» Poradna » Notebooky

Herní notebook

Prosím, co si myslíte o tomto notebooku? https://www.czc.cz/acer-aspire-f15-f5-573g-5... Sháním něco, na čem rozjedu novější hry, ale navíc to používám dennodenně do školy. Přijde mi, že v cenové relaci GTX 950M fakt super, navíc SSD jako bonus, ale moc nevím co ten procesor, když třeba Pavilion má v téhle cenové relaci už čtyřjádro... (pro porovnání https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-gaming-edi... ) Každopádně se mi to zdá jako slušný bytelný notebook, i když se říká, že na acery je dost reklamací...

Odpovědi na otázku

Já si hlavně myslím, že za 23 000 už máš gtx 960M (která sama o sobě není žádná raketa, ale pořád lepší jak drátem do oka)

Jako co jsem koukal na czc a alzu, tak do 25k s GTX 960M tak je jen lenovo Y50-70, na které jsem viděl recenze, že má poměrně nekvalitní displej, navíc mi docela vadí, že je to HDD s tou přilepenou SSD jen na boost systému... Ještě by asi šlo sehnat nějaké MSI bez operačního systému za ty prachy, ale nevím, jestli chci do školy takovou krávu :D Ale každopádně díky za radu. :)

Neskutočné čo robí závislosť. Keby to šlo, šiel by som do NB s GTX 960M, ale s HD rozlíšením. Síce nie som za VGA (480p) rozlíšenie, ale na fHD s GTX 950 neviem čo a ako rozbeháš. Uvedom si, že GTX 960M je niekde pri GTX 750 Ti. Plus nižšie rozlíšenie by znížilo aj cenu (ak taká komb. existuje). Alebo došetri na NB s GTX 970M

960m se dá sehnat kolem 20k ( když jsou ve slevě, v akci atd. jinak 22k) ale 970m je od nějakých 33k to je bezmála o 10k víc za téměř poloviční nárost výkonu. Notebooky potrebují zoufale nove grafiky

A není náhodou 950M s GDDR5 v podstatě 960M. Mě by spíš u toho stroje vadil ten "Účkový" procesor. 960M má určitě o něco vyšší takty, pak jde ale o to, aby to notebook byl schopen uchladit a karta se nepodtaktovala.

Mají stejné jádro (myslím GM107 - stejné jako gtx750ti), ale 950 má pár funkcí ořezaných, pomalejší paměti a jádro. Nechce se mi to hledat přesně, ale ve finále to udělá rozdíl. Ne samozřejmě tak velký, proto notebooky s 960 M jsou jen o drobek dražší - zatímco 970M s 980M mají stejné jádro jako desktopová 970 a 980 (GM204 - samozřejmě ale silně ořezané), takže tam je cenovka o kus dál...

1) Acer je opravdu srajda. Za 2) pokud chceš něco normálního na hry a do školy, aby to nemělo tu ubohou GTX950M, na kterým nerozjedeš ani Minecraft tak bych doporučil třeba ASUS ROG GL502VT s GTX970M. Není tak těžký a je kvalitní.

Docela souhlasím s tvým názorem ohledně acerů, i když je to asi taky kus od kusu, ale myslím, že když váhám mezi dvěma noťasi do 25k, tak najednou nekoupím notebook, jež je na českém trhu od 40k vejš, neboť to je trochu mimo mé možnosti. Ale i tak díky za pomoc.

Ten Acer neber, je tam pouze U-čkový procesor se sníženým výkonem.Do 25tis máš dvě možnosti:1. Asus https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn146t-cerna... 2. Acer https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-bla... Na názory retarda Agraelu nehleď, nerozumí tomu.

hele díky moc za radu, o tom RoG uvažuji už déle, asi do něj nakonec půjdu, přeci jen těch 1500,- nedělá zas tolik...

Nebo tenhle:http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7559-Not... SSD si můžeš dokoupit časem do M2 slotu.

Ještě jsem zapomněl, všechny tyhle notebooky mají na alze v Holešovicích v showroomu, takže si je tam můžete "osahat".Tady je konfigurace za 25k http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-7559-8801/

Díky moc ten Dell je pěknej, ale asi nakonec půjdu do toho RoG asusu, má dost dobrý recenze a i slušný parametry, i když 950M místo 960M, ale už se mi do toho fakt nechce vrážet víc. Nicméně jsem rád, když mi někdo poradí, umím si přiznat, když něčemu tolik nerozumím

Nechápu, nechápu nechápu. Slova jako "herní" a "notebook" nemůžou jít dohromady. Chceš počítač používat na kancelářskou práci kup si notebook, chceš si hrát - kup si počítač. Pokud používáš notebook dennodenně ve škole, nepotřebuješ si tam hrát a doma tě bude čekat našlapaná mašina v podobě desktopu. Srovnej si priority, a dle toho uvažuj.

Studuju VŠ a notebook opravdu využívám dennodenně, takže potřebuju notebook. Zároveň ale rád hraju, nejsem však takovej frajer, abych si doma za 20k sestavil stolní a k tomu za 15k koupil noťas, takže asi tak... Někdy to hold jinak nejde, navíc nečekám grafiku, která utáhne hry na pět let dopředu, bohatě mi stačí, když si zahraju novější hry na střední detaily.

Mno ono ale i dnešní skutečné "herní" notebooky s gtx970M a 980M tahají ty nejnovější hry na střední detaily v nějakých slušných fps... (a ano, 980 ve SLI v notebooku považuju za zhůvěřilost pro blázny)

No měl by sis na desktop sli v NB zvykat, zanedlouho budou stejně běžné jako desktop cpu v NB. Nvidia zmínila příchod 1080m a že pracuje na GTX1080 and gtx1070 for gaming laptops. Mezera mezi notebooky (respektve laptop replacement) a stolními pc se zase jednou zmenší. S neustále se zmenšující a efektivnější technologii jednou příjde čas kdy se do PC i do NB budou dávat stejné komponenty, až nakonec pc vymře jakožto zastalá forma počítače.

Já s tím problém nemám, ale to pak není notebook, ale mobilní desktop... (váha, odběr, výdrž...). Navíc z hlediska chlazení je to stejně pořád tak, že ten hw je v notebooku prostě ořezaný...

Uvidíme co přinese budoucnost řekneme za 10 let. Můžeme se podívat do minulosti před 10ti lety roce 2006 byla jedna z nejvýkonnějších a nejdražších grafik GeForce 7950 GX2, dnes jí hravě porazí malý 13ti palcoví notebook s 940m a vydrží 10 hodin bez nabíječky není to žádný 5ti kilový monstrum (vté doby by tobylo jsite něco nepředstavitelného). Takže za dalších 10 let můžeš mít několik titanů XP v hodinkách... Je docela možné že až nvidia za 2 roky představí generaci Volta půjde stejná grafika jak do pc tak to NB, bez úprav které jsou dneska ještě zapotřebí.

Ty budeš hodně omezený, viď?