» Poradna » Programy

Instalace Catalyst

Dobrý den,Dnes jsem si řekl že si nainstaluju nové Catalyst staré jsem v pořádku odinstaloval poté restartoval pc ale když jsem si stáhnul nové a pustil instalaci ntb se restartoval při instalaci grafických ovladačů (cca v 80%) restartoval. Odstranil jsem to co se nainstalovalo pustil instalaci znova a opět restart, zkusil sem naistalovat starší ovladače ale vždycky se při instalaci grafických ovladačů restartuje pc.... budu rád za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Ty ovladače máte zajisté ze stránek výrobce laptopu,že.

ne z AMD

AMD web1) Stáhnout autodetect souborhttp://support.amd.com/en-us/download/auto-detec... 2) Odinstalovat starý ovladač3) Odstranit veškeré zbytky, složky AMD a ATI(program files)...zkotrolovat složku ProgramData.. pak USERS/jméno-PC/AppData/ a její podsložky.. odtsranit všechny složky AMD a ATI4) Restart.. 5) Spustit stažený soubor "autodetect".. na levé straně toho spuštěného okna s nabídkou ke stažení ovladače Catalyst bude možná i nabídka ovladače, která není součástí balíčku.. takže klik na odkaz a stáhnout příslušný driver odpovídající OS Windows.. Po té vše nainstalovat, čili stáhnout a nainstalovat tu první nabídku, postupovat dle pokynů na obrazovce a potom dodatečné drivery, které nebyly součástí té hlavní nabídky..

Jen bych měl k tomu takový malý dovětek. Např. u notebooků značky Lenovo nabízí a rovnou automaticky nainstaluje OS Windows 10 přes službu Update veškeré potřebné ovladače a to i té grafické karty.. Setkal jsem se při testování W10 jen s drobným problémem, kdy to napoprvé nebylo nainstalované správně, takže jsem ovladač odinstaloval a po restartu mi OS W10 opětovně a správně nainstaloval ovladače GK .. no problem.. Lenovo Bridge se postaralo i o chybějící ovladač, který byl ve správci zařízení označen jako neznámé zařízení se žlutým trojúhelníkem.. Tohle je ovšem vždy ryze individuální, u každé značky ntb nebo základní desky stol. pc tomu může být úplně jinak....

Než do něčeho člověk začne vrtat měl by nejdříve vědět co udělá, když se to nepovede. Já třeba obnovím původní systém z bitové kopie a je to.

nakonec pomohlo Windows Update/aktualizace cca 45 min si to stahovalo a poté instalovalo všechno možné pak jsem pustil znova instalaci a v poho celá rodina je zase šťastná

Hmmmm... konec dobrý, všechno dobré.. ???.. A šťastná rodinka se kochá nad báječnými desítkami.. Dám ti jeden výbornej tip na to, aby se ti otvíraly okna na stejné předešlé pozici na ploše tak, jak je tomu v XPéčkách nebo ve W7.. tam takovou chybu běžný uživatel nenajde. Např. otevření okna "Tento počítač" se při každém jeho otevření ve Windows 10 objeví na jiném posunutém místě, čili nesmyslně mění pozici, což osobně považuji za nejsprostější chybu tohoto systému..Trochu jsem pátral, jak to napravit a našel jsem tohle. Je vůbec s podivem, že se v desítkách musí cokoliv extra doladit a použít extra software. Proto jsou desítky nejspíš zdarma, protože plní naprosto jiné "prazvláštní" účely .. Proštuduj, stáhni a otestuj.. .. soubor je naprosto čistý..http://www.majorgeeks.com/files/details/shellfolder... Po stažení jej spusť jako správce. Stačí jen v "general" zaškrtnout políčka: Start automatically at logon a Restore at previous logon