» Poradna » Windows (a jiné OS)

Heslo Edge

Ahoj všem, chci se zeptat.....primárně používám k serfování Chrome, ale nedávno jsem musel použít Edge k přihlášení na Facebook. Ale stalo se něco čemu nerozumím. Dneska jsem zkusil Edge k přihlášení a on si pamatoval moje heslo. Googlil jsem a našel manuál viz https://www.neowin.net/news/microsofts-new-edge-... No jo, ale v tom managerovi nic není, tak mě napadla otázka, kde to heslo je?? Kde ho najdu? Díky za osvětlení.

Odpovědi na otázku

Nikde... Jen tam máš uloženou sušenku.

jde precist?? kde bych ji nasel?

Sušenky sú k jedlu a kafíčku. Heslá sú v browesroch krypotované v nejakom súbore v zložke Edge alebo IE, tam ho beztak nijak neprečítaš, jedine súbor dekompilovať. Daj si manuálne odstrániť heslá. Neporadím ako, lebo používam okamžite po inštalácii OS Windows či Linux FF od Mozilla.

Edge má folder s file s heslami fest a zapeklito ošetrené, ako u blbých:http://securityxploded.com/microsoft-edge-password-m...

otvor nastavenia, naroluj na "odstrániť údaje prehliadania" odfajkni zvolené položky a vymaž. nižšie je aj položka: "rozšírené" kde máš voľby ako: povolenia cookies a t.d.