Hdmi/dvi

Zdravím,Jaký přenos obrazu je lepší a proč. HDMI nebo DVI. Děkuji

Odpovědi na otázku

Na prenos obrazu je to uplne jedno. Rozdil je jen v konektorech, signal je lautr stejny.

DVI, nativní komunikace karta > monitor, naprosto stabilní obraz, všechny dobré monitory ho mají. Např.27" Dell P2714H Professionalhttp://www.alza.cz/27-dell-u2714h-profession...

DVI je bohužel už velmi zastaralá a zaostalá verze konektoru.

A v cem je ten konektor "zastaraly", pripadne "zaostaly"? Ten konektor ma proti tomu, ktery je pouzit pro HDMI, naopak jiste zjevne vyhody.

Ten konektor je zastaralý v tom, že byl na jakési konferenci, nebo kde, zařazen mezi neperspektivní (když jsem se o tom tady zmínil, tak jsem nasbíral hromadu mínusů). Důsledkem toho ale je, že dnes má hromada monitorů pouze vstup HDMI (a, kupodivu, VGA), ne však DVI. Vím to docela dobře - včera jsem vybíral monitor podle základního kritéria (hlavně levný a až potom možná i dobrý).

No pokud je cena nejdulezitejsim kriteriem, vysvetluje to absenci DVI.Normalni monitory maji bez vyjimky minimalne jeden DVI, lepsi maji navic DP.

Jako zastaralý a na vymření byl před lety označen VGA. Tenkrát se prorokovalo, že v následujícím roce už s ním výrobci nebudou vůbec počítat. DVI byl po rozšíření DP další v řadě. Kde že to ty loňské sněhy.....?

Pytlíku ty moc pracovní (profi) monitory nekupuješ viď, jinak by jsi neplácal.

A jak to, Dolphe, souvisí s odcházením DVI konektorů? Naopak, dá se předpokládat, že na "profi" budou i neobvyklé konektory, kdežto na spotřebním zboží budou ty nejobvyklejší. Pokud tedy na této třídě začínají DVI konektory mizet, tak to značí, že je výrobci začínají považovat za neperspektivní. Plácáš tedy ty, protože nesneseš, že nemáš pravdu.

Zastaralý konekotor...konektor je stále jen konektor, ten nic nevypovídá o signálu, i když ten pro DVI je vžitý jen pro to DVI. Ale např. ten třířadý 15pin D-SUB se používal a stále občas používá na roztodivné věci, stejně jako např. 9pin D-SUB v PC použávaný kdysi pro myš, RS232...D-SUB konektor nevymřel:http://cz.farnell.com/d-subminiature-connectors... http://cz.farnell.com/d-sub-connectors-standard... a má třeba i 68 pinů v rastru 1,27mm ("běžný" D-SUB má rastr 2,54mm)http://cz.farnell.com/webapp/wcs/stores/servlet...

VGA nerovná se 15pin D-SUB...

Rozdíl je dost podstatný v tom že HDMI umí i přenášet i zvuk, takže pokud máš monitor s reproduktory neřešíš další kabely.

On se ptá jen na obraz, HDMI se ne vždy používá i na přenos zvuku, často jen na obraz.

Taky je to jediný rozdíl ten zvuk, obraz je stejný.

Taky záleží na verzi HDMI. Rozlišení 2560x1600 přenese až verze 1.3 - kdežto Dual Link na DVI je jistota.

DVI s dual linkem ma taky limit jenom 2560x1600. Resenim je display port.

DELL ho často má, bez problému.

Nerozumim. Co ma?

Dobrý monitor i grafická karta má k dispozici jak DVI tak DisplayPort, podívej se zezadu na vstupy svého monitoru a karty. Takže není důvod pokud by DVI nestačilo se plašit, použiješ DP a máš to ne?

Na vsech displejich, laptopu i desktopu mam DP. Proste jsem nepobral tu zminku o Dellu.

Existují monitory jen HDMI / D-SUB, DVI / DisplayPort a stačí si jen vybrat chápeš? Pokud si někdo koupí ten jen s HDMI tak já doporučuji raději ten s DVI. Máš-li profi s ještě vyšším rozlišením je tam takový port, který je schopen takové rozlišení přenést a také pak následně karta 10 - 30 bit barvy pro zobrazení.

wtf? Vubec nechapu co resis. Ja napsal ze i dual link DVI je v dnesni dobe limitujici a ze resenim je DP. Tys napsal "DELL ho často má, bez problému." Proste jsem vubec nepobral tvoji reakci. Preferuji DP, protoze zvlada vsechno a je svobodny.

Moje reakce je o tom, že pokud je něco limitující tak je třeba vybírat takový monitor který má dané možnosti jasné? Což si vybereš v obchodě a DELL má často jak DVI tak DP co na tom není jasného? Jiní výrobci kromě profi řad nemají takové možnosti. A pak se každý divý, že dostupný je jen HDMI kabel. Pochopil, ten DELL = je příklad.

"Moje reakce je o tom, že pokud je něco limitující tak je třeba vybírat takový monitor který má dané možnosti jasné?" Vzdyt presne to jsem napsal("resenim je display port"), tak o cem me tady vlastne poucujes? Nechapu co tady vsichni mluvite o profi displejich. Mam treba petiletou plecku od HP(LA2405gw) co ma D-Sub, DVI i DP a pak taky starou plecku ZR2740w, ktera ma DVI a DP. To rozhodne nejsou zadne profi displeje.

Já nepoučuji tebe, naše diskuze máš sloužit tazateli k tomu aby si vybral sám a rozhodl se podle svého svědomí.

DVI - už je na chcípnutí.Kdo potřebuje např. delší kabel, tak za pár korun má bezproblémový klidně i 15m HDMI.Schválně si sežeňte 10-15m DVI kabel. Bůď neseženete, nebo se nedoplatíte!!!

Nejlepší je HDMI. Nejen že umí přenášet obraz ve fullHD ale také i zvuk například na televizi

"Nejlepsi" je dost silne slovo. Podle me je treba DP lepsi snad ve vsech ohledech.

To je asi tím, že DVI je primárně pro monitor a ne tVP, takže jen frikulín, nebo idiot má potřebu mít monitor 15m od počítače.HDMI je sprostá konzumní věc do konzumní elektroniky, z toho plyne mizerná mechanická konstrukce, kvůli "úspoře" místa je HDMI malý a mechanicky málo odolný a elektricky jsou kontakty také nic moc.Ale holt pro hloupé frikulíny je konektor pro DVI nemoderní a eaný.

Tak HDMI nemusí být moc mechanicky odolné když se jednou zapojí a je to.

Ale není eaný, ale prostě už odchází - a nezáleží to na mém, či tvém přání. Mně také DVI vyhovuje (je festovnější, než HDMI a spol), ale výrobci - jak grafických karet, tak monitorů - prostě rozhodli jinak a DVI odstavují. Můžeme se hádat o profi, či neprofi kategoriích monitorů, ale skutečnost je taková. Odstavování DVI začalo a prosákne to všude. Bez ohledu na náš názor (zažil jsem něco podobného několikrát a poznám příznaky).

Mimochodem, detekována zrůda PAVELKA! Doporučuji tu zrůdu nadále NEKRMIT!

Sakra, být to AZ kvíz tak mě dostali ...