» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hláška po spuštění "Windows Script Host".

Mám dotaz ...Po spuštění PC s Win 7 se uprostřed obrazovky začala zobrazí hláška : Windows Script Host" a v rámečku se zobrazí cesta : C: / Windows / user / jméno uživatele..Bohužel není možno použít obnovu systému ...Poraďte jak na to díky

Odpovědi na otázku

Oprava : je to C: / users / jméno uživatele..

Mám uplně stejnej problém , nevim jak se toho zbavit

to samy zde

Pravdepodobne nejaky vir nebo instalator nejake aplikace neco zapomnel odstranit. Neni zadny duvod proc by se pri spusteni mel na domacim PC spoustet nejaky skript.

to dela program RemoveWat nebo neaka aktualizace win a taky po odinstalovani hry Biablo 3.

Biablo??? Snad Diablo ne?

chytry!!!!!!!

Jo, odinstaloval sem Diablo 3 a teď mi to háže ten rámeček na plochu

je to anonymus aj mne to ukazuje ale na wn xp ako sami komp aktualizoval mi to ukazuje

i já mám ten problém.Odkliknu pak OK a objeví seSkript: Windows\Inf\ntvdm.vbeřádek: 1znak: 877chyba: soubor nebyl nalezenKód:800A0035zdroj: Microsoft VBScript- chyba při běhu programuzas odkliknu a PC jede normálně, jak se toho zbavit-poradí někdo?

me pomohlo tohle: kliknout na start a dolu do radku napsat msconfig, vybrat slozku po spusteni a tam ODSKRTNOUT NtVdmSrv

Děkuji za radu. Také mi pomohlo kliknout na start a dolu do radku napsat msconfig, vybrat slozku po spusteni a tam ODSKRTNOUT NtVdmSrv.

Dik pomohlo to i me

Diky!!! Funguje to :)

super parada aj mne to pomohlo super rada

Je to opravdu 100% rada-super.Pak si otevřete tabulku s programy po spuštění a zrušte fajfku u programu,který to způsobuje- u mne to byl neznámý program....

a ako zistim ktory program to sposobuje

Nojo,jenže já tam tenhle soubor nemám.:((a stejnej problém :((

ale ja to tam nemam

dik pomohlo, protoze me to fakt uz sralo

Děkuji za radu,hlavně,že to pomohlo a k doplnění:mně se to objevilo po reinstalaci AVG,tak nevím co jsem provedl,ale tak to bylo.

Ďakujem aj ja, pomohlo to, super si dobrý.Ešte raz vďaka.

Díky za pomoc funguje to

Díky. Dobrá rada. Pomohlo to.

díky moc taky mi to pomohlo

Díky pomohlo mi to také

Díky, stejný problém a taky mi to pomohlo. Dokonce se počítač spustí stejně rychle jako dřív. vzhledem k tomu že mam 64b OS tak to byl asi vir jak se píše níže. AVG našlo trojskýho koně. Díky.

AVG a Avast nic nenajdou. AVG a Avast jo ale nedokážou ani rootkity vymazat ani bitcoiny a to je velký problém a ty ceny těch antivirů např. Avast najde že program svchost.exe je virus a přitom je to systémový soubor a za tím programem se skrýval rootkit (tohle mám z internetu). Pročisti to ještě malware bytes anti-rootkitem beta nebo ještě lepším. Potom ještě adwcleanerem a Ccleanerem. Hodně pomůže vymazal jsem rootkit a bitcoin! Komu se přehřívá počítač a vypíná a má minecraft vymažte ho!! Je to virus! Ani Kaspersky to nerozpozná až na internetu jsem se přesvědčil. . Vymazal a odstranil ty blbiny toho MC. A když jsem ho odstranil tak už to bylo vše v pohodě.

prosim potreboval bich poradit ma windous xp a ukazuje mi ten windous cript host ale nevim jak to mam udelalt a nevim gde to nnajdu při tehle chibe windous cript host se mi i sekaji hry a negdy se i seknou uplne a mam i spomalnej pc stohletoho

Prosim ta porad mi presne,ako si to urobil.Neviem sa presne dočitat,ako sa mam zbavit toho scripta.Tak isto mam windows XP

das hledat napises msconfig jako microsoft configuration otevres nahore je ikonka po spusteni tu otevres a v ni mas seznam .Vtom seznamu odskrtnes ntdvm pak komp restartnes a mas to

Díky za radu, taky mi to pomohlo.

