» Poradna » Notebooky

HP pavilion dv6 2025ec problém s černou obrazovkou.

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit.Když zapnu notebook, tak mám stále černou obrazovku...nenajede ani BIOS nic, nezareagoval jsem ani žádné pípnutí, jen vedle Caps Locku a nad Num Lockem blikne 1x kontrolka a to je vše. Zkoušel jsem připojit externí monitor a ten byl bez reakce. Delší dobu mi hlásil notebook, že je problém s pevným diskem ale když jsem ho vyměnil z jiného notebooku, tak to nepomohlo. Prosím o radu, předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

U této řady, obecně paviliony dv6, odchází buď čipset nebo grafický čip. To se právě projevuje tím, že nenaskočí obraz. Cena opravy se liší podle toho, jak to servis vyřeší. Jednou možností je výměna celé základní desky, což vyjde na nějakých 4-5 tisíc korun (bavíme se o nových dílech) nebo lepší servis je schopen udělat tzv reballing čipu (v Brně za cca 1500,-) takto opravený notebook dokáže pak dle kvality reballingu jet klidně další roky. Jsou ale i zákazníci, co se vrátí po třech měsících. Taková oprava právě není na věky a je na čase šetřit na notebook nový.Co se týče HDD, koukni na jeho SMART, pokud systém hlásil chybu disku, bude mít s největší pravděpodobností vadné sektory. V takovém případě počítej dalších 1500 za disk plus něco instalace OS (většinou 500,-) a hned jsi na nějakých 3500,- což už u tohoto notebooku nemá cenu, na Aukru jej koupíš za cca 2500-3000,-