» Poradna » Ostatní

IMac bolest očí

Ahoj, pořídil jsem si pár dní zpět nový 21,5 iMac s 4K rozlišením. Jsem z OS X zatím nadšenej až na jeden problém. A to že po chvilce používaní Macu se dostaví bolest očí, hodně mrkám. Zkusil jsem snížit jas. Dokonce jsem iMac přestěhoval abych na lesklém displeji neměl žádné odrazy. A nic nepomohlo, takže jsem pak stejně nucen používat noťas s Windows kterej bohužel nemá moc kvalitní displej. Budu rád za Vaše názory a tipy. Jsem už fakt bezradný a uvažuju že iMac vrátím ve 14 denní lhůtě, případně místo něj koupím nějaký noťas s kvalitním displejem co by se dal i přenášet. Teď mám Lenovo Y510p který moc kvalitní displej nemá a je i celkem těžký. Uvažuju buď nad MB PRO 15", Dell XPS 15" Touch nebo Lenovo Y700 (díval jsem se na recenze a narozdíl o předchudcu má hezký displej ale prý je teď plno vadných kusů. Nebo budu rád za doporučení jiného AiO PC. PC používám na upravu fotek (Lr/Ps)

Odpovědi na otázku

1) Jak moc jsi snížil jas? Já obvykle proti továrnímu nastavení snižuju o 30%, párkrát i víc.2) co kontrast? Nemáš ho vyhnaný moc na doraz? Kdyžtak trochu sniž.3) 4K na 22 palcích podle mne vyústí v hrozně malé fonty i okna - takže tě možná bolí oči kvůli tomu, že na to pořádně nevidíš a od námahy pak bolí oči. Mám 24ku s 1920x1200 a větší rozlišení bych na tuhle velikost nechtěl. 2K tak na 27 palců, 4K až na 30 palců a víc.Podívej se, jestli je tam někde nestavení DPI a kdyžtak si nastav vyšší.