» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windowsu-chyby

Zdravím, mám takový problém s instalací windowsu na HDD vždy, když dám instalaci w10 na pevný disk tak mi to vypíše windows can't be installed on this diska když si to rozkliknu, tak mi to vypíše tohle This computer's hardware may not support booting to this disk, ensure that the disk's controller is enabled in computer's Bios menuA já si vůbec nevím rady co dál jedná se o disk Seagate Desktop 1TB, Základní deska je Gigabyte z170-k3 gaming a Windows 10, díky všem za jakékoliv rady.

Odpovědi na otázku

Disk je v pořádku, zkontrolovals ho?Instalačka je ověřená, boot medium řádně připraveno pro UEFI a GPT?

Teď nevím jak mám ten disk zkontrolovar, když jedině kde se dostanu je jen k té instalačce windowsu a jak připravím ten boot?

No když nemáš k dispozici druhý funkční PC tak si tu instalační flešku nevytvoříš...Z čeho se to pokoušíš instalovat teď? Disk zkontroluješ pomocí bootovacího HBCD > WinminiXP > HDTune ale zase si to nemáš na čem vytvořit...

Zkusil jsem pogooglit a udělal jsem si na cedlo hirens boot cd spustil jsem windows mini xp a mám tu jen 4 položky my computer, install all hardwares ten když spustím, tak se nic neděje potom je tady check disk a žádný disk tady nemám tak nevím.

Ve Win miniXP máš nástroj HDTune na kontrolu disků. Pokud sis nestáhl nějakou očesanou verzi...

Spusť Hirens, zvol DOS programy, najdi Diskové utility a mezi nimi najdi testovací utilitu od tvého výrobce disku nebo HDTune. V něm spusť error scan, podívej se taky na smart.

HBCD nepozná GPT disk. Mal by prepnúť UEFI do CSM, disk skonvertovať na MBR, naformátovať, skontrolovať, o5 zapnúť UEFI a nahodiť OS

Situace pořád stejná, i když jsem si udělal ten hirens co jste mi tu dali tak pořád mám na tom mini xp jen ty 4 záložky a zkusil jsem v hlavním menu dát ten SMART a vypsalo mi to Warning: the high memory are (HMA) is not available.Additional low memory (below 640k) will be used instead.Creating 64mb Ram Drive as R:Bad comand or file name cca 6xSyntax ErrorLabel not found poté mi tu vypíše tohleR:/> ( tady můžu psát co chci.)A tohle mi píše u všeho, co chci použít.Disk normálně jede co se podívám do case, ale prostě mi nejde na něj nainstalovat windows.

Za celý den jsi nepokročil NIKAM. Svěř to někomu schopnějšímu, ušetříš čas a nervy....

Nevím zda to úplně chápu, ale samo vám to píše o nějakém špatném nastavení v biosu? Nedělal jste tam něco? Proč to instalujete na tento disk? Co tam bylo dříve za systém? Tenhle disk není z tohoto počítače a je nějak přendaný? Předtím na tom disku byla win a bylo to na tomto PC???Jinak kromě špatně nastaveného biosu není důvod proč by to nemělo jít nainstalovat. Win 10 bere totiž jak GPT tak MBR. Máte v biosu nastavený kontroler sata na AHCI??

Nic v biosu jsem nedělal Sata controller je nastavený na AHCI, je to jediný disk co mám Prostě, když se snažím nainstalovat windows na disk tak mi to znova vypíše chybu Systém Windows nelze na tento disk nainstalovatSystém windows nelze nainstalovat na tento disk. Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systému BIOS povolen řadič disku.

Pri te instalaci zmackni Shift + F10.Objevi se okno Prikazovy radek. Do nej pak napis:diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanA postupne smaz vsechny partisny, ktere tam jsou (pokud jich je tedy vice).Pak restart a zkus to znovu...

udělal jsem vše, co jsi napsal a pořád stejné u toho clean jsem zkusil i clean all a napsalo mi to: Program diskpart zjistil chybu: Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/0Další informace naleznete v protoou událostí systému.

Je dětinské spouštět diskpart (nebo jiné FS utility) na disku který není v pořádku, resp. není ověřeno zda je v pořádku....

Tak ted uz vi, ze ten disk je v tahu...

Ano, zkusil jsem všechny testy a šel mi jenom jeden, kde mi disk napsal, že má špatné sektory, takže jdu na reklamaci