» Poradna » Notebooky

HP Probook 4740s pro studium na technicky zaměřené VŠ

Zdravím,zvažuju koupi použitého notebooku HP Probook 4740s (Intel Core i5 – 3210M Ivy Bridge, dvoujádro, 2,50 MHz, Paměť 4GB, s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7650M s vlastní pamětí 2GB, displej 17,3, baterie 8 článků, OS Windows 8) za nějakých 8000 Kč (A za nějakou tisícovku navíc bych dokoupil ještě zvlášť paměť). Nabídl mi ho jeden známý, který ho měl používat necelý rok, ale pak v práci dostal něco lepšího. Na závěr – cena není konečná, možná mi ještě trochu sleví.Důvody proč koupit:1. Vlastním přes pět let starý notebook HP Compaq 6730s (Intel Pentium Dual Core T 3400 s 2,16 GHz, displej 15,4, 320 GB harddisk, 3GB RAM) který sice funguje, ale už to není úplně ono. I přes pravidelné čištění od prachu a nečistot, čištění softwaru, defragmentace atd. V říjnu 2014 jsem byl nucen dát notebook do servisu, protože přestal úplně pracovat a nešel ani zapnout. Po celkovém rozebrání a vyčištění od prachu, přepastování a kompletní výměně napájení (konektor, adaptér) už notebook funguje, ale obávám se další poruchy, především kvůli stáří přístroje. Jeho cena je nyní asi pětinová (zakoupen za téměř 15 000 Kč, dnes se prodává mezi 4000 – 3000 Kč), proto bych znovu notebook do servisu nedával.2. Chci po zvládnutí jedné vysoké školy s humanitním zaměřením přejít na jinou vysokou školu s technickým zaměřením. Pravděpodobně se specializací na IT, nebo elektrotechniku, případně stavitelství. Tento notebook by podle mého představoval přijatelnou alternativu za stolní PC s velkým monitorem (nepochybně výkonnější, lepší chlazení, ale bez možnosti přenášet). Věřím ve vysokou kvalitu HP a procesorů Intel, že mi notebook vystačí opět na několik let (bude určitě zastaralý, ale bezporuchový a bude stačit na většinu případných činností).Pokud jsou moje úvahy úplně mimo mísu, tak mě prosím vyveďte z omylu. Například moje rozpětí možných škol Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Dobrá koupě za tu cenu. Pouze si ověřte funkčnost přepínání mezi grafikami. HP s tím má občas problémy. Jinak za mě OK.