Instalace Windows nenajde HDD (nová deska ?)

Dobrý den přeji. Už nekolikátý den řeším jeden problém a vyzkoušel jsem vše co mne napadlo ale nic nepomohlo a tak jse vás pokusím obeznámit s mým problémem a snad najdete nejáký postup k zdárnému řesení. Můj mladší bratr měl moje staré PC na nejaké ty hry a internet a vyskytla jse mí možnost od jednoho příbuzného sehnat PC zdarma z jedné krachující a jelikž ten PC byl výkonejší než PC které po me bratr zdědil řekl jsem si že mu udělám radost a PC mu obstarám a tak se také stalo nová sestava vypadala takoto: Grafika : 1gb GDDR2 GT220 4x1024 ram Deska : HP Compaq DC7700 Maverick/Silverado Motherboard (na desce také nefunguje hlavní "černý" DIMM socket a místo 4bg ram se zobrazuje pouze 3gb)ale PC byl dodán bez disku a tak jsem mu tam dal HDD ze starého PC (Disk : Seagate Barracuda 7200.8 ST3250823AS) a zde začínají moje problémy. Když připojím disk k PC tak to po mě chce abych znovu nainstaloval windows vím že je to naprosto běžné jenomže když když vložím a nabootuju instalační DVD ( WIn 7 home premium / Ultimate.... zkoušel jsem jich nekolik jelikož jsem student máme většinu verzí windows po dobu studia zadarma) tak instalace naběhne po nezvykle dlouhé době a když si pak mám vybrat kam chci windows nainstalovat tak se tam DIsk nezobrazuje zkoušel jsem i jiný disk a problém setrval a nenaslo mi to ani USB ale přitom BIOS disk u USB vidi... Původně jsem si byl jist že je to diskem ale v jiném PC funguje disk normálne i když jsem ho testoval tak sem neoběvil žádnou závadu.A tet k tomu co jsem již zkoušel...Vyměnit SATA kabely od disku i mechaniky NEPOMOHLOJiný disk NEPOMOHLO Jiný SATA port NEPOMOHLO Zkusit instalaci na zformátovaný disk NEPOMOHLONachvíli vyndat baterku z desky NEPOMOHLONechat tam jen 1 ram pamět pokaždé v jiném slotu NEPOMOHLOTaké jsem se dobádal k tomu že je možné že je v BIOSu Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

nejde v biosu zvolit neco jako tovarni nastaveni - to by mela udelat i baterka, ale za pokus to stoji. Jinak problem bych hledal asi v biosu, podivej se co je to za bios a hledej: google

ano takovato moznost tam je ale kdyz jsem to zkousel tak to taky nepomohlo :/ zkusim jsete teda dohledat neco o tom biosu ale jak rikam prolez sem ten bios uz snad celej a nic sem tam neobevil :/

1. Vypni v BIOSu Raid.2. Zapni v BIOSu SATA (to správné, kde je zapojený HD), aby se emulovalo jako ATA (nastav správné číslo, aby nebyla kolize s CD/DVD).

me to tam de prehazovat jenom mezi raid a IDE a kdyz je tam ide tak tam naskoci sata port 0 1 enabled a sata port 2 3 enabled ale nic jako emulace na ata jsem tam nenašel :/

zvol IDE

Mam zvoleno IDE celou dobu ale nepomaha to :/

Tak tahle rada mně zachránila!! I vlastně celý. Komp.. Sdílejte sem nápady!! Tyhle diskuze jsou výborné.. Protože jsem dejme tomu pokročilý,,ajťák" ale stále se učím.. Takže dík kluci za rady .. Všem

sel by tam nejak dat novy bios kdyz nemam floppy mechaniku ?

Pokud nefunguje jeden pametovy slot, je to signal, ze s MB neni neco v poradku. V BIOSU zkus vypnout Floppy Controller (Disable) a Floppy Drive (None, nebo Disable), protoze v PC zadna mechanika neni. Zkus jiny napajeci konektor pro HDD. Pokud funguje SATA mechanika na vsech SATA pozicich, zavadu MB bych asi vyloucil. Nema pevny disk 2 konektory pro napajeni? Sveho casu se davaly jak MOLEX, tak SATA napajeci konektory. Zapojeny muze byt vzdy jen jeden, jinak se muze disk poskodit. Pokud ma disk oba dva, vyzkousej je vsechny.

Jeste sem se tet nekde docat ze bych tam moh zkusit behem instalace windows dat nejake ovladace pres flash disk a ze je tu moznost zy by mi to pak ten hdd naslo kde bych moh vzit ty ovladace ? ne strankach vyrobce desky nebo disku ?

To neres. Windows 7 zadne drivery pro radice vetsiny normalnich desek nepotrebuji. Jako potencialni problem by tady jeste mohla byt nekompatibilita radice SATA2 na MB a HDD, ktery ma SATA1 rozhrani.

a jak poznam jestli je disk sata 1/2 a nebo ze sou na desce redice na satu 2/1 ?

