» Poradna » Programy

Hromadná transformace souborů

Instalací Open office 3.4.1 se mi hromadně změnily odkazy na otevírání souborů typu MS Office 2007 a 2010 na Word Pad a podobně. Je nějaká snadná cesta nazpět, aby se soubory otvíraly v aplikacích MSO 2007, případně vyyších? Díky.

Odpovědi na otázku

Jistě. Každý soubor můžeš asociovat s konkretním programem, ve kterém se bude spouštět.

Díky za radu, jenže těhle souborů mám na disku stovky, možná tisíce, myslím, že je to dosti nepraktické. Zkusil jsem natvrdo se vrátit na bod obnovení systému s tím, že jsem obětoval OO, pomohlo to.

Justin se vyjádřil nepřesně. Ke každé příponě můžeš zvolit asociaci (tedy asociovat spouštěcí soubor, včetně parametrů). Nicméně, pro příště bude vhodné, pokud jakékoliv instalace necháš na někoho zkušenějšího, nebo nebudeš odklikávat next jak zběsilej a na dotaz, jaké přípony chceš asociovat s OO vynecháš ty Offisácké.PrasatkoPee

Dokonce ke každé příponě může být přidruženo několik programů, z nichž jeden je výchozí. A u Open/Libre Office lze nastavit výchozí formát ukládání souborů.

Šmarjá Josef...zbytečně jsi obětoval OO...ale hlavně že to "POMOHLO"