HDD ukazuje 64GB místo 1TB

Dobrý den, včera jsem se snažil o přeinstalaci windows a při tvoření bootovacího USB jsem omylem označil v programu Win to flash můj externí disk a potvrdil jsem, o data jsem přišel, s tím jsem se tak nějak už smířil, ale disk se nyní zobrazuje jako 64 GB, je tu nějaký způsob jak vrátit disku původní velikost? Snažil jsem se naformátovat disk zpět na formát NTFS (po zásahu win to flash byl formát FAT32), ale to také problém nevyřešilo. Děkuji za jakoukoliv pomoc. Vaněček.

Odpovědi na otázku

1. spustiť inštalačku W7 - 102. shift F10 (cmd)3. diskpart:a) list diskb) select disk čísloc) cleand) vytvoriť partition (cez help zistíš presný príkaz)4. nainštalovať OS

Radikálny rez, že sa v ňom ani besná sviňa nevyzná.EaseUS Partition Recovery 5.6.1 je free SW pracujúci v gr. prostredí Windows. Dokáže obnoviť pošahané zavázdacie dáta sektorov zmrvených oddielov na pôvodné miesto. V opačnom prípade Diskpart a nová inštalácia na čistý disk.

Obnovit ztracená data umí také program Active@ UNERASER http://www.uneraser.com/ nebo Recuva (zdarma) http://www.wondershare.net/ad/data-recovery/

Na disku se ti zobrazuje pouze 64 GB, protože na zbývající části pevného disku nejsou vytvořeny žádné oddíly. Ve Správci disků tedy vytvoř nové oddíl(y) a ty pak zformátuj. Pevný disk pak bude mít několik oddílů (např. označených C:, D:, E: apod.), všechny oddíly dohromady budou ukazovat celou kapacitu pevného disku. Nebo můžeš současný 64 GB oddíl odstranit a místo něho vytvořit jeden nový velký oddíl s velikostí celého pevného disku.