Herní PC

Zdarr,Zvažuji, že si domů pořídím místo herní konzole normální stolní PC, který bude sloužit pouze na hraní her. Respektive GTA V - multiplayer, WoW a možná CS:GO .Díval jsem se na CZC, kde mají v nabídce třeba HALL jako herní stroj. Jaký máte názor? Jde mi jen o ty tři hry. Na práci a okolní věci mám MacBook.

Odpovědi na otázku

HALL sú predražené.

Hotové sestavy vždycky vyjdou nevýhodně. A je jedno, jestli je to HALL3000, Alza sestavy, Mac ... problém první je, že používají ne moc kvalitní komponenty, v praxi do sestav cpou věci, co jsou už neprodejné, problémem druhým je cena, kdy třeba poskládaná sestava za 25k je výkonější a kvalitnější než hotová sestava od HALLu.

Jestli ti jde vážně jen o tyhle hry a na práci to využívat nebudeš, zkus třeba tohle https://www.czc.cz/178814,188046,191551,1782... v CZC ti to sami složí a máš na to záruku jako na celek

Proc se drzet tak pri zemi? Na 750Ti to GTA V bude fakt nic moc. Asi by to nejdriv chtelo nejakou cenovou predstavu.

Nedava smysl tam davat naprosto LOWEND grafiku. A jeste Ram 2x4 GB, aby byly na deskce pro jistotu komplet zaplnene sloty. Sorry, ale takto ne :D

původně nenapsal za kolik, jen že to chce na GTA V, a tohle na GTA bohatě stačí

Pokud nekdo považuje "30 fps" za "bohatě stačí", pak nemám nic dalšího, co bych k takové hlouposti dodal. http://www.guru3d.com/articles-pages/gta-v-pc-g...

Na GTA V to rozhodne bohate nestaci. To si snad pletes dily, nebo co.

Presne. A hlavne vubec nedava smysl do herniho pocitace nacpat vykonne i5 za 5900 Kc a celkove to zabit lowendovou grafikou typu 750ti.

Konečně další vylečený konzolista, který si zatoužil pořádně zahrát. Na již sestavene sestavy nějakým prodejcem se vybodni, jak se tu píše, je to předražené a ne moc dobré. Spíše řekni částku a on se tu nějaký návrh objeví. Nezapomeň dodat, zda třeba už máš Monitor a jine periferie nebo co vlastneš vše chceš pořidit.

Kolik by jsi do toho chtěl vrazit? HALL, to je počítač za 14 tisíc ale taky za 60 tisíc.Jinak pokud by šlo o výše vyjmenované hry, bylo by vhodné počkat na GTX1050 nebo radeon RX470 (1-2 měsíce). Pokud by jsi to chtěl hned, musel by se postavit počítač dražší (ale výkonnější).

Díky za názory. Konzole je možná dobrá věc, ale PC je PC. Teda alespoň pro mě. Užijí si hru více než na konzoli. Monitor Atd samozřejmě mám. Jedna se mi čistě o bednu (PC). Cenu do 25k, víc do her nedám 😀. Pokud se najde levnější sestava, budu rád. Nechci mít nadupanou mašinu za 50k, chci si jen plynule zahrát výše uvedené hry a to je vše. Pokud mi vystačí i5, nemusím mít i7. Nebudu to mít na honění ega, ale na účel se odreagovat od prace.

Máš pravdu. Já si taky ega nehoním i7. Nejlepší to je levou rukou, pod pravou nohou. Jako od cizáka.

Jestli máš 25K, tak si počkej na GTX 1060, měla by stát pod 10k (MSI na 1900MHz s Twinem kolem 8k), k tomu základ https://www.czc.cz/178814,188046,191551,1782... za 16k, a máš vystaráno na nenáročné hraní do další várky konzolí. Popřípadě si připočítej za 1500 plotnovej 1TB disk.

Vzal bych desku s chlazenou napájecí kaskádou... (pětikilo navíc), nebral bych pastu (ta co je na chladiči standardně stačí, to cpu netopí) - u těch pamětí vzít jen 2x4 v případě, že bude mít na start integrovanou grafiku, jinak vzít 1x8 - určitě počkat jak to bude s RX 480 neref. VS gtx 1060 (pokud se nepletu, ty rovnou vyjdou jako nereferenční)

Diky taktéž za názor. Mohl by mi teda někdo doporučit buď sestavu nebo jednotlivé díly na složení? 😊

Zmenit desku na klasiku MSI B150 Mortar a na grafiku si jeste chvili pockat.