» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace kubuntu na lenovo yoga 300

mohu na moje lenovo yoga 300 nainstalovat kubuntu 16.04?

Odpovědi na otázku

Ak to má 2 GB RAM, radšej by som uvažoval o Xububtu 14.04, max 15.10

Ma 4gb ram

Koukněte i na jiné distribuce: ZorinOS (jeto způsob win stylu, stejné ovládání a lze nastavit W7 vzhled, XP, atd...), Lubuntu, Arch (pro pokročilé, ale lze z toho udělat klasiku lehkou, popřípadně na naučení perfektní!)

proč 14.04 LTS, když už mu končí podpora? Máš už 16.04 LTS. Jo a Kubuntu to utáhne taky, když to má 4GB RAM.

Nainstalovat muzes, ale mozna to bude mit trochu problem s ovladaci (specialni klavesy, dotykovy displej ...)

Proč by nešlo? Spíš si ověř ovladače pro touchscreen atd.

nejdřív zkus nabootovat jako live usb a vyzkoušej si, jak ti bude fungovat dotykáč a další fičury.