THX pomohlo.

Mě to opravilo dvě věci 1.Už mi to nezapíná po startu PC podsvícení klávesnice 2.A zpravilo mě to grafiku Radeon HD 7870 (měl jsem nějakou potvoru co furt využívala grafiku na 95% a měla kvůli tomu 80°c) a nemohl jsem hrát žádné náročné hry

Tohle jsem zkusil a už mi to nepíše Windows Script Host ale píše mi to nějaký problémy s konfigurací systému ?

Ďakujem

Dík moc, jen je mi divný, že mě tohle nenapadlo, když už tam nemam zaškrtlý za dobu požívání PC skoro nic. Von je pak totiž komp vo dost rychlejší, když se mu tam neserou tisíce hovadin.

nejlepší je vymazat registr:kliknout na start a dolu do řádku napsat REGEDIT vyhledat klíč.HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run a zde smazat NtVdmSrv.

A vis co si odskrtnul? Ale co hlavne ze to pomohlo

Veľmi pekne ďakujem, predpokladám že to bol vírus, keďže mi to blokovalo spustenie kontroly PC.

Děkuji mockrát !!!! Notebook od dcery byl k nepoužití . Jsem ráda, že jsem našla Vaši radu

a když při otevření složky: po spuštění nemám nic ?

Díky moc ;)

mne to pomohlo ale zase za tejden mi to zacalo vyhazovat windows script host ridil sem se podle ruznych navodu uz mi to nespomaluje hry ale bere mi to GB z pevneho disku co je podle mne mnohem horsi

Ale ten program se neukazuje na ploše to je dobrý,ale ten program zůstane v počítači.

Dekuju za typ,taktez pomohlo

a jak na to kdyz mam win 8 ? :'(nikde to tam neni :'(

Díky za radu

Žádny NtVdmSrv,ve složce Po spuštění tam nemám.

Je to zajímavá věc, protože totéž se v poslední době objevilo i mně. Pravděpodobně je to nějaká aktualizace Win, protože jsem nic mimořádného v PC jinak nedělal.

ntvdm je NT virtual device manager, po slovensky: podpora 16b app, čo dnes už nikto nepoužíva. V 64b OS to už nie je. Ak áno, tak je to virus

opravím, NTVDM znamená NT Virtual DOS Machine, je to program který v 32b Windows emuluje DOS

ntvdm.vbe je takový virus že vám vymaže nějaké záplaty windows a jak jsem viděl dal jsem CMD a ten program tak mi ta nahodilo Changing password to 123 Please wait...Hned to smaž!

Mám tentýž problém ale zatím mi vyskakuje jen to první

Právě jsem na to přišel V msconfig je nastaveno spuštění souboru ntvdm.vbe - vydavatel neznámý - zakázal jsem jej a smazal FUNGUJE! Okno nevyskakuje!

v msconfig jsem to nenašel, ale natvrdo jsem to smazal v Windows\Inf\ntvdm.vbe a už se to neobjevuje

To je skutecne "vyborne reseni". Kdybyste smazal cely adresar Windows, tak se to taky objevovat nebude. :o))

Dopurucuju vsem odstranit vyse zminenymi navody nebot po vyskoceni okna a kliknutí na ok button zacne prehrivat GPU čip...me osobne ihned po kliknutí najede do dvou minut na 80C...

Tak se tedy zeptám všech, komu se tato hláška objevuje, co používáte za antivirový program?

