» Poradna » Notebooky

Instalace w7

Zdravím. Instaloval jsem W7 a nevšiml jsem si ze notas není připojen do sítě.Tak ze se stalo to ze zhruba v pulce instalačního procesu se počítač vypnul.Následkem toho odešel disc. Ted jsem do notasu vložil fungl nový disc ale systém se ne a ne načíst....Instalační disk se sice začne točit ale zastaví se když se ukáže: Starting Windows.Zkoušel jsem instalovat i třeba Linux Minut či podobné OS ale to se DVD mechanika ani neroztoci.... Pouze se ukáže:Grub Error. Omlouvam se za psaní ale píšu z tabletu....Díky,Luboš

Odpovědi na otázku

"... zhruba v pulce instalačního procesu se počítač vypnul. Následkem toho odešel disc...". Blábol. Prostě to nainstaluj snova, pokud je HW OK. Tamto je opravdu jen a jen blábol.

To co píšeš je nesmysl. To, že se PC nebo NB v průběhu instalace vypne rozhodně nezpůsobí poruchu HDD (což neznamená, že by shodou okolností nemohl dodělat). Ale mohl by jsi mít problém s optickou mechanikou. Asi před měsícem jsem na jeden starý šrot chtěl instalovat XP a chovalo se to +/- podobně jako v tvém případě. Pomohlo až přepálení instalačky na RW médium, to ještě ta mechanika zvládla.

Věř že blabol to není.Nevěřil jsem tomu taky,tak že disk jsem vyndal a nechal prekontrolovat v servisu.Tam se to potvrdilo.Dal jsem tam tedy nový a pak se dělo to co už jsem popisoval....Ještě po upřesnění toho co se děje při startu.První se ukáže logo Lenova,pak je dlouho černá obrazovka a poté mám na výběr z čeho načíst....První je DVD mechanika.V případe W7 se mechanika začne točit a přestane v okamžiku jak už jsem psal.Pokud vlozim DVD Linux Mint ,tak mechanika nereaguje vůbec.

Musíš nastavit v biosu bootování z mechaniky. Potom se načtou veškeré disky (win i linux).Pokud máš novější ntb musíš ještě vypnout secure boot a přepnout z uefi na legacy - ale to jsou všeobecně známé věci.

To musis pouzivat tohle: http://bit.ly/Zx4WAG

Tak se ukázalo toto:File:\EFI\Microsoft\Boot\BCDStatus:0xc000000dInfo:Na error occurred while attempting to read the boot configuration data