Herní PC

Čau,chci si pořídit nové herní PC. V počítačích se moc nevyznám, ale našel jsem tento: https://pc.bazos.cz/inzerat/64617644/Herni-po... Myslíte si, že to je dobrá volba ? Díky za názory :)

Odpovědi na otázku

 | ChromeOS Chrome 53.0.2785.81

cpu z 2014, grafika nie je herna

LUL? 950 je na pohodu, pokud člověk nevyžaduje 4k/mega ultra epic detaily u nejnovějších titulů.

btw: nevím Dusttere kdes nabral to, že u stroje za 23 000 je gtx 950 na pohodu... Ta se v fHD na med. detaily u her zadýchává a výhledově to bude úplně past...

V FHD na Medium, aha, a ta o karkulce by tam nebyla? To jsou zas pohádky... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

No a co? Co to je za argument že je CPU 2 roky staré? (Ještě na bazaru) Takže já mam vlastně archeologický nález dobrý tak na MS-DOS když mam přes 5 let starou I5-2500K že? Jdi se prezentovat na poradnu.SK

tak tak, CPU je naprosto cajk a taky mam 2500k a je to nprosto TOP CPU, kdo ho koupil byl klikar a ma jeste na dalsich nekolik let naprosto vystarano

Pokud ti neodejde deska.

Takže těch 5 minusků je od zavistivců.. To mi stačí

Ne, i7 při téhle ceně PC je naprosto zbytečná a GTX 950 zase naprosto slabá. A opravdu těžko říct, co je tam za základní desku. https://www.czc.cz/4kfa7jb5j6ijtb17ivc0i93tc... za tu cenu se dají sestavit výkonnější sestavy na hry. Tento seznam ber jako orientační, nemám čas sem něco hodit. Dotyčný co to chtěl postavit, si chtěl za každou cenu prosadit vzhled. A ta case byla naprostá tragédie. Grafika zase příjemně překvapila, ale zase se mi tolik 1060 zatím v ruce neotočilo.

Cpu slušné, ale na hry ho tolik nevyužiješ a grafika už má vousy... za 23 000 mi to přijde dost drahé. Protože tu gtx950 bys musel nahradit nějakou slušnou grafikou, aby se na tom rozumně dalo hrát. Nové pc bys za tyhle peníze postavil v podstatě s lepším herním výkonem (vleze by se tam gtx 1060 která je někde jinde)

Já jako nepotřebuju zrovna nějaké extra dělo :) Hrát ve více jak FullHD rozlišení nebudu. A po 2 letech bych klidně update grafiky provedl. Nevím, stále se rozmýšlím. Jo a ta grafika co tam je napsaná, tak místo ní bude GTX 950 Gaming, prý na hry je lepší než ta uvedená :)

gtx 950 je pořád gtx 950, ať už se jmenuje gaming, hyper-gaming, nebo jakkoliv jinak. Nepotřebuješ dělo, ale za 23 000 můžeš mít na hry o hodně lepší stroj... něco takového (jen nástřel) bude mít o hodně lepší herní výkon než ten stroj co chceš koupit a přitom jsou to nové komponenty (cpu je horší, ale tu i7 bys stejně ke gtx 950 nevyužil) https://www.czc.cz/185236,110330,188046,1788...

Rozhodně bych bral všemi deseti toto, ale možná bych přihodil tu GTX 1060 neočesanou. Dají se sehnat už od 7500.

Psal sem, že to je jen "nástřel" toho, co jde koupit za 22 000 +/- To pc z inzerátu jsou jeté díly, skoro-low endová grafika (pod ní už je jen 750ti a pak už nic z těch herních) a zbytek pseudo komponenty. Za hodně peněz ne moc muziky...Ten inzerát by byl slušný za 13 - 15 000, za 22 000 je to u mě zlodějna...

Osobně si myslím, že v tom odkaze nejsou jeté díly. Vypadá to na firmu co se chce zbavit starých dílů.

Mno jasný, protože tam je možnost i více kusů, že to je skladem.... Takže to bude rozprodávat firma. Takže tam nacpou prostě ležáky... Proto si nedělám iluze o zdroji, desce a pod... V podstatě slušné v té sestavě je to cpu (cca 8 - 9 000), zbytek je odpad a deska bude nějaká chudinka + ta lež o odemčeným násobiči...

Případně vrácené/rozbalené zboží.... pořád je to ale silně nevýhodné....

+ píše tam: "Odemčený násobič CPU", ale přitom v popisu je 4790 (bez K) a i taktem to odpovídá (3,6 a 4,0, 4790K má 4,0 a 4,4) a silně pochybuju, že tam je Z87 deska (desku tam neuvádí vůbec, stejně jako zdroj) - takže v tom inzerátu lže...

