» Poradna » Mobily

Hučící reproduktury - pouze v kombinaci s TV a Mediaboxem od UPC

Dobrý večer,mám problém s reproduktory. Mám Genius SW-HF5.1 4800, mám k nim připojenou TV (Samsung) pomocí 3.5 audio a 2x cinch . K zesilovači od repro mám dále připojený PC (opět 3.5 audio a 2x cinch).Všechno fungovalo naprosto v pohodě, dokud jsem k TV nepřipojil pomocí HDMI Mediabox od UPC.Jakmile odpojím HDMI s Mediaboxem od TV, hučení ustane. Nebo když odpojím od repráků TV, tak hučení taky ustane.Pokud místo PC připojím třeba mobil nebo notebook, hučení taky přestane.Hučení pokračuje i když je PC vypnuté, stačí když je zapojené do zásuvky. PC jsem zkusil připojit i do stejné zásuvky, jako jsou reproduktury a nepomohlo to.Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Zkusit připojit TV a Mediabox třeba scartem? Mohlo by to zabrat?Děkuji, Jakub

Odpovědi na otázku

S největší pravděpodobností to hučení způsobuje tzv. zemnící smyčka, která vzniká spojením soustavy se zemí ve dvou od sebe vzdálených bodech. Ve tvém případě je zřejmě jedním bodem ochranný vodič tvého PC (s tím nic nenaděláš, ten musí zůstat připojený) a druhým spojením je kabel od UPC, který je též kdesi daleko spojen se zemí.Hučení by mělo odstranit zařazení galvanického oddělovacího členu do anténního přívodu, který přeruší signály nízkého kmitočtu (hučení), ale pro vf. signály nepředstavuje překážku.

skús vymeniť hdmi kábel, scartom by si prišiel o kvalitu obrazu..ak to nepomôže, tak predpokladám, že UPC dodalo nejaký lowendshit zbastlený z elektroodpadu v číne a spôsobuje to "trafo", ak sa tak dá nazvať. skús ho zapojiť na inú zásuvku ako sú telka a reproduktory, prípadne komplet iný okruh, alebo si požičaj nejaké kvalitnejšie a otestuj to. ak to bude trafom, tak reklamáciou pravdepodobne nič nevyriešiš a vieš aspoň čo kupovať...