Taky se mi to objevilo, po odkliku se začala přehřívat grafika a jela na 100 procent. Používám NOD32 original licence. Stalo se mi to samé na stolním s XP i na notebooku s WIN7. Naštěstí obojí šlo spravit pomocí bodu obnovy. Kde je chyba netušim.

oprava: notebook s WIN8 + NOD32.

Možnou příčinou mohl být právě antivirus. Pokud v něm máte zapnutý antivirový firewall, tak mohl něco propustit.

Přesně to sáme se děje i mě. Po kliknutí na ok se začne zahřívat GPU! Aspon jsem si vyčistil PC než jsem příšel na to, že to způsobuje tento skript. Jinak skript se začal objevovat hned po Win update.

ja to nemám a myslím si, že .vbe v adresári windows nemá čo robiť. Veď ide o script a čo by ten mal v OS robiť?

můj případ. Začalo mi to naskakovat po instalaci "Advanced system care". Vzpoměl jsem si, že sem ho už jednou nainstaloval kdysi před léty a z nějakýho důvodu v zápětí odebral. Teď už vím proč ;) Každopádně výmaz ntvdm pomohl, díky!

Dík za radu :) Díky tobě jsem vyřešil problém ve windows 8 také mi vyskakovalo takovéto okno :) Ale s jiným souborem smazal jsem ho a už dobrý ;)

prosimte jak to smaznu dik nampš mi treba i na mejl Machalek16@seznam.cz

Je možné že žádné ntvdm.vbe v msconfig nemám...????

ja tiez nemam a stale sa my to objavuje

tiež tam nemám žiadny soubor ntvdm.vbe nemám ho ani v Konfiguraci systému kde by som ho mal odškrtnúť ani v Editore registru som nič nenašiel a hladal som to podla toho ako to tu niektorý popísali HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, tu som našiel len (Výchozí) REG_SZ (Hodnota není nastavena) potom nejakýegui REG_SZ "C:/Program Files/ESET/ESET Smart Security/egui.exe"/hide/waitservice aRTHDVCPL REG_SZ "C:/ProgramFiles/Realtek/Audio/HDA/RtkNGUI64.exe" -s ktoré mám vymazať???

Ja mam ten stejny problem. Mam uplne novy notebook, je v nem windows 8 a nic v nem jeste nemam stahnute, jen co zde bylo od novosti (norton antivirus, nejake aplikace). Jedine, co se stahlo, je jeden update pro windows. Obnovila jsem system, ale opet se stahla aktualizace, ackoliv pri prvnim zapnuti pc jsem nastavila, ze se nema sama instalovat...a je to tu zas

Mě toto okno Windows Script Host také vyskakovalo, uprostřed obrazovky, slovo Host nejde celé přečíst, okno se nedá rozšířit. Zjistil jsem sám bez návodu zde, že se jedná o script ve složce c:\Windows\inf\soubor ntvdm.vbekterý je vidět např. pomocí Total Comander-u, protože má atribut jako archivní,a neviditelný soubor (skrytý). Soubor jsem přejmenoval zatím jako ntvdm.vbe.vir, nesmazal zatím,a po startu je již klid, ale chtělo by to ještě odstranit ten spouštěcí systém, aby se nezacyklil ten parazitní spouštěcí systém, to by mohlo snížit výkon stroje.Nenašel jsem ve spouštěný ten jmenovaný program zde! Kde jste jej objevili? Přesnější popis prosím přidejte.Uvidím, co se bude dít dále...PC jede v klidu bez zacyklení.Tento script se mi puvodně objevil po instalaci nejaké verze programu Acdsee 15.

je to divný to odškrtnutí pomohlo, ale zase mi tak čtyřikrát za minutu vyskakuje chybové hlášení, že v aplikaci data manager došlo k potížím a je ji třeba zavřít a přitom data manager žádný program není poraďte prosím někdo co se s tím dá dělat

Co je vůbec v tom skriptu? Nechceš to někam hodit?

já když we Win Task manageru vypnu program MSGBHOH.EXE, přestane se přehřívat grafická karta. Bohužel nevím kde se to tam vzalo ani kde to odstranit.