+ bonus: "16GB operační paměti DDR3 s vlastním chlazením pro maximální výkon na herním poli". Toto je síla čomu ľudia veria - ak vôbec tomu predajca verí. Viac by som typoval na bohapusté klamstvo. Čistý marketing - obkecať, aby sa to dobre predávalo, čo na tom, že CPU nemá otv. násobič a chladič RAM hrám pomôže ako mŕtvemu zimník. Hlavne, že to dobre znie. Škoda, že ako Slovák nemôžem reagovať. Ale tí ľudia klamať chcú aj keby im 100 ľudí vynadalo. Jeden predával asi 128 GB flash za cenu 4 GB a keď som mu napísal, že mám záujem o fake flash, poslal ma niekam bez jediného argumentu, že ozaj ide o 128 GB, len sa toho chce zbaviť napr. (ale aj vtedy by tá cena bola podozrivá)

Ak máš na výber starší a slabší za 23k, alebo novší a výkonnejší (na hry) za 23k Kč, ktorý si chceš vybrať? Názvy gaming ani gayming z HW nerobia nič naviac, možno u GK mierny OC, ale GPU (čip) sa nerobí tak, aby iný výrobca (alebo užívateľ) mohol jej výkon zvýšiť o 50%

OT: Jednou tu WiQiX vymyslel, že by se prodával "Windows 10 Gaming", stál by o litr víc a měl by na ploše nějaký hustokrutý wallpaper (a nic víc), věř tomu, že by se prodával neskutečně :D

Ale prd, jen wallpaper by bylo málohttp://www.zive.cz/poradna/instalace-windows...

Presne tak. Ale jednak BFU vždy existovsať budú, lebo nie každý môže byť odborník na tých 500 oblastí s ktorými sa stretávame (=neexistuje už polyhistor) a jednak takéto nápisy priťahujú. Ale tie oddelenia, ktoré toto vymýšľajú, resp. tých ľudí by som dal zavrieť. Klamú len aby zarobili. Ale už v parodickej relácii ukázali ako by to vyzeralo, keby sa v reklamách hovorila len pravda - výrobca reklamy by skrachoval (https://youtu.be/_XYZJ_bfQvc )

Ten text v inzerátu psal nějaký retard. Polovina věcí si tam vzájemně odporuje a GTX 950 nebyla, není a nikdy nebude výkonná grafická karta (v bazarovém PC za 22k je navíc GTX 950 vyloženě ostuda).

Mě pořád vrtá hlavou ten odemčený 4790...

Jo a ta super kvalitní case je tenhle EC za 700,- : https://www.alza.cz/eurocase-ml-x605-d522801.htm a nemá úplně dobré recenze...

Ony jsou i některé drahé s dobrým hodnocením, které jsou naprosto nevyhovující, jako např. tato https://www.alza.cz/zalman-r1-d2261960.htm . Jinak kupující kouká hlavně na to, jestli to svítí a jak to vypadá, jak velká čísla GB to má apod., zbytek je mu ukradený. Další věc, jak si tu psal ohledně textu, tyhle žvásty ty PC opravdu prodávají. Dnes musím řešit člověka, co koupil před týdnem od známého PC za 24 000. Sestava komponent.Procesor: FX-8320 Deska: GA-990X-Gaming SLI (s jistotou nevím, ale i tak žádná sláva)Chladič: HE1012 (spartan)Grafika GTX 960 4GB (nevím model, ale řekl si za ní na faktuře 7200)Skříň a zdroj jsem ani nepátral, to uvidím dnes. Nicméně člověk už ani neví co s tím udělat. Ten procesor už není ani možné nataktovat, grafika už je také na hraně a to vše za 24 000, nechci raději vědět kolik se dá takto vydělat na známosti. Takhle to prostě vypadá, když člověk neví co koupit, tak se jde poradit za IT specialistou, který mu řekne jak moc je to herní, kolik to má jader atd.Takto se vydělává opravdu dobře, ale chce to mít ten správný žaludek.

To je pech čoveče... klidně bych to označil za zlodějnu :(

Tak on si ty ceny nasadí, něco za práci atd., znáš to. A tohle je jeden ještě z lepších případů co jsem potkal.

A ta perforovaná bočnice pak v podstatě znemožňuje jakékoliv slušné řízení airflow....

Ano, to je jedna z věcí, co mě praštila do očí. Krom toho, že je tam na 99% 4790 bez "K", tak tam bude na 99% i H81 deska.A grafika s "DDR5" nebo třeba "LAN 1GB" to je také síla.Celkově je to psané jako od retarda. Mezery si dělá kde chce, plno překlepů, popis HW vypadá, jako by ho psal někdo, kdo PC zná jen okrajově (nezná jednotky, opisuje marketingové žvásty...). Prostě nic, na co by člověk, které o HW něco ví, odpověděl nebo to dokonce zamýšlel koupit.

