Herni monitor do 9k?

Ahoj,Kupoval sem nový komp a nějak se pořáf nemůžu rozhoupat pro monitor. V sestave je grafika MSI GeForce GTX 1070 gaming x 8g 8gb gddr5.Vesměs hraju vůbec nejčasěji bf4 dayz rust witcher3 shadow od mordor apod. Ovšem kromě hraní koukám rád i na filmy a teď babo raď když jeden říká herní PC kup TN panel s 1ms a 144hz obnovou. Další že to sou šroty a ať koupím IPS i za cenu vetší ms a menší hz. Tak doufám že se tu objeví někdo kdo to rozlouskne konečně. Ta cena je jen nahozená za nižší budu jen rád.

Odpovědi na otázku

https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htmTo je minimum a na filmy si propoj PC s TV

Televizi bych musel opět kupovat na tv už jsem nekoukal ani nevím kdy takže proto bych rád nějaký "zlatý střed" řekněme

Slušná GK si zaslouží 144Hz....ideálně G-sync.... Prostě potřebuješ slušný zobrazovadlo...abys obhájil výdaje na GK. Jinak to jsou vyhozený prachy. Monitor za pár kaček...co zvládne FHD v 60Hz...se hodí tak k 950.

Okej, tak tedy poraď kvalitní monitor pro tu GK. Krom toho již postovsného. Ať je z čeho vybrat. Tu investici do tv už nějak přežiju...

LED ve FHD... https://www.alza.cz/27-acer-xb270habprz-d2144... To vypadá solidně má vše co můj a navíc to filmové LED... Ten bych koupil dnes jako minimum pro herní mašinu a nebo ještě přihodit 4ku na 2K rozlišení. Ber to tak, že monitor přežije pár upgradů PC.

Aneb, jak neznalcům prodat TN panel za nesmyslnou cenu.

Správně...znalec sedí u IPSka za polovičku a obhajuje všude možně jak je 60Hz dostačujících. pouze v pár hrách...například jako v BF4 se může upsat...jak obviňuje ostatní z cheatování...přece není možné, aby dostával tak na zadek od ostatních....to musí být podvod.

Trochu offtopic ale nedá mi to. BF4 je poslední půlrok trapnej jak prase. Nezáleží jak dobrej seš, když na tebe všichni střílí rakety, co se navedou samy. Všichni v tancích si je naházeli, sorry ale hrát to nemá smysl, když jen lockneš raketu a jinak se do tebe netrefí ani za psí ko.kot.

Já mám tenhle https://www.alza.cz/27-acer-xb270habprz-d2144... Dneska bych přihodil pár peněz na 2k a lepší technologii než je TNko. Ale pak je cena někde jinde.

Ale furt zastaralá technologie. :-X Na houby je že nemám jak porovnat rozdíl mezi ips a tn. Docela by mě zajímalo jestli jsou ty barvy fykt tak hmusný oproti ips.

Ne....to je LED panel.

Což je pořád TN...

Ty kráso....tak s hráčskými požadavky...nejlevnější neTN panel začíná na lidových 30tácechhttps://www.alza.cz/35-acer-z34-predator-d386...

5ms pri VA/IPS paneli je to isté ako 1ms pri TN... skôr než na parametre sleduj recenzie, kde zistíš že "herné" TN panely majú vyšší lag ako bežné VA/IPS panely..neviem či nájdeš nejaký VA displej so 144Hz, no k takému stroju by som radšej dal 60Hz 27'' 2K+ displej, čo by sa už možno dalo za tie peniaze nájsť... radšej väčšie rozlíšenie a kvalitné farby, ako honba za Hz, ktoré z teba lepšieho hráča aj tak nespravia

Mohl bys nějaký doporučit ciqa? :)

síce je FHD, ale má dobré recenzie a s hrami nemá najmenší problém.https://www.alza.sk/27-iiyama-prolite-xb2783h... s vyšším rozlíšením ti musí poradiť niekto iný... keď tak prehľadaj fóra a tftcentral..www.tftcentral.co.uk

Takže tam už jde vesměs jen o ty pozorovací úhly jestli chápu.

Nikoliv, tohle NEMÁ LED panel, tyto zobrazovače existují, ale domů bys to nechtěl!Je to TN LCD s podsvícením pomocí LED a "filmová" LED opravdu neznám.

LED je technológia podsvietenia monitora, nie technológia zobrazovania. to s uhlami a kvalitou farieb nemá nič spoločné. na starých monitoroch by si ešte našiel CCFL trubice, ktoré ho neosvetlovali práve rovnomerne... TN, IPS, VA a jeho variácie, sú to podstatné...

Jenom ten můj je TN...ale ten mám rok a půl...tehdá nebylo....to LED...u herních monitorů To se tehdá dávalo LED jen do pazmeků na filmy.

No jo....,ale na hraní s kladivem.

na pobavení super ale seriozně prosím

No...je to smutný, že se to za ten rok a půl moc u herních monitorů nepohnulo a neTNka s 144Hz a G-syncem začínají na 30. Tak prubni to nejlevnější FHD TNko, co jsem postnul. Prubneš si 144Hz a G-sync na vlastní oči. Když to objednáš po netu...tak máš 14dní na vrácení zboží.

U tehlech monochromatickych potvor dost casto nebyl problem zvednou frekvenci i pres 120Hz.

Ještě někdo něco? :x

Který monitor si vybral?

Bohužel stále žádný uvažuji jestli zvednout trochu rozpočet. Nemůžu se furt nějak rozhoupat.

Já mám dell U2515h a nestěžuju si. Bratranec má 144Hz ale já rozdíl prostě nevidím. Být tebou tak se na to někde mrknu, než koupíš 144Hz TN a pak zjistíš, že sis mohl koupit radši 60hz 1440p IPS.

Jo a ten tenoučkej rámeček ja fakt cool

https://cs.wikipedia.org/wiki/Buridan%C5%AFv_osel zjevně ho to baví, podle stupidních smajlíků. Nemá cenu se namáhat. ZP!

Ono každý tu tvrdíte něco. Což výběr zrovna moc neusnadní osle. Když už po dlouhé době ten monitor vybírám tak bych ho rád vybral pokud možno pořádně