» Poradna » Mobily

HDR jen v 1080p

Dobrý den,prosím o pomoc. Mám TV Panasonic 58DX703E - LED, k ní připojený PS4 PRO pomocí kabelu Inakustik Star HDMI 2.0a kabel, 3 m. Problém je v tom, že když spustím hru bez HDR jede vše v rozlišení 4k. Když ovšem zapnu HDR, PS4 PRO mi napíše, že má TV podporuje pouze nižší rozlišení a přepne mi obraz do FULL HD tedy 1080p. Nerozumím tomu a neumím nijak dohledat zda to má tv skutečně nepodporuje, nebo je problém v kabelu, nebo jinde.... Hra mi tedy jede s HDR ve FULL HD 1080p, nebo s vypnutým HDR ve 4k....

Odpovědi na otázku

Je třeba si uvědomit, že PS4Pro nikdy nejede nativně ve 4K, takže elektronika, která se stará o upscale, bude buď dělat 4K výstup nebo HDR výstup. Zkus si spustit debug mode, je to tam napsané.

Teď jsem to zkusil a buď mi jede 4K upscale výstup, nebo 2K upscale HDR, do FHD se to nepřeplo, takže tam může být i jiný zádrhel. Třeba HDR10 format u TV.

Asi se ptám blbje, ale kde najdu debug mód? A jestli tomu dobře rozumím tak PS4 PRO prostě ve 4k se zapnutou funkcí HDR nepoběží?

Jestli máš firmware 4.0 a HDMI 2 kabel zapojený do správného HDMI 2 portu v TV, mělo by to jet (ne každý port umí 4K při 60FPS a HDR)

Nevíš kde tohle nejlíp zjistit jestli to ta moje tv umí...?

zkus support philipsu, většinou do týdne odpoví, hledal jsem to a nenašel, v datasheetu verze HDR není

*panasonicu :)

Tak jsem volal na oficiální linku Panasonic a tam mi řekli, že HDMI vstupy podporují přehrávání ve 4k i s HDR, takže TV to umí...

tak ono je právě víc standardů, PS4 potřebuje HDCP2.2 a HDR10 :)