Herní sestava #kompatibilita

Potřeboval bych poradit s kompatibilitou tohoto HW.Hlavní problém mám se zdrojem, skříní a chladičem CPU (je toho dost :D )Popřípadě poraďte co změnit (+-500kč). CPU: Intel core I7-4790kGPU: Sapphire R9 290X VAPOR-X 4GBMB: ASUS MAXIMUS VII RANGER GAMING MB - Intel Z97RAM: Kingston HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR3 2400 CL11HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TBZdroj: CoolerMaster Silent Pro M2 1000W (Hlavně zde je problém - není tento zdroj zbytečný? nebude stačit např. 750W ? )CPU chladič : Cooler Master Hyper 103Case: NZXT Phantom 410 Všem předem díky za rady a připomínky.

Odpovědi na otázku

dej pryč ten přímotop a dej misto něj GTX970.. bude ti stačit i 600W zdroj a to bude asi ještě moc... pak bych při dnešních hrách zvažil 16GB RAM ale 8 zatím postačí.. škoda, že tam není SSD

Nesmyslně drahá deska, satčí ASUS H97M-PLUS - Intel H97 nebo MSI H97 PC Mate - Intel H97, ten ohňozdroj vyměň za 650W Seasonic nejlépe gold, přikláním se k výměně za GTX 970 a přidání SSD Crucial nebo OCZ

S i7 a 970 si vystačí s přehledem a velikou rezervou i s 550W zdrojem. Na 290X stačí kvalitní 650W.

Máš libové pc. Co píšou ostatní, neřeš! Za prvé, hráč neřeší spotřebu(nvidia fan boys řeší, že máš o pár Wattů větší spotřebu na kartě, wtf). Za druhé, máš tak libovou kartu, že Nvidia fan boys to nesnesou a prostě ti cpou shit. Ta tvoje karta dobře konkuruje gtx 980 a také v budoucnu se těž na Mantle atd, kde budeš mít mnohem lepší výkon a také máš u ni rezervu. Chladič ti bude stačit, ale pokud bys chtěl taktovat třeba ze 4 GHz na 5, tak jsou i lepší, ale to ty asi dělat nebudeš, protože zatím máš velkou rezervu. Zdroj bych dal takový, co zmíní ostatní.

Tak ono uvažovat o 1KW zdroji protože hloupá grafika, nebo vědět že stačí 600W kdy člověk ušetří na zdroji nějaký ten tisíc při stejném grafickém výkonu a bezproblémových ovladačích a muže si do toho koupit SSD... Je to jen na něm... Je mi jasné, že ty, jako AMD fanatik.. čím větší čísla, tím víc adidas.. nejvyšší takty, nejvyšší sběrnice, nejvyšší výkon na zdroji.. dohromady prd, protože blbá optimalizace a ovladače... No.. doporučuj dál... jen doufám, že se toho nikdo nechytí, protože tvé rady jsou spíše krok vzad pro kupujícího. Socinko

Jenomže já se zmiňoval o zdroji a 1kW jsem nedoporučil. Na jeho kartu stačí 650W a to je klasický zdroj pro herní pc. Aneb, když někdo je někdo kretén a nečte. Nechci ani vědět, co máš z testů, když neumíš číst. Co se týče optimalizace, tak ta není ideální jak u AMD a Nvidie, ale AMD aspoň nesnižuje výkon starších karet. Dneska to je těžký, ve škole samý debil, hráči chtějí mít herní pc s TDP 45W a peníze zadarmo. Kam jsme to dospěli. Pozadu jsi ty, protože ti chybí moc info. Jenomže vysvětli to člověku, co je blbý, nelze. Blbečka nepřesvědčíš, že je blbeček, proto na další tvoje komentáře nebudu reagovat, neboť si strašně užívám, když na mě někdo mluví či mi píše a já dělám, že je pro mě vzduch.

To je vidět, jak si to uživáš a jak nereaguješ ty orangutane takhle se ztrapnit napsat něco a tím, že to napíšeš to hned popřít Kupuj si svojí potápějící loď konkurující elektrickým ohřívačům a přímotopům.. rozumy si rozdávej v tvém socialnim fanklubu.. protože argumenty typu "počkej až" "kdyby" "to bude" si strč do své prázdné peněženky... Mě zajimá co je... proto si AMD or roku 1998 nekupuju... a Radeony u mě skončily s odkoupením ATi.. a at si vyvinou cokoliv, ať žebráci se mužou děsně těšit.. tak nV to stejně zase převálcuje... A pochybuju, že někdo inteligentní je zvědavý na tvé rady.. a koupí si AMD protože někdy náhodou něco by mohli vydat či vyvinout... Inteligentní člověk zvolí jistotu a ne utopii.. Doufám, že zase odepišeš, abys ukazal, jak děsně na mě nebudeš reagovat a budeš si to děsně užívat hlupáčku

sestava jako delana k vyhazovani penez.... asi ti zavidim, ze si tohle muzes dovolit :)GPU - proc ne, jen bych pockal na jeji preznaceni v nove serii AMD grafik - treba bude mit nejakou upravu spotreby a taktu... RAM - v cem si myslis, ze bude lepsi 2400MHz ? (jen platis za vyssi cisla- efekt 5%)HDD bud ten a nebo WD blueZdroj: take se priklanim k Seasonic - podle volby GPU - jestli 290x tak aspon S12II-620 lepe S12G-650CPU chladic - k 4790K chces aspon Freezer i30, nebo Grandis

Konečně komentář na úrovni!

Namisto minusovani vyjadrete svuj nesouhlas textem. Ocenim to ja, a mozna i nekdo, kdo si tohle vlakno bude cist...

Ode mě máš +, protože to až na pár nepodstatných výjimek vidím cca stejně.

Oni mi dávají mínus proto, že nefandím Intelu a Nvidii a jakmile napíšu komentář, tak mam automaticky mínus. Vítej ve 21. století, ve století plných chytrých lidí.

Nejsi sám, taky mám mínus, ode mě plus

Autore, kolik tě vyjde PC? Nechci to počítat přes košík :)

Počítám něco kolem 33 tisíc (s tím co tam je teď napsané). Určitě ale budu měnit zdroj a asi i tu základku. Mimochodem všem moc díky za názory a rady.

Nezapomeň vyměnit RAM, ušetříš cca 500 Kč. Na zdroji(PSU) ušetříš také hodně, protože tvůj procesor má TDP 88W a GPU 250W, takže jak psal kolega, fakt stačí kvalitnější 500W zdroj a zase máš ušetřený peníze. U základky bys mohl ušetřit cca 1500. 500+1500+zbytek z jiného zdroje a máš na ssd. Kdybys chtěl nějaký, tak není špatný Samsung 850 evo 120gb a máš skvělý pc na kterém jsi ušetřil :). To je jenom oprava mé první verze, kterou jsem napsal a aspoň vidíš, že to má i cenu :)