Zdravim chci se zeptat nikde v pc nemůžu najít složku inf najel jsem normálně c:Windows ale tuhle složku jsem nikde nenašel poradíš mi prosím kde bych to mohl najít?

diky moc za radu a pomoc

Stejný problém s tímto scrtiptem, ihned po naběhnutí pc mi toto okno vyskočí, uprostřed, nejde rozšířit, stejný nápis, odkliknu, a nic se něděje....Nvidia GPU má najednou spuštěné 2 aplikace, nevím jaké, nejde zobrazit ani vypnout, normálně má zakázané cokoli spouštět, vše má jet na integrované.,,.Větrání u ntb nechladí na plný výkon, ale systém píše že ano, prach to není, a při nějaké menší zátěži, se ntb přehřeje, a spadneVše se děje tak cca týden....nevím co stím :(

ahoj, prave se mi prihodila stejna vec..tvuj pocitac byl nakazenej trojanem na bitcoin..to znamena ze tvuj pocitac jede skoro na plnej vykon a nekomu jinde to vydelava prachy..nejspis se ti to fakt nestalo win updatem he..C:\Windows\Inf\msdunbc\msdunbc.exe: Win.Trojan.Bitcoinminer-29 FOUNDC:\Windows\Inf\mstcem\mstcem.exe: Win.Trojan.Bitcoinminer-29 FOUNDtyhle dva soubory smaz a budes okej a rovnou to muzes vzit s celejma slozkama :)

Take mám ten problém - a používám plný antivirus Norton . PS jede skutečně na plno a zpomalil se tok dat na internetu.

zdravím, měl jsem uplně stejný problém s win script hostem.nevěděl jsem proč se objevuje, ale od té doby se procesor přehříval na 75-80°C s tím, že jsem měl zaplý google chrome a word.dočetl jsem se zde že se jedná o virus, proto jsem ho začal hledat. při špuštění byl ve správci úloh pod názvem "nvxdsync.exe" a i přestože zabíral pouhých 20MB paměti, stálým cyklem vysiloval pc. po jeho vypnutí se vše uklidnilo a pc jel mnohem líp.dneska mě napadlo že bych se ho měl zbavit uplně ještě před výměnou avastu za eset a po načtení systému mi po chvilce vyskočila hláška o zablokování tohoto mineru.u mě byl uložen v C:\Windows\inf\ntvdm.vbehrozba: VBS:flefferminer-A[trj]jsem rád že ho antivir konečně detekoval. rád bych se zeptal, jakým způsobem se mi mohl dostat do počítače? chystám se na reinstal windows a opravdu ho tam znova nechci.díky za odpověď

oprava, jmenoval se FlufferMiner

a ještě jedna oprava, nejedná se nvxdsync.exe - to je nevím jaký přesně proces pro podporu mojí Nvidie grafiky.ten sript hostový proces se jmenoval jinak, ale momentálně si nevzpomenu jak, kdo víte, prosím doplňte :)

Myslíš ten ntvdm ? :)Zkusil jsem to zablokovat po spouštění a okno zmizelo a proces záhadný taky...taky jsem měl ještě problém s cisvc.exe...

To vám ho našel ten Avast nebo Eset?

Především bych doporučil kontrolu kvalitním antivirem, uvádíte zde Norton, AVG .. Do nedávna byl v řadě počítačů např. vir HDdefrag (v souvislosti s oblíbenou medicínou Microsoft Toolkit), který zmíněné antiviry vůbec nezaregistrovaly. Zkuste Bitdefender, delší dobu má dobré výsledky Kaspersky, F-Secure. Pak zálohovat, bitová kopie Microsoftu funguje (data pravidelně do cloudu nebo externí HD), přeinstalace nově vyladěního systému zabere 10-15 minut. Hledání všeljakých chyb, řešení zpomalování, to bývá dlouhé hledání, diskutování, s ne vždy 100 % výsledkem.

ja to vyresil Avastem. byl to vir

Koukněte SEM. nejspíš vir z Ulozto.cz...https://blog.avast.com/2013/08/01/malicious-bitc...

při takových chybách spouštím jako první příkazový řádek, do toho napíšu sfc /scannow a nechám to projet.Může být totiž poškozená instalace Windows (i klidně po aktualizaci,děje se to náhodně) a sfc to většinou opraví.