Asi zamestnanec PR oddelenia

Sem to naoko naklikal do košíku (bude tam box a jebka zdroj, určitě H81 atd..)https://www.czc.cz/144785,152573,110353,1877...

Je to slavě přes 19 000 a z toho je polovina ceny to cpu (Káčkovej stojí o 500,- navíc a má o 400 MHz víc v základu, proto se asi nonK blbě prodává)

A byl bys mi ochotný udělat sestavu do 22000, která by byla vhodná na renderování videií a hraní her ? Hodila by se 16GB RAMka :)

Už sem tady jednu postoval : https://www.czc.cz/185236,110330,188046,1788... Na render bych to chtělo přitlačit na i7 (cca + 3000,-) a 8 GB ram stojí asi 900,- takže to není téma... Níž se prostě moc nedá dostat - FX 8300 by na render byla možná lepší, ale na hry je to zase bída...

16GB RAM bych pro jeho účely považoval za minimum a 250GB SSD také. Je tedy třeba se rozhodnou, co dostane přednost:1. Výkon v renderu > lepší CPU, horší grafika2. Výkon ve hrách -> lepší grafika, horší CPUVšechno mít za 22k nemůže.

Kdybys měl OS, tak je to -3000,- a vlezla by se tam za i7 (možná bych pak raději volil CX500 (SS500P atd..) zdroj, ale i ten CX430 by to utáhl)

Popiš pořádně použití, k čemu bude PC hlavně sloužit a jaké programy se budou používat, zda se na tom budou hrát i hry (jaké, jak často a v jakém rozlišení) a zda potřebuješ i Windows nebo ten máš/koupíš zvlášť a jistě ti tu dáme dohromady lepší kompromis bez lhaní o "super výkonu" a podobných nesmyslech.

Jak píše kolega, chtěl bys totiž na render SSD disk a i7 6700K (možná i vyšší, případně hasswell Xeon pokud by to byla priorita), ale to seš tak na 30 000 i s OS...Takže to chce zpřesnit zadání - co sem postl je takovej kompromis na hry (ale stále slušný a o X procent lepší než ten bastl z inzerátu)

Môže byť, ale zdroj nemá kábel na GK, teoret. minimum zrejme Whitenergy ATX 2.2 500W ("horor za bíleho dne"?), alebo Fortron AX350-60APN (GreenPower), ale to problém šuntu nerieši

Tak počítač by převážně sloužil k tomu hraní. Chtěl bych tam hrát nejnovější tituly, v max FullHD rozlišení. A ten rendrer videií, čím rychlejší, tím lepší. Ale asi bych převážně hrál, no :D Jinak bych používal programy jako je Sony Vegas Pro 12, či 13 a Photoshop CS6. K tomu operačnímu systému: Bylo by možné pouze koupit klíč, (http://aukro.cz/windows-7-pro-windows-10-... ) bez CD ? Jak říkám, tohle není můj šálek kávy a jsem velice rád, že jste mi pomohli :)

Takže spíš primárně herní PC. Windows z Aukra bych si nekoupil, to už si ho raději ukradni sám.

Ano, spíše na hry :D Tak cena do 23 000 i s OS :)

Pak plaatí to, co sem napostoval (23 000 necelých) a 8 GB si musíš připočíst. Niž už určitě nejdi... Ta ramka jde dokoupit kdykoliv a není to nijak kritické...

23k bez OS:https://www.czc.cz/bfchju3iocggb8ttac6bta9et... 1231 V3 je sice starší generace (stejná jako 4790, co je v inzerátu), ale stojí jako i5 a má výkon i7:http://goo.gl/iTvIKgV normální desce se chová jako normální i7, rozdíl je jen v názvu. Nic serverového za tím nehledej.GTX 1060 je pak nesrovnatelně lepší než GTX 950:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-950-vs... V ceně je i 275GB SSD a 1TB HDD. Pokud to chceš dostat na 23k i s OS, bude se muset ořezávat. OS stojí minimálně 2,5k. Případně si ho sežeň někde ve slevě nebo "ve slevě".

Nejméně na výkonu poznáš, když se řízne do SSD. Prostě ho vyhodíš a necháš tam jen HDD. Pak to bude s OS těsně nad 23k. SSD se dá dokoupit kdykoliv, výměna CPU nebo grafiky vychází dráž.

