» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace OS X na nový hardisk

Dobrý den chci se zeptat mám v plánu koupit starší verzi Macu, přesněji G5 powermac. Jak naistaluji OS když to osadím novým hardiskem na kterém nic nebude. Případně když budu chiti vymazat dosavadní data od původního majitele. Pokud máte zkušenosti ocením. Děkuji.

Odpovědi na otázku

ide o Power PC, nie o x86. Nebude Ti to vadiť? Pavt tu robil zopár článkov: http://switch2mac.blog.zive.cz/2013/03/diletant-vylepsuj... Snáď Ti to pomôže

Díky za odpověď

Diky za tvuj dotaz. Vzpomnel jsem si, ze tu mam Mini Mac, ktery bych chtel preinstalovat. Vec, kterou resim, je ze mam verzi 10.3.7 a ani verzi 10.4 ani 10.5 uz legalne koupit nejde.Jinak se u PPC maca priprav na to, ze jakakoli podpora uz neexistuje (ani od Apple ani od nikoho). Takze treba verze iTunes nebude umet pripojit nic aktualniho a upgradovat uz nepujde a tak podobne.Jeste premyslim, ze bych tam nedaval OSX, ale jiny OS.