Pokud se nepletu, jedná se o prostředí pro tvorbu Maker (macro - sekvence příkazů) - Myslím, že se instaluje s MS Office . Slouží k jednoduchému skriptování. V zásadě se nejedná o nic škodlivého, ale může být zneužit jako virus, který nepoužívá typickou detekovatelnou strukturu, ale zdánlivě neškodnou sekvenci příkazů. - Pokud Windows Script Host nepoužíváte, jednoduchou prevencí je ho úplně odinstalovat.

Mimochodem když se vám tohle stane, zvážil bych důkladnou kontrolu vašeho systému. Na 90% již byla narušena bezpečnost a na takovém počítači bych do doby přeinstalování neprováděl práci s citlivými daty a odpojil bych ho od zbytku sítě. Tento stav není normální, většinou jsem se s tímhle setkal při odvirovávání cizích počítačů s nějakým cracklým softwarem.

Windows Script Host se instaluje s Windows, je to běhové prostředí pro běh skriptů v jazycích VBScript a JScript.

Chce to poradny antivir, Kaspersky se da navic koupit na Alze za 180kc a nic lepsiho neni. Avg a Nod uz nejsou co byvali.

Včera jsem nainstaloval nove W7, doinstaloval ovladače. Potom jsem stáhl na uloz.to Daemon tools a lup - Windows Script Error.Zbavil jsem se ho tak, že při startu jsem si nechal otevřené to okno, přes Ctrl+Shift+Esc jsem dal pravým, přejít k procesu a u procesu znova pravým a Vlastnosti. A už jsem věděl kde je.Nyní jsem stáhl Avast Free a ten soubor na hulváta otevřel, ihned mi vyskočilo okno od Avast že jsem otevřel trojský kůň a vir byl odstraněn.

Mal som ten istý problém no po 3 dňom hľadania v počítači som nič nenašiel (Antivírus som nepoužil) tak som to začal hladať na fórach po internete a natrafil som konečne nato čo som hľadal. Táto hláška sa vyskituje u počítačom ktorý chytili vírus nejakým nedávno stiahnutým exe. programom. Riešenie je prekotrolovať počítač výborným antivírusom alebo odstránenie súborov “C:\Windows\Inf\ntvdm.vbe” a“C:\Windows\Inf\ntvdm.inf” a potom odškrtnutie kolónky z "msconfig" NtVdmSrv.

me se to stalo po instalaci winraru a este k tomu mi to spouštělo grafiku nonstop na 99% a pc se mi prehraval..... obnovil jsem pc do továrního stavu a pomohlo mi to .... kdybych vedel ze to de i jinak nemusel jsem si všechno mazat :D

Staženo s .exe souborem z Uloz.to. Problém nevyřešil ESED online, Bitdefender online, ani celková kontrola staženým Bitdefenderem. Soubory smazány ve složce /inf manuálně. Poškozen grafický akcelerátor Open GL, bohužel nefunguje ani po reinstalaci...

Stáva sa to aj pri od-inštalácií hry Minecraft. Tento script tam zostáva. Stačí odstrániť a hotovo.

