» Poradna » Web a internet

Hosting nereaguje na změnu souboru

Zdravím,setkal jsem se s něčím mimořádně neobvyklým. Na Hostinger.cz jsem editoval index.html (upravil pár odstavců textu) a uložil a přesto se zobrazuje stále původní verze.Nejsem úplnej amatér, takže vím co je to cache a jak funguje - web se ale takhle zobrazuje i na jiných zařízeních a internetových připojeních.Nenapadá někoho co by za tím mohlo být? Dosud jsem se s tím nesetkal?Díky.

Odpovědi na otázku

mozna cache v prohlizeci..

Tak v prvním příspěvku píšu, že o cache víma a že se web stejně zobrazuje i na jiných zařízeních.

jojo, sorry to jsem prehledl.

A needitoval jsi to v jiném adresáři? Vyzkoušej ho přejmenovat, jestli pak bude na stránce chyba ....

Zkoušel jsem ho přejmenovat i smazat, ale pořád se ukazuje v původní podobě. Ve špatném adresáři nejsem, kontroloval jsem to snad pětkrát.

no.. logicky vzato musíš bejt v jinym adresáři.. bebí možný abys změnil jmeno souboru přes FTP v rootu a ono se to vůbec na www neprojevilo... přidej tam novej soubor s jinym jménem a ten zkus otevřít.. jestli půjde tak si ve správnym adresáři..

Ona ta cache nemusí být jenom v prohlížeči, takže kromě cache to chce taky vědět o proxy

" takže vím co je to cache a jak funguje" no a víš že cache má i server? zjisti si na hostingu, jak často se aktualizuje, nebo si jí nech vypnout, pokud to hosting vůbec nabízí

Obrať se na provozovatele hostingu, on ti vysvetlí, že mají taky na serveru cache a změna se projeví až za nějakou dobu. Alternativně je taky možné, že máš internetové připojení přes nějaký proxy server (buď firemní záležitost nebo blbej vesnickej poskytovatel internetu).