» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace češtiny do windows 10

Dobrý den, mám nový notebook a když jsem nainstalovala windows 10 měla jsem vše v angličtině. Tak jsem dle návodů v language a religion nastavila češtinu, ale selhala mi instalace balíčku pro český jazyk. Poté jsem tedy zkoušela instalovat různé další balíčky, ale vždy mě zarazil vykřičník s hláškou: The language cannot be installed on this computer. Už nevím co jiného zkusit a tak prosím o radu.Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpovědi na otázku

Nejjednodušší je stáhnou si české Win. a nainstalovat je.

A repair nebo tovární nastavení systému windows by nepomohlo?

Moze a nemusi, treba vyskusat, nic to nestoji.;)Kazdopadne sa vzdy odporuca cista instalacia.

Jestliže jste provedla instalaci sama s anglickými win, tak repair, nebo samoopravná reistalace (nevím jak se to jmenuje) do základního nastavení vám moc nepomůže. Stejně to bude anglicky.Kromě toho má zkušenost s těmito nástroji na novém Creators Updatu bohužel končili vždy nějakou botou, chybou, divným chováním startu atd....Pokud jste instalaci zvládla jednou, tak jí přece zvládnete i znovu s českými win. Je to nejrychlejší a nejčistší řešení.Instalační flešku si vytvoříte tímto nástrojem:http://go.microsoft.com/fwlink/Teoreticky by zadání licenčního čísla mělo jít přeskočit a win se stejně aktivuje. Tedy v případě, že je současný již aktivován. Pokud to číslo ale znovu napíšete nebo ho přenesete pro jistotu přes ticket, tak se nic nestane.

PS: Nebo na tom nb byla předinstalována anglická win? Už se mě to také jednou stalo, ale to win 10 začínala. A žádný problém při změně jazyka s tím tehdy nebyl.

NE

Jestli to ma odnekud dovezene, muze tam mit Single Language verzi.Tam se to pak musi jinak pocestit...

Nastavení (Settings)>Čas a jazyk (Time and language)>Oblast a jazyk (Country and language)>Země nebo oblast (Country or region) - vybrat a potvrdit Česká republika a pak Jazyky kliknout na + (Add language), tam vybrat a potvrdit Čeština. Po nainstalování kliknout na Čeština v Jazyky (Language) a zvolit jako výchozí (Set as default). Pak to asi bude chtít restart a po něm by to mělo naběhnout v češtině.