Nefunguje slot pro RAM modul a ty tam vůbec něco instaluješ. Ne, to není spolehlivý stroj a je otázka, co ještě v tom PC nepojede!

proto zde byla i polozena otazka zda si myslis ze by koupe nové desky vyresila mé problémy me by ani tak nevadilo koupit novou desku ale nerad bych abych si ji koupil a pak zjistil ze sem tam kde sem byl.....

Ano, myslím že ta deska není OK, a nákup nové by to vyřešil.

urcite ano

a co kdyz je tam problem nejak s tou kombabilitou mezi sata 1 a sata 2 kdybych koupil novou desku a tek by ten problem setrval ne ?

Desku, na který něco nejde a je jedno co to je, nepovažuji za bezpečnou (pro stabilní provoz), a letěla by do sběrného dvora tak rychle, že by překročila min. Warp 2*.* - Tím pádem, by u mě zase prudili z NASA, jak je to jen možné.

A je neco co bych mel vedet pred koupi desky ? resp. podle ceho bych ji mel vybirat ? Ta deska co tam je tet je Micro ATX pokud jsem to dobre dohledal a me teda staci koupit deska o velikosti Micro ATX s CPU socketem LGA775 min 2 sata slotama a DDR2 dimm slotama ? A josu vsechny micro ATX desky stejne resp mas sroubky na uchiceni na stejnem miste tak aby mi pasovala nova deska do case ? a je nejaky rozdil mezi cpu socketem LGA775 a 775 ?

Ano stejný typ, tedy normovaná velikost microATX, má úchyty na stejných místech. K 775 ne, LGA jen značí LandGridArray, můžeš tedy napsat Socket775, LGA775 furt jedno a to samé. A, můžeš taky zvážit, zda by nebylo lepší dát tam desku s i3 (i5)* a DDR3 RAM, ostatní komponenty by asi mohly zůstat stejné. Nevím, jak je na tom zdroj, se stářím i s výkonem.* - Intel má docela v těchno verzích (micro) na výběr.

mno lepsi by to asi bylo ale preci jenom jes to PC pro mladsiho bratra kterej tam hraje jen nejake stersi hry a brouzda po netu tak se mi zas nechce kupovat novou desku i procesor :/

Nemuselo by to stát moc, mrkni na ceny. Zase by to mělo větší užitnou hodnotu. A výhoda je, že krabici, disky a další věci kupovat nemusíš.

zas tak extremní cena by to nebyla a z hlediska užitku by to take asi melo dalekosahlesi dopad nez jenom deska ale přeci jenom kdyz koupim jenom desku (resp. bratr si koupi ) tak to vyjde na cca 1200-1500 a procesor by si tam jenom prehodil (je tam intel core duo 2,4ghz)a kdyby si kupoval desku i procesor tak to vyjde na min 4000 a preci jenom bratorovi je 14 a jeho finance jsou znacne omezene a uz tech 1500 bude asi vetsinova cast jeho mneni... No a taky jsem už zbězne koukal po nejakých těch deskách myslite ze tohle by stacilo ? resp.ma to vsecho co by to melo mit ja jen pro jistotu jestli jsem neco neprehledl :http://zakladni-desky.heureka.cz/asrock-g31m-gs/specifikace/porp. jestli by ste mi moh nejakou doporucit

" jelikož jsem student "Co studuješ,že už pouze v popisu problému máš tolik chyb?

Multimédia a trpím dyslexii tak ty chyby prosím omluvte.

Tak už mi nenaběhne ani instalace :/ vybehne tam : Windows boot managerWindows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.This error can be caused by unpluggin a removable storage device such as an external USB drive while the deviceis in use, or by faulty hardware such as a hard drive or cd-rom drive that is failing.Make sure any removable storage is propertly connected and restart your computerIf you continue to recive this error message, contact the hardware marfcuturer.Status: 0xc0000e9Indo: An unexpected I/O error has occurredvsechno je pripojeny a problem setrvava zacal vyskakovat po tom co sem zkusil zapojit pamet do hl dimm sockeru ktery predtim nesel jen tak pro jistotu znate to jednu chvili to nefunguje a pak zas jo a sami nevite proc mno avsak to nebyl muj pripad.. .:/ tak nevim jestli by me to melo utvrdit ke koupi nove desky nebo jestli to spis nepoukazuje na problem v HDD nebo mechanice....

Vypadá to na problém sběrnice ZD. Ta se stará jak o RAM i disky. Tohle bych už neřešil a u nové ZD jistě problém nebude.

A jeste kdyby se tu nasel nejaky ochotny clovek protoze ja at hledam jak muzu tak nemuzu najit micto ATX desku CPU socket 775 aspon 1x PCIe 16x a >4x DDR2 socket< vsude sou jenom 2 socketovy :/ a vsechny 4 socketovy co sem zatim nasel uz jsou stazeny o obchodu :/

Ale ty se 2, zase můžou větší moduly, tak se dá velikost RAM obejít. Jinak jedině použitá, vždyť za chvíli tu máme DDR4.