» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows na SSD (24GB)

Dobrý den, kompletně přeinstalovávám windows avšak nejsem si jistej při kroku kam nainstalovat windows. Mám normální 500 HD a pak 24Gb ssd na systém. Je problém když nainstaluju windows na samotný ssd? Někde jsem slyšel že může dojít k málu místu na disku. Nelze nějak sloučit ony hard disky aby se systém popřípadě ukládal na HD kdyby na ssd došlo místo? Děkuji

Odpovědi na otázku

24 GB je opravdu málo, na to se čistý systém sice vměstná, ale kvůli logování a aktualizacím bude časem (6 měsíců - 1 rok) plný. O tvých programech ani nemluvě, které by také dělaly logy a ukládaly něco na systémový disk.

Abych to upřesnil, pro systém je minimum 32 GB + data a logy což dělá dalších přibližně 20-30 GB . A pro nejhorší možné případy si ještě nech tak 10-15 GB volných.Součet pro systém a zbytek činí min. 70 GB .Samozřejmě i plocha a koš jsou v defaultním nastavení nastaveny na systémový disk.

J díky. Ale když jsem kupoval notebook od výrobce tak byl systém na tom SSD a jakoby když to řeknu lajcky tak byl na disku C kde bylo 200G místa. Možná jsem to pochopil špatně a to SSD bylo pouze na cache.

SSD bylo nejspíš použito jenom pro Intel Rapid Start Technology, systém byl nainstalován normálně na konvenčním HDD.

jasný... díky moc

Nevymejšlej ptákoviny, vem litr a jdi si koupit normální 120GB SSD. To co by jsi si přál umí hybridní disky, ale to není tvůj případ. A jestli je problém instalovat systém na 24GB? Proč se ptáš? Normálně to přece vyzkoušej a uvidíš. Třeba bydlet se dá i ve stanu.....

Záleží, aký Windows alebo iný OS budeš inštalovať.Pri W8.1 sa dá vtesnať na cca 6.5GiB a pri W10 cca 9,5GiB nez hiberfile a swap. (po vyčistení čistej inštalácie)Premenné tmp a swap je možné presmerovať na iné úložisko pevného hdd. SW balíky sa dajú inštalovať tiež na druhý fyzický disk.24 GiB na tieto OS je v pohode.

Je to málo, ale na linux je to hodně (já mám arch na 16 gb ssd > původně jsem to jen zkoušel, ale takto to zůstalo).

Na 128GB SSD mám po čisté instalaci Win10 x64, stažení aktualizací a driverů pro GPU volno cca 90GB. Dle mého je tedy instalace na 24GB blbost. Ne že by to nešlo, ale užitek nebude žádný, spíš později problémy. To už si fakt radši kup levný 120/128GB SSD jako základ.

 | ChromeOS Chrome 51.0.2704.55

ak je to notebook tak nebol ten 24GB ssd len cache?acer aspire aluminium to tak mal, to ssd bolo v m2 a len ako urychlovac, preto bol windows na 500GB hdd