» Poradna » Notebooky

Instalace Win 7 (64bit) do nového notebooku bez OS

Zdravím vespolek. Dnes jsem zakoupil nový Notebook http://www.tsbohemia.cz/asus-x751ld-x751ld-ty060-... Mám své WIN 7 s multilicencí, které jsem chtěl nainstalovat do ntb ale bez výsledku. Na začátku mi naběhl FreeDos. Tak jsme zapl boot vše bez problému i během instalace. Vytvořil jsme nové oddíly zformátoval a šel k instalaci. Bez problému projdu celou instalaci včetně pojmenování PC. Ale jak proběhne poslední restart pc tak stále dokola problikává startovací obrazovka ASUS stále dokola. Jen problikne pak chvíli černo. A pak zase blik. Nemáte někdo zkušenost? Zachvíli dodám foto a video

Odpovědi na otázku

1. Disk musíš úplně vyčistit (diskpart > select disk > clean) - nesmí být na něm nic.Pouze formátovat nestačí!!2. Pokud bootuješ přes UEFI a disk je GPT, bez úpravy instalačky W7 nenainstaluješ!úprava: http://www.hodgin.ca/2012/10/02/creating-a-uef... 3. Pokud přesto nechceš instalačku upravovat (není to složité), musíš přepnout na LegacyBios a disk převést na MBR.

Stary znamy problem, milion krat opisany.FreeDos.pouziva stary FDisk, nekompatibilny s OS WINdows 7 a sudruhovia v Microsofte dodnes nezareagovali (testovanie pri instalacii W7).Pouzi opravu MBR (Master Boot Record) napriklad:http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.html

No plus multilicence kterou mam se aktivuje pres net. A ntb nebyl pripojen je mozne ze je to vina toho? Pri dokonceni instalace rychle problikne nepodarilo se prihlasit......Takze win dale nemohou nejspise pracovat

Vše už bylo řečeno - číst snad umíš.Aktivace nijak nesouvisí s instalací. Řeší se až potom - máš na ni 30 dní.

To je sice fajn ale me nefunguje ani jedno... A prosim te jak mam dospet k tomu zadani prikazu? Nebo se to uplne vycisteni dela jinsk?

Proboha Ty neumíš číst ??? Co Ti poradit no, dej to někomu kdo to už alespoň někdy vživotě viděl ....

no on je spíš při mbr problém s tím že tma mám napsáno x: sources

1. Máš uefi nebo bios?2. Disk je gpt nebo mbr?3. Podle toho postupuj dál!