Zdravím, tento stejný problém mě nastal jako vám s těmito skripty i ve windows xp. Vůbec si stím nevím rady. Už jsem přečetl tolik článků, že nevím co dříve. Nejde mě spustit instalace windows xp abych se toho zbavil celkově. Dále mám v počítači nainstalované windows 7, které jsem smazal ale počítač se mi stále načítá s výběrem systémů. Nejde mi spustit instalace ani přes boot. Budu velmi rád za jakoukoliv další radu. Děkuji

jestli maš xp dej start dej sputit tam naišeš msconfig daš ok a obevi se ti tabulka a daš klineš na spušteni at otvfafkneš ntvdm me to pomohlo

Ahoj měl jsem ten samí problém.Mám Win.8.Mě pomohlo toto: Otevřít si zprávce úloh (Ctrl+Alt+Del) tam se ukáže tento "program" kliknout pravým a vybrat umístění programu, PC to najde za vás. Já soubor odstranil.Pak se vrátit do správce úloh a tam ho zakázat. Nejsem žádnej "ajťák" ale zvlád jsem to.....................

Som samouk s počítačom a mám obdobný problém ako kolegovia v diskusií o opakovanom spúšťaní sa Host scriptu pri spúšťaní PC. Jeden z nich perfektne poradil ostatným s vyrieše- ním tohto problému, no mne sa to nepodarilo, preto, lebo nerozumiem anglickým slovám.Hoci som do ľavého spodného riadku Štart zapísal magické slovo msconfig ukázala sa mi tabuľka System Configuration - neviem čo s tým ? Prehliadol som niečo ? Môže mi to niektovysvetliť ? Veľmi pekne Ďakujem za pochopenie

na záložce "po spuštění" je potřeba vyhledat a odstranit zatržítko u položky NtVdmSrv,... co jsem ještě našel v složce windows/inf : soubor ntvdm.inf, který obsahuje nápadný text: msxajbstratum+tcp://mint.bitminter.com:3333troyboy_broombhariflepěkné ...

Dnes som na to tiež na jednom kompe natrafil, je to bitcoin miner, a dáva si register do HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run alebo HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run zvaný ntvdm, a potom do C:\Windows\Inf dáva súbory ntvdm.vbe a ntvdm.inf a priečinok mslwit, tieto veci zmažte a ste čístí.

ahojte, takze mne to robi od vcera.. akonahle zapnem notebook mam tam male okienko ze script host a presne to ze windows/user/ a jmeno neda sa tam na nic kliknut jenom na OK - ak kliknem na OK tak po 5minut mi vypne sam od seba, ak to necham bezat a jenom to skryjem z plochy pocitac bezi normalne. nechapu to a nevim co stym.. nevi nekdo poradit???

přečti si text výše. Pomáhá to...

Já mám skoro stejnej problém akorát že mám Windows 8... Pomožte mi prosííím! Díky

díky za radu!!!!!

Díííííííííík

taky jsem měl tento problém stačí otevřít C/Windows/inf najít soubor ntdvm odstranit,restartovat pc a je po problému.

dejte: C/windovs/inf/msadfig a odstrante skrypt130911.cl je to tak??

Mál som rovnaký problém na novom NB win8, neviem presne po instalacii akeho programu mi to nabehlo, ale riadil som sa radami vyššie a ten script som odstránil a subor ntvdm som zablokoval. Po reštarte PC mi už nevyskočilo nič, ale PC je stále spomalený.Aj pred tým aj teraz mi však nebeží na plný výkon ani CPU ani grafika ale HDD.Dokonca mi každých pár sekúnd (cca 10) na malú chvíľku zamrzne pc, pri pustenom videu to vidá taký nepríjemný zvuk. Neviem či to má na svedomí tento script, ale neviem čo s tým.... Poradí mi niekto?Ďakujem :)

Tvuj pocitac byl nakazenej trojanem na bitcoin..to znamena ze tvuj pocitac jede skoro na plnej vykon a nekomu jinde to vydelava prachy..(JE TO TA NOVÁ MĚNA-bitcon)-takto nám otravují život tito novodobí upíři.Nacpou se ti do počítače a otravují a zpomalují PC.Mělo by se to celé zakázat a zrušit.

