» Poradna » Notebooky

HP 6930P upgrade na SSD

Chtěl bych se zeptat, jak velký bude mít přínos výměna starého HDD za SSD. přesný typ je: KK080AV.Jde mi o to, zda sběrnice dokáží využít rychlosti SSD. Případně jak velké omezení sběrnicemi bude.Velikost disku není úplně podstatná, stačí 120GB filmy a ostatní jsou na síťovém disku.Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

SSD dokáže vlít nový život i do těchto starých PC. Pokud ti ještě výkon počítače stačí, klidně tam SSD dej (třeba SSD370S 128GB). NTB sice nemá nejnovější SATA rozhraní, ale to je jedno. POuze maximální rychlosti nebudou až 500-550MB/s, ale do 250-300MB/s, ale to ti vadit vůbec nemusí. Hlavní přínos SSD je v bleskových reakcích a o ty nepřijdeš.

Výkon je v pořádku. Díky za radu.

Tak jsem koupil doporučený disk a když ho připojím v rámečku k ntbku přes USB, tak není vidět. Ve správcích disků ho najdu, ale nemá přiřazení písmeno. Jen je u něj poznámka nepřiřazeno, dokáže mi někdo poradit, jak a co mu mám přiřadit?Díky

Co takhle naformátovat?

Zatím jsem četl vše možné a formátování na začátku nebylo, vždy se jednalo vytvoření oddílů, ale nevím přesně jak na to

Tak jsem to podle návodu který jsem našel tady: https://www.youtube.com/watchTak a teď jen najít software na klonování disků a je to.

reinstal je lepší řešení

Neměl jsem důvod, instalace je stará cca 5 měsíců a notebook se používá na internet a office.

zarovnání ssd

"Chytrý" klonovací software s tím už počítá...

Ano ten co jsem použil měl možnost zaškrnout tuhle volbu a taky jsem to potvrdil.

Také uvažuji o SSD do svého aceru 5744z i když má SATA 2, tak SSD ho protáhne i tak. Protože 5400 otáčkovej HDD je mrcha líná. SSD370S od transcendu mám v desktopu a je to OK věc