» Poradna » Mobily

Indukční nabíjení

Ahoj, mám takový dotaz. Bude fungovat bezdrátové nabíjení telefonů jiné značky, než je určeno? Jde o podložku pro nokia limia (asi) a Galaxy S4. Podle mého uvážení by to mělo fungovat, když to funguje na stejném principu, že?Díky

Odpovědi na otázku

Mám obavy, že v tomto případě asi tvoje uvážení nebude bráno v potaz. Ono konec konců kola také fungují na stejném principu a přesto kolo z traktoru na Škodovku nenamontuješ.

Nebylo by se co divit, kdyby to bylo zcela záměrně udělané tak, že to vzájemně nepůjde viz kabelové nabíjení a řada jiných technických zařízení.

Určite to bude ! Ale až potom čo sa výrobcovia smarphonov na 100% zjednotia na jednej koncovke na nabijanie mobilov . Zjednotený sú , ale skutčnosť je trochu iná. A potom prídu na rad nabijacie podložky . Samozrejme po vrátení nákladov na vývoj . Asi tak za 2-3 roky.

Jen si kladu otázku jestli myslíš telefon jiné značky, ale taktéž s možností indukčního nabíjení. Pokud myslíš jakýkoli telefon, tak to rozhodně fungovat nebude, v telefonu musí také být cívka a další obvody kolem.Pokud myslíš jiný telefon s možností indukčního nabíjení, tak by to teoreticky fungovat mohlo, ale jak bylo řečené, může to být záměrně výrobcem znemožněno.

tak jestli to oboje má stejný standard...Pokud vím, tak třeba u standardu Qi je podstatné jen to, že jak podložka, tak telefon (nebo speciální podložka pod baterii pro telefony, co to nemaj přímo) je standardu Qi, ale není podstatný výrobce.