Je to pekné svinstvo, ale do teraz som o takomto niečom ešte nepočul.Ale ked som to vymazal tak už by to malo byt ok ne? teda myslím ten skript...... ani v "spustenie " nič nemám.......Teraz ma hlavne štve že mi PC zamŕza. Každých cca 10 sekúnd, na pár stotín zamrzne.... v záložke "výkon" -procesor, pri zamrznutí sa zvysi amplituda z...dajme tomu 10 na 30%..... Ale kdesi som počul že by to mohla byť chyba Windowsu....

Jedná se o bitcoin miner přesně jak řekl Pepa. Zbavit se toho je hračka.Zde úplně dole je návod na manuální odstranění:https://blog.avast.com/2013/08/01/malicious-bitc...

zdravím lidi,mě se ukázalo po spuštění winu, toto script:: C\Program files\PCDApp\start.vbsřádek 2znak 1chyba systém nemůže nalézt uvedený programkod: 80070002zdroj: (null), to msconfig jsem zadal ale nic jsem v kolonce při spuštěni nenašel, prosím vás je tohle asi jiný problém a víte někdo jak ho řešit ???? děkuji za případné rady a názory.kdyby něco dám vám sem moje kontakty:skype:stigoslavemail:Tezaroe@seznam.cz

ještě dodávám, že od té doby mě jede CPU na 100% a teplota neklesne pod 98 stupňů. v klidném stavu.... prosím prosím pomoct !!!!!

pardon !!!!!!!!!!! oprava ne pod 98 ale pod 68 !!!!! PARDON OPRAVA PŘEKLIK :)

JIrka bude třeba kouknout co vám zatěžuje cpu tedy otevřit správce uloh a kouknout do položky procesy kdysi byla chyba u windows XP i Win 7 s procesem schvost.exe ktery kradl veškere využiti cpu bude třeba ukončit tento proces a stahnout opravnou zaplatu ktera je ke stažení na microsoftu a nebo u win XP na ktere není už podpora je dobre vypnout win automaticke aktualizace ktere to taky dělají

Čus --- tež se mi dělá uplně stejný problém ...

kupte si originální windows, a přestane Vám vyskakovat script po startu!

Treba spustiť msconfig, zvolíš záložku startup (alebo po spustení) a tam je druhý stĺpec, ja ho mám po anglicky "manufacturer" a to okienko spôsobuje program ktorý tam má napísané "unknown" .. to znamená, že je defektný a systém nevie čo s ním má robiť, preto vyhadzuje na plochu okienko ako hlásenie používateľovi. :)

tak tedy doufam vyřešeno Klasika že Microsoft zase vypustil něco do světa co nebylo pořadně otestovano, a upozornuji lidí že se toho uplně nezbavily sice jste to zastavily v msconfig.exe klikli na položku po spusteni a ODSKRTLY NtVdmSrv a možna i odstanily z PC tak že jste vymazaly C:\Windows\inf\ntvdm.vbe ale stejně to není vše protože to nejduležitější a nejsložitější jste vynechali a to je čisty register ktery tam zustal a děla katastrofu dale v registrech aniž by jste otom věděly :) takže Spustě regedit.exe a pokračujte takto HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Runa zde smazat NtVdmSrv.

a nebo taky pomuže test Ccleaner a ten si to sám odstraní :)

zmáčněte ctrl+shift+esc nebo dejte ctrl+alt+del a tam máte správce úloh (task manager) správce úloh nahoře je file na to zmáčnete a tam vám ukáže tabulka a tam napíšete regedit a dáte pak se vám otevře registry editor dáte HKEY_LOAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROFOST\Windows NT\CurretVersion\Winlogon zmáčnete na složku a tam Userinit dvakrát na zmáčnete Wscript C:\Windows\run.vbs dohle vymažte pak tam napište C:\Windows\run.vbs. pak restartujte pc

Ahojte podľa tohto videa sa to dá veľmi ľahko vypnúť https://www.youtube.com/watch

Subor skriptu C:\Users\Public\Libraries\Checks.vbs sa neda najst