Herní PC okolo 17000 Kč - AMD nebo Intel+nVidia?

Zdravím, poslední dobou hledám komponenty pro nový herní počítač na bázi AMD, ale čím víc jsem se jimi zabývám, tím více mi vrtá hlavou, jestli by nebyla ve srovnatelné cenové hladině lepší kombinace Intel procesor s nVidií grafikou. Potřebuji koupit jen PC (MB, CPU, skříň, zdroj, ...), monitor a další periferi mám.Strop je asi 19000, ale to jen pokud by se jednalo o obrovský rozdíl, který by se skutečně vyplatil.Tohle je můj dosavadní plán:MB: Asus M5A97 R2.0 - AMD 970CPU: AMD FX-8320GPU: Asus R9 270X-DC2T-2GD5HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB nebo WD Green EZRX - 2TBRAM? (8GB minimum)Zdroj? (nevím, jak silný by měl být)Chlazení? (V tom se vůbec nevyznám)Case: Zalman Z12Moje otázky jsou1) Nebyla by výhodnější nějaká Intel+nVidia sestava?2) Pokud ne, je to, co jsem si našel, kompatibilní? Jakou RAM, zdroj a chlazení bych měl dodat?Díky moc za zaobírání se mým problémem!

Odpovědi na otázku

Za tu cenu se ti tam na AMD musí vejít FX-8300 + GTX 960 / R9 380. FX-8320 je nesmysl kupovat. Z FX-8300 si klidně uděláš lepší CPU než je FX-8370. Také má odemčený násobič.Do 19k si nejsem úplně jistý, zda nacpeš i5 + smysluplnou grafiku (GTX 960 / R9 380). Ale můžeš to zkusit. Ono to totiž (zvlášť s GTX 960) bude úspornější, takže ušetříš na zdroji, chlazení atd.

Nad FX300 jsem přemýšlel, kombinace AMD+nVidia mě ani nenapadla, to chlazení asi bude hodně znát. Podívám se na to, asi je čas ponořit se do nabídky větráků a zdrojů...Díky!

Tady je něco pro inspiraci a můžeš se ponořithttp://www.czc.cz/119205,130607,152568,1659...

Díky za pěkné pískoviště Délka ponoru si možná vyžádá nákup dýchacího přístroje

Pěkně, takže se to vejde. Spotřeba podstatně nižší než u FX + R9 (reálně maximálně okolo 200W) a výkon vyšší. S R9 380 by to mělo ještě o něco vyšší výkon, ale to už by chtělo 500W zdroj. Výkon GTX 960 a R9 280 je ve většině případů hodně podobný, ale R9 380 je na tom přeci jen trochu lépe. GTX 960 zase vede v efektivitě. Na to jaký má výkon, skoro nežere.

Narazil jsem i na názory typu "řada 300 = přetaktovaná řada 200 s přidanou pamětí".Už mě to dost nahlodalo, myslím že zvolím cestu efektivity.Za ty peníze se to fakt asi vyplatí.

Ano, je to tak. R9 390(X) = R9 290(X)R9 380 = R9 285R7 370 = R7 265 = HD 7850atd. Ona už ta R9 270X, co jsi tam měl, není nic jiného, než stará dobrá HD 7870 z roku 2012.Vždy jsou trochu vylepšené a zvládají trochu vyšší takty. Ale stále je to to samé. Nové jsou jen Fury, ale to je trochu jiná cenová.Ale to nic nemění na tom, že třeba zrovna za R9 380 je slušná grafika. Jen ta spotřeba by mohla být lepší.

Fury jsou fajn, bohužel jen po stránce specifikací, cena už je trošku jinde.Nakonec se asi přehoupnu k nVidii, ještě ale nevím jestli dám CPU FX-8300 nebo i5-4460

Moje oblíbené video:https://www.youtube.com/watchJen podotýkám, že abys z FX-8xxx dostal 4,7GHz, potřebuješ opravdu dobrou desku, štěstí na CPU a skvělé chlazení. A samozřejmě lepší zdroj, než stačí na i5. Ve výsledku to tedy vyjde dráž, bude to více žrát a topit, herní výkon bude ale maximálně cca stejný (většinou bude ale i5 stejně lepší).

Díky za video, efektivita je vážně lepší než hrubá síla, navíc single core performance je doménou Intelu. Elektřina ve finále taky něco stojí, tak to vypadá, že zůstanu věrný Intelu a nVidii (aktuálně jedu na této kombinaci).Kompatibilita s Linuxovýma distribucema by možná taky mohla být o něco lepší, doteď jsem problémy neměl - a na Windows jedu jen kvůli lepší efektivitě grafiky, ten rozdíl 30 fps tam bohužel stále je.Považuju to tedy za skoro uzavřené, uvidím jak se projeví vestavěné větráčky Zalmanu, alternativní větrák pro i5 radši vezmu rovnou.Ještě jednou díky!