» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windows jaký flash disk?

Zdravím,jestli už se to tu řešilo, tak se omlouvám. Už jsem se přesvědčil, že windows s fleškou usb 3.0 prostě nenainstaluju, jak je to s usb 2.0?? Funguje spolehlivě jakákoliv usb 2.0? Když tak nějakou vyzkoušenou doporučte.1000x díky

Odpovědi na otázku

Instalace funguje s jakoukoli flashkou o velikosti alespoň 4 GB. Nejlepší je flasku napojit nejblíže PS/2 portu přímo na základní desku zezadu počítače.P.S. PS/2 port je starý port pro myš a klávesnici(zelený a fialový)

Nechápu proč sem taháš ten PS/2 port.

Protože pokud deska umí boot z usb a například přední panel nefunguje tak je i podle microsoftu nejlepší napojit flashko zezadu bud primo pod PS/2 port nebo co nejblize nemu

a kde to pisou ? Ja mam zase zkusenost ze USB porty ze kterych se bez problemu bootuje jsou vzdycky pod LAN konektorem.. Uz se mi to stalo u 2 starsich desek.

Ja instaluju z flesky Samsung 16GB usb 3.0 a jede to dobre nevim proc by to nemelo jit.

U starších desek chybí podpora bootování z USB3 v BIOSu - ty fungují až s ovladačem v operačním systému. Dnešní stroje už to umí.

Blbost. Staré desky s přídavným řadičem na desce umějí bootovat z USB 3.0, protože jejich bootovací modul v BIOSu/UEFI. Nikdy ale nenabootují z přídavného řadiče vloženého do PCIe, protože není dořešená komunikace (byť by to technicky bylo možné). S čím ovšem problém je, a velký je nemožnost nastartovat z některých USB 3.0 flashek na deskách Gigabyte, protože Gigabyte si svévolně upravil Award BIOS - týká se to všech modelů od Socketu 370 po LGA775.

A sakra.. A jaký OS se chystáš nainstalovat a na jaký stroj..???.. Starší stroj..???.. Nový stroj..??? Jaký OS byl na tom stroji nainstalovaný..??? Notebook, stolní počítač..???Tak poreferuj něco blíže o tvém záměru.. Co ty na to..???

Na verzi USB nezáleží. Je možné že tvoje základka/bios vůbec bootovat z USB neumí.Napiš jakou máš základku.

Udělejte to pomocí Media Creation Tool (stáhnout ze stránek MS) nebo Rufus.Na flashce nezáleží.Lepší je zapojit ji do USB 2.0, ale i 3.0 by mělo být v pohodě.Nastavte v BIOSu boot z flashdisku.

U windows 7 je problém s USB 3.0, jelikož nemají ovladače na USB 3 integrované, u novějších systému není problém. Občas bývá jen problém se samotnými flashkami, kdy některé USB 3.0 ani nenabootujou.

Pleteš USB 3.0 a xHCI. Starší čipsety používají i po zapojení do porů USB 3.0 starší protokol a nainstalovat jde - to až s Broadwellem a Skylakem přišly problémy, protože nemají OHCI a UHCI.

Řekl jsem to zjednodušeně :D

Starší základní desky gigabyte nežerou flashky USB 3.0. Proto používám na instalaci Windows Kingston DataTraveler SE9H.

Tak tu mi náhodou včera půjčil kámoš a jede na starším(2006) i novějším (2013) ntb. Předtím Sandisk Extreme usb 3.0, Patriot Supersonic XT, dřív ještě nějaké půjčené. Rufus, Win 7. Pořád „Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl“. Takže kupuju toho Kingstona.Díky