» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace mSATA SSD do ThinkPadu L530

Chtěl bych si nainstalovat mSATA SSD. Můžu použít tento postup ?1.Mám zálohu oddílu C a Lenovo Recovery na externím HDD pomocí AcronisTrueImage (používám běžně pro obnovu systému při nějaké anomálii).2.Namontuji mSATA do notebooku, vymontuji stávající HDD a nobootuji čistý originální Windows na mSATA (doufám, že se mi disk objeví pro výběr disku pro instalaci OS). Čistý Windows použiji pro automatické zarovnání mSATA.3.Z flash disku nabootuji Acronis a nainstaluji na mSATA zálohu oddílu C z externího HDD.4.Namontuji do notebooku zpět HDD, který jsem na druhém notebooku pomocí AcronisuDiskDirektoru naformátoval a spojil všechna oddíly (je čistý) a použiji pro svoje data.5.V biosu nastavím bootování z mSATABude to takto fungovat ? Je možné na mSATA disk mimo oddílu C přenést také oddíl LenovoRecovery s tím, že bude fungovat ?

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej, nemáš co ztratit

Musel jsem se usmát vtipné odpovědi. Vyzkouším, jinak vrátím do původního stavu (musím zjistit, jestli mi e-shop vrátí peníze v případě vrácení mSATA).

NTB msata podporuje a teoreticky by to mělo jít... Držím palce.