» Poradna » Programy

Instalace Win XP z flashky nejde

Zdravím,mám problém s notebookem od Mountfieldu.Chci ho přeinstalovat,nemám externí vypalovačku,tak sem si udělal bootovací flashku.Ale při spuštění mi to napíše,že chybý nebo je poškozený soubor hal.dll.Zkoušel jsem flasku několikrát udělat a furt stený problém a fakt si nevim rady.A přibalený cd od výrobce jsou na nic,protože se dají spustit jen s eRecovery Manageru a ten sem smazal a nejde znovu nainstalovat.Nevíte co by mohl být za problém,že nejde spustit instalace?

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že máš flashku udělanou špatně, protože tohle šlape zcela v pohodě. A když k tomu vlastně připočítáš i problémy s ČJ, nejsi na tom vůbec dobře. Pošlu ti udělátko, použij, funguje. Perfektně funguje. Pravděpodobně se něco stalo, protože to poslední dobou už posílám po třetí, i když na netu jsou tuny informací o tom jak udělat bootovací flashku s instalačními prostředky. Pošlu ti kuchařku na WXP-SP2. Jsi pro?

Návodů se vyzkoušel spostu,až ted sem našel konečně funkční,ale vyhodí mi tuhle hlášku //WindowsRoot/system32/hal.dll je poškozený nebo neexistuje.Fakt nevim už co stím mám dělat.Zkusil sem tu flasku nekolikrát udělat znovu a furt to samé.Jinak za rady budu moc vděčný.

Obrázky tam nemáš, ale opravdu nejsou moc potřebné. Tak makej.

USB-flash pro instalaci WXP-SP2.

1. Do předem připravených složek bootsect, PeToUSB_3.0.0.7 a usb_prep8 bez problémů stáhněte „zipy“ http://www.eee-pc.sk/download/bootsect.zip,... http://www.eee-pc.sk/download/PeToUSB_3.0.0.7.... ... přičemž poslední je zde na http://www.eee-pc.sk/download/usb_prep8.zip.... Rozbalte je a umístěte např. do složky se jménem WXP-SP2_Satan.
2. Soubor „PeToUSB.exe“ ze složky PeToUSB_3.0.0.7 zkopírujte do složky usb_prep8.
3. Dále si poznačte “písmenka“ periferie USB-flash (dále jen „Uf“), mechaniky CD nebo DVD, ve které je umístěno instalační médium s OS WXP-SP2, (opravdu se velmi vyplatí, pokud už je pomocí SW nLite vypreparované tak, že obsahuje SATA HDD drivery) a ujistěte se, že máte také volné písmenko „t“ pro virtuální Temp Drive, kam budou předpřipravena data pro instalační Uf.
4. Ze složky usb_prep8 spusťte soubor „usb_prep8.cmd“

a pokračujte stiskem libovolné klávesy, jak je požadováno. Spustí se program „PeToUSB“,

v jehož okně si pouze prověřte, zda se další operace budou týkat přesně té Uf, kterou jste vyčlenili jako médium pro instalační prostředky, a klidně, pokud není, zaškrtněte „Quick Format“, pokračujte klikem na „Start“, odsouhlaste „pár“ dotazů, týkajících se mimo jiné i zničení! dat na Uf a počkejte na skončení formátování.
5. Spusťte příkazovou řádku (příkazem „cmd“ přes „Start“ a „Spustit“) a pomocí příkazu „označení“: přejděte právě do té particie obsahující složku bootsect, která je tímto písmenkem označena. Následujícím poněkud delším příkazem „cd slozka/slozka/..…/bootsect“ složku„bootsect otevřete a dalším příkazem „bootsect.exe“ s parametry „/nt52“ a „označením“:, kde „označení“ je „písmenko“ naší Uf (nezapomenout na „:“, uvozovky neuvádět, parametry oddělovat mezerou za názvem souboru i mezerou mezi sebou a příkazy startovat stiskem Enter), spusťte proces, který umožní na Uf zapsat sektor „boot“. Program skončí Ukázat celý příspěvek

Díky za návod.Přesně přes tyhle programy sem dělal tu flasku,ale stalo se mi,že ty první co sem stahl tak byli nějaký poškozený a nefungovalo to správně,tak sem stáhl jinde a to šlo.Zkusim to stěch vašich.Taky mě napadlo,jestli to nemůže být taky tím,že já mám Windows XP SP-3 a vy píšete jenom o SP-2?Jenom mě to ted trklo

Stoprocentně ti garantuji, že SP-čkem to není.

tenhle problem vznika, kdyz se clovek pokusi udelat vice partition. Dokud se win instaluji na jedinou probehne vse v poradku. Pokud mi nekdo vysvetli proc, budu vdecna