Hlasové ovládání

Tak jsem si teď četl článek o Google Glass a napadlo mě.... je podle vás hlasové ovládání použitelné?Totiž abych byl konkrétnější... myslím že určitě má hlasové ovládání apod. velkou budoucnost pokud bude v budoucnu software například schopný opravdu bezchybně psát diktovaný text, rozpoznat překlady atd. Ale došel jsem k jednomu závěru - v podstatě to podle mě může fungovat, dokonce velmi dobře, ale pouze za jednoho předpokladu - hardwarové odezvy - tzn. kombinace hlasového s dotykovým/klávesnice apod. Dám několik příkladů proč mi není jasné jak například právě Google Glass bez té fyzické odezvy může fungovat:Pár příkladů:1. takže ok, všechno se ovládá pomocí "ok glass" - už tady je problém, kolega vedle mě řekne "ok glass" a moje brýle už dělaji co jeho... nebo si jednoduše někdo vedle vás v tramvaji dělá srandu a bude těm vašim diktovat... jistě dá se to vyřešit tak že si každý nastaví vlastní hlášku (což už vidim jaký by taky byly kraviny), ale budiž... jenže i pak stačí jednou něco říct a už všichni kolem vás ví co máte. A pokud by se to řešilo tak, že by brýle rozpoznávaly můj hlas - pak zas vidim problém v rušnějším prostředí, zrovna něco nutně potřebuju a můj hlas se "trochu neshoduje"... , zrovna mam rýmu takže mam smůlu.... a pokud by to zase bylo moc laxní, může mě kdokoliv napodobit2. chci něco nadiktovat, jenže třeba to je zrovna slovo, který není v zabudovaném slovníku, budu muset všechno dlouze hláskovat, navíc si dokážu představit těch chyb co to bude dělat. Řeknu třeba hledat počasí v .... nějaký město, on ho nezná, čili to rozpozná jako jiný a už mi to hledá jinde, musim rychle nějak z toho vylezt, zase znovu to vyvolat a znovu diktovat po písmenech apod.A mohl bych pokračovat.Navíc pokud by se to opravdu rozšířilo, třeba jak mobily, tablety... to může být velmi rychlý... už vidim všechny ráno v tramvaji jak se přeřvávaji, brýle v podstatě Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

"A mohl bych pokračovat" preboha neee.Ked nevies rozlisit, co je Poradna a co je blog, tak vypni pocitac a chod na pivo.

Oni si to nějak vymyslí neboj :D