal problém jak mile zapnu instalaci windows vše jede do momentu když mám vybrat jazyk počítače atak podobně v tu ránu prostě přestane fungovat myš a klávesnice tak jí vypojím zapojím rozsvítí se ale furt nereaguje PS: rozbitá není ani myš ani klávesnice v biosu obojí funguje prosím vás moc o pomoc díky.

Odpovědi na otázku

http://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-DGS/OS : Windows 10Pravdepodobne budes musiet (podobne ako pri intel Skylake/Kabylake) injectnut do iso instalacky W7 nejake patche + ovladace.Pokial vobec existuju, AMD Positive kolegovia urcite budu vediet lepsie, ja sa AMD vyhybam a az tak do hlbky toto neskumam.Prosim kolegov o doplnenie.

Do instalačky musíš integrovat všechny potřebné ovladače. Pokud se s tím nechceš zabývat sám, použij http://tinyurl.com/ycoxjc66

Juwo, v pripade W7 a Skylake som nutne pridaval aj 2 patche od MS.Je toto nutne aj v pripsde Ryzenov?Pripadne, ake su KB cisla danych patchov(ak vies)

Ano, a ještě některé další. Pokud použiješ instalačku výše, nemusíš to už řešit....

Aj ja som chcel na Ryzen 7čku. Dal som to a potom mi Windows Update oznámil, že už mi nebude aktualizovať systém z dôvodu nepodporovaného HW. Tak som dal 10tku a kašlem nato

Ale na to už dávno existuje fix. Mám dojem, že výše uvedená instalačka ho obsahuje....

Tak toto mi nepomohlo potom, lebo bola asi nejaká novšia aktualizácia a zas mi to píše.

Je možné aktualizovat odkaz?Již není funkční, děkují

Najdi si na stránkách výrobce svoji desku, přejdi do sekce support a vyber windows 7 64 bit (http://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-DGS/) dole máš pak ke stažení program "Windows 7 USB Patcher ver:2.0.16 *for AMD"... Ten použij pro vytvoření instalačky windows 7 (budeš potřebovat instalační disk windows 7) a mělo by ti to fungovat...

To je zaujimave. Dell toto ponuka na svoje modely so Skylake, ktore predava aj s W7, ale od Asusu som to necakal, ze taketo nieco budu mat pripravene.Rad by som vedel, ci to aj naozaj funguje.Tazatel: Mozes to vyskusat a dat feedback, ci to fungovalo?

Popravdě také to nemám od aususu odzkoušené. Mám to odzkoušené od gigabyte a se Skylake procesorem a funguje to bez problémů... Každopádně také se přimlouvám a rád bych, aby tazatel dal feedback jestli to funguje bez problémů...