To vypadá hodně dobře :) Sestava je tedy udělána, spíše na to hraní, jak jsem si přál ? :)Ještě bych měl prosbu-co říkáš na tohle ? https://pc.bazos.cz/inzerat/64253762/Herni-ma... Ale vypadá to, že si raději nechám tu tvou sestavu :)

Já mám problém s tím, že tam je tvrzení: "Prodám výkonnou herní mašinu, která si poradí se všemi novými hrami na ultra detaily ve full hd!" což prostě není pravda... Proč chceš mermomocí i7 (ta 2600 je docela slušná) a i r9 290x ale pořád je to 4 generace staré cpu a generaci stará grafika - výprodej ležáků... Ale je to minimálně lepší, než ta původní sestava.Můj dotaz zní : Proč chceš mermomocí bazarovej stroj ?

Máš pravdu :D Zkusil jsem si něco poskládat, co říkáš na tohle složení, popřípadě ho pouprav :) https://www.czc.cz/180052,187660,130608,1975...

WiQiX ti sestavil, sice starší, ale na render luxusní hw s Xeonem. Tohle by ani nefungovalo, cpu je určené pro přetaktování do 1151 desky (Z170 ideálně), B85 je 1150. Takže jeto kočkopes. Buď vycházej z toho, co ti poslal Wiqix, nebo já... kombinovat dva sockety mezi sebou nejde, stejně tak tam DDR3 = B85 = 1150 = Hasswell a DDR4 = B150 = Skylake

Tak beru tento, ještě prosím o překontrolování :) https://www.czc.cz/185236,110330,178263,1159...

Tohle se dá. Jen bych možná ještě dohodil chladič od SilentiumPc, kolem 500 - 600,-. Box to taky dá, ale bude se víc trápit...

Ten Xeon, co jsem ti tam dal, má ve hrách stejný výkon jako i5, ale v renderingu je to plnohodnotné i7 (má 4 jádra + HT = virtuální 8jádro jako i7). i5-6500 je sice novější, ale slabší. Viz. porovnání, co jsem sem dával:http://goo.gl/iTvIKgNavíc 1150 desky jsou levnější, takže to vyjde podobně jako to i5. Ale to je tvoje věc, pro co se rozhodneš. Já se jen snažil vyhovět tvému zájmu o i7 + navýšit herní výkon (oproti těm kastrátům z bazoše).

Asi bych nechal tuto sestavu: https://www.czc.cz/185236,110330,178263,1159... Co myslíš, stačilo by to na dnešní hry (Zaklínač 3, GTA V, MAFIA 3, FarCry...)Ten render jsem ze začátku chtěl víc, ale zjišťuju, že na moje účely by to bylo asi zbytečné :)

To už je tvoje volba. Může být, ale nechceš přeci jen přitlačit na SSD? 120GB je opravdu jen základ. Já trochu bojuji s místem i na 250GB SSD, protože dost sežere jen to zmíněné GTA V. MX300 275GB stojí 2k (není to zázračné SSD, ale to ani to, co tam máš teď).

A ano, na ty hry to stačit bude. Ve FullHD si zahraješ vše na plno (nebo téměř na plno).

Na SSD chci mít jenom operační systém. Hry bych chtěl ukládat na HDD :) Takže si myslím, že by mi to stačilo :)

to si rikas ted pak prijdes na to ze na HDD mas obcas zaskuby protoze se data obcas nestihaj nacitat, ze nacitani trva dlouho a celkove mas slusnej PC a tohle je totalne nanic a zacnes si rikat proc ja blbec nevzal vetsi , mam 256GB SSD a 500+ bych se vubec nebranil, HDD tak max na filmy a fotky na cokoli ostatniho je to uz jen utrpeni a radsi si neco smazu a stahnu hru zas na SSD nez abych kvetl z toho zabrzdenyho HDD

Mám všechny "hry" na běžným HDD a jediný záškuby mám u Kingdoms Come, který je silně neoptimalizovaný... Takže s tím taháním z disku mám na tohle opačnou teorii (tam přece není realtime stream) + to si zase nemyslím, že bych měl uplně vrakostroj...

Takže myslíš, že PC tak jak je poskládaný můžu objednat ? :) Jenom budu muset počkat na grafiku, které není na skladě :)

Můžeš, jen u toho SSD bych zvážil +130,- za MLC se zárukou 5 let:https://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp920-1...

Tak jsem to teda zaměnil :) Strašně ti díky za rady a trpělivost :) Snad budu schopný se ti někdy odvděčit! :)

to tam vazne chces nechat grafiku ktera jede nadoraz uz ted diky osekane ram a za rok si vychutnavat propady FPS ? no kazdej sveho stesti strujcem

chces hry a das si tam kartu s pameti mozna tak na tetric, vyser se na nejaky windows, stahni si je nekde at uz kdekoli a kup si 6GB MSI a ne tenhle odpad ktere s pameti nestaci uz dneska