Hledam radu pro sestaveni vykonneho pocitace

Dobry vecer. Chtel bych slozit novy a vykonny pocitac. Jelikoz nejsem moc pres hardware hledam zde nejakou pripadnou pomoc. Monitor jiz mam s rozlisenim 3840x1600. Taktovat nechci. ULN nechci. Blikatka nechci. Procesor bych chtel Intel ctyrjadrovy . Skrin s nepruhlednou bocnici. Predni panel mi staci mikrofon, sluchatka, 2 x USB 3.0. Grafickou kartu pouze jednu. DVD mechaniku nechci. OS bych chtel Windows 10 Pro. Disk bych uz asi chtel M.2 NVMe SSD. Pameti potrebuju 32GB. Hry moc nehraju ale jinak budu pouzivat pocitac snad na vse, audio, fotky, video, stream, vyvojove prostredi pro java, google, intel aj.. Nevim zda to takto staci, pripadne doplnim pozadovane otazky. Pokud jste docetli az sem, děkuji za vas cas.

Odpovědi na otázku

Pokud jsi dal 40k za 38" monitor LG (a nevím o jiném, který by měl tebou uvedené rozlišení), měl bys volit GK od AMD, abys mohl využít funkci FreeSync, kterou ten monitor umí. Ale zpátky k penězům - kolik na to máš? Abychom nedávali dohromady něco, co bys nezaplatil/nechtěl platit.

Dekuji za zajem. Monitor mam pouze vybrany (40K je opravdu strasna darda penez) kupovat budu spolu s pocitacem. Puvodne jsem chtel monitor s rozlisenim 3440x1440 ale nevim jestli by to bylo OK. Nevím co je to FreeSync ale je neco takoveho i pro GK od Nvidie, treba jen s rozlisenim 3440x1440?Pokud jsi psal, ze by byla vhodna grafika od AMD, monitor nechci. Od firmy AMD vlastne vubec nic nechci. Cenu jsem neuvedl zamerne, aby se pri skladani pocitace neosidil vykon na ukor ceny. Nevim zda ti to takto staci, samozrejme je cena taky dulezita, ale vim, ze se to asi za 30K slozit neda. Dekuji.

Takze vlastne plno omacky okolo ale hlavni vec nejsi schopen sdelit...

Adaptivní vertikální synchronizace je dobrá věc a funguje i s grafikami nVidia, jen se jmenuje G-Sync. Nejlevnější dobrý monitor a touhle funkcí a rozlišením 3840 x 2160 je asi tenhle: https://www.alza.cz/27-acer-xb271hkbmiprz-d39... ,ovšem pokud by měl mít podobnou úhlopříčku jako ten LG a tebou uvedené rozlišení, byl by to tenhle: https://www.alza.cz/34-asus-rog-swift-pg348q-... , jsme na 35k. Pokud k tomu můžeš přidat dalších 40k + W10, půjde to složit podle tvých záměrů.

40K za pocitac je dobra cena, jeste doplnim, ze v budoucnu (radove par tydnu) budu potrebovat mit soucasne spustene 4 OS soucasne. W10, Linux Desktop, Linux Server a Android.