Input lag monitorů

Mám ještě dotaz: hodně se řeší u monitorů i input lag. Co mám vybrané dva tak mají input lag 25ms. Obecně říkají, že by monitory měli mít do 15ms. A to někdo pozná rozdíl mezi 10ms a 25ms? Dík za info

Odpovědi na otázku

Ne.

Takže je to jedno? Proč se to tedy tak řeší? Dík

Kdo a kde to řeší?

Různé fora světová nebo recenze.

10 tisícin vteřiny nepozná nikdo, a kdo to tvrdí blábolí nesmysly. Hodně dobrá reakce běžného smrtelníka je 1 desetina vteřiny spíš je to dvojnásobek.

Jasně že to někdo pozná. Třeba ten pošuk co to řeší. Když mu něco vypíše hodnotu 10 nebo 25, tak přečíst číslo už zvládne, takže to pozná.

To sice jo, ale tedka je otázka že někdo píše na internetu že se sčítají hodnoty třeba: zde Ve výsledku, kdy posčítáte všechna zpoždění od vstupu z myši nebo z klávesnice až po výstup na monitor, se ale dostanete nepříjemné hodnoty kolem 100 ms, které se najednou budete snažit nějak zredukovat. Upgrade monitoru může být poměrně jednoduchým řešením. A ono se to takhle fakt sčíta? Jde o to že tedka monitor má 5ms inpit lag a Benq který plánuji koupit cca 22ms. Takže to nepoznám ne? Dík

Ta pipeline od zmáčknutí tlačítka po změnu na monitorů obsahuje tolik míst, kde je prodleva, že u ultra-magorů co tohle řeší, to má význam. Reálně je ale zpoždění v samotné periferii, kabelu, řadiči usb, sběrnici, zpracování (cpu/gpu pipeline), výstupu na monitor, zobrazení... Tzn. ano, dnes je to tak, že většina lidí má násobně lepší oči jak piloti stíhaček ( přepočtem musí pilota oko vidět 250 fps, což má zlomek lidí na planetě, rally jezdec cca 150 se říká a reakční doba pod vteřinu atd.. ) zatímco běžný hráč potřebuje okolo 500fps a reakční dobou instantní.. (tzn. na limity mozku)

Tedy odpověd že je to jedno. Nejsem nějaký profi hráč. Já třeba ani nepoznám moc rozdíl mezi 60Hz a 144Hz monitor. Nikdy jsem to nepotřeboval.

Jedná se o monitoryAOC Q3279VWFD8BenQ GW2765HT