» Poradna » Notebooky

Hláška "Error" jak řešit?

Dobrý den,od 25.5.2017 se mi začalo při startu notebooku (HP ProBook 4740s,Windows 8.1 Pro)zobrazovat na ploše následující varování:Nadpis varování:Seznam Desktop.Error:Lightspeed:Utf8T o WideFilter:input(43):Exception:Invalid UTF-8 character/seqvence OxA1 (class LightSpeed:Invalid UTF8 Character,LightSpeed:Utf8T o WideFilter:input).Nevím co to znamená a ani známý který mi pomáhá s PC to nikdy neviděl.Poraďte prosím co ta hláška znamená a jak ji mám odstranit.Děkuji.

Odpovědi na otázku

"Hláška "Error" jak řešit?"Rozhodne zodpovedne.

Dík Kamile za radu.Na to bych určitě nepřišel.Ale moc jsi mi nepomohl.

A co si chcel napisat? Sam dobrovolne si si nainstaloval malware od seznamu - "Seznam Desktop".Je toho plny web, samozrejme Česky. Taliani, Rusi a Španieli rozhodne programy zo Seznamu neinstaluju.Odinstaluj vsetko co mas od Seznamu, rozhodne Ti to nebude chybat.

Přeinstaluj Windows nebo si toho nevšímej

Tak to dopadá, když si někdo nekompetentní nainstaluje takovou prasečinu, jakou je Seznam lištička.Pořádně to odinstaluj a už to tam více nedávej.

V Ovládacích panelech v sekci Programy - Odinstalovat program - najděte na konci program "Seznam Software", klikněte na "Odinstalovat" a pak zatrhněte možnost Lištička pro všechny prohlížeče. Když se Vám Lištičku od Seznamu takto podaří odinstalovat, tak potom ta avizovaná hláška zmizí. Nevymyslel jsem to sám, našel jsem tuto radu někde jinde. Tigris.

Dobrý den Tigrisi,díky Tvým dobrým a konkrétním radám budu mít i já dobrý den. Podařilo se a mockrát děkuji.Oceňuji to ,že jsi ze mne neudělal "nekompetentního" a konkrétně jsi poradil. Děkuji Konvalina

Bohužel to nejde - opakuje se hláška o neexistenci souboru...

Stáhni, nainstaluj, a následně řádně odinstaluj.

Dobrá rada, lištičky se podařilo odstranit a s tím se odstranila i otravná chyba.Dík

... a nebo návrat do doby před instalací toho sajrajtu: ve Win 7 vidím v Ovládacích panelech "Obnovení" (resp. Nástroj obnovení systému") a zde vyberte datum před instalací. Samozřejmě za předpokladu, že nemáte Ochanu systému vypnutou kvůli šetření místem na disku C.

Sluší se dodat, že ve Win 8.1 se ta funkce může jmenovat jinak, což já nezjistím, neboť používám W7 a výjimečně W10.