I7 4790S GTX 1070 4K 60hz

Dobrý den, Uvažuji o koupi monitoru LG 4K 27", tento monitor jede na frekvenci 60hz, chtěl jsem se zeptat jestli grafika i procesor podporuje 4K v 60hz nebo mi to pojede pouze ve 4K 30hz Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Pokud bude monitor zapojen minimálně přes Displayport 1.3, tak by neměl být problém. Ale vzhledem k tomu, že grafika má už Displayport 1.4, tak kupte 1.4 kabel a pohlídejte si, aby měl monitor tento vstup. Měl by mít. Možná to utáhne ještě HDMI 2.0 (nejsem si jist), ale nevidím důvod, proč by monitor neměl mít Displayport.

Max rozlišení které umí dát grafika GTX 1070 je 7680x4320 při 60Hz. Toto píší na webu Nvidia.

Díky za odpověď a ze strany procesoru i7 4790s nebude žádný problém ?