» Poradna » Programy

Instalace W7

Zdravim vsechny experty. Stala se mi pro mne nepochopitelna vec. Pri pokusu instalace OS W7 na notebook Lenovo B570 mi na konci vyskočí na vteřinku hláška o nemožnosti přihlášení a instalace neúspěšně skončí. Avšak nainstalovat W XP bez problémů jde a i s Ubuntu nebyl problem. Nesetkal se s tím již někdo?

Odpovědi na otázku

WIN 7 jsou legální?

Pak pořešit s podporou MS

Byl na laptopu predtim nainstalovan nejaky OS?

Při instalaci Windows 7 stiskněte Shift+F10. Vyskočí příkazový řádek. Zadejte „diskpart“. Vypište si seznam disků příkatem „list disk“. Vyberte disk, který chcete vyčistit příkazem „select disk „. A konečně příkazem „clean“ odstraňte všechny jeho oddíly. To by teoreticky mělo stačit. Restartujte PC, spusťte instalaci znovu.

toto dělájí předaktivované win7 na nových notesech (nejen) LENOVO
nejsi sám, viz
http://www.zive.cz/poradna/instalace-win7-na... ...
http://www.zive.cz/poradna/po-nainstalovani-... ...

p.s.: pohádku o tom že se jedná o originální win7 si nech na příští vánoce...

Díky za info. DVD mám půjčené, chtěl jsem je vyzkoušet. Původně jsem kupoval notebook bez OS, protože si na něj dám linux. Jen jsem byl zvědav, jaký jsou ty W7 zázrak, ale klidně se bez nich obejdu.

pokud to chceš jenom testovat, dej si tam originálku, 30 dní to pojede bez aktivace...

Dobrý nápad. Počítám, že půjde bez problémů stáhnou ze stránek Microsoftu. A jakou verzi? Mám jen pomalé připojení(1 Mbit/s), tak abych něco nestahoval zbytečně. Počítám, že to bude trvat celkem dlouho

oficiálně to stejně nelze
nejsi na správném foru...

Oficiálně to myslím jde:
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495...
enterprise (= ultimate s VL licencí, tj. nejlepší verze)
sp1 jde doinstalovat např. přes windows update, čeština též, tamtéž.

Estli se nepletu (nezkoušel jsem), i tu ti bude fungovat 3x rearm...

180 dní lamo!
30 dní + 3x rearm na 30 dnů = 180 dní

Teda 120 dní, 180 dní je to myslím u té trialkové na 90 dní.