Hard disk se objeví až po restartu

Dobrý večer,Mám takový problém.Když zapnu pc a čekám že mi najede normálně do windows tak ne,ukáže se mi Disk boot failure insert system disk and press enter a když zmáčknu ctrl+alt+delete tudíž restart tak potom už disk najede normálně do windows.Disk není poškozen díval jsem se na S.M.A.R.T a ukazují ok.Používal jsem programy Hd tune,CrystalDisk Info a Hdd Health.Nevíte jak to opravit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkus kabel od disku vytáhnout a zase zasunout, třeba tam je jen špatný kontakt.

Zkoušel jsem,i jsem ho měnil ,ale možná bude problém v tom že se mi ukazuje pořád jako slave

Slave?? To je jeste PATA?

Ale pánové, vzpamatujte se.Rozesraný OS a to hlavně ve velmi složité části obhospodařující ukončení práce - tedy úklid Registry a samozřejmě v boot fázi, starající se o to, aby "chcípajícího" sama sebe uvedla do života.Zapomeňte na drive, to jen tan chudák sřtílí úplně vedle (a vy mu na to ...).

"...střílí..." - omlouvám se

Rad bych znal jeho desku. To nebude zadny mladik a jestli bios hleda boot sector na jeste nerozjetem disku, pak se to takhle chova.Nevim, jak je na tom se znalostmi konfigurace PATA, ale jestli na te ksande ma mechaniku jako master a disk je slave, tak prenastavit jumpery, pripadne prohodit i data kabel. Nekdy to pomahalo.

Registry? Windows? Ještě když teprve se má systém z disku začít bootovat a BOIS žádný systémový disk nenajde? Ale pane Nemohoucí...

Pokud je to PATA, tak systémový disk musí být nasvičovaný jako master (na konci šráku) a pichlý na konektor PATA0.Nepředpokládám, že by ještě něco dnes fungovalo s BIOSem, kde lze nastavit zpoždění boot než se rozběhne disk.Pokud se objevuje až po rebootu, tak sice může mít SMART v pořádku, ale už může mít vylágrovaný ložiska a roztočení mu trvá déle a nestihne dodat data pro boot. A nebo pokud je to taková stará plečka, tak už zdroj nemusí stát za nic a nezvládá dodat proud pro roztočení.Ve SMART není položka č.3 Spin up time? Co sem tak vylepit smart?

Stara doska, disk mozno PATA.Pametnici vedia, ze v starsich BIOSoch bola polozka "HDD delay"Nastavoval sa cas/oneskorenie v sekundach, ktory umoznil diskom s pomalym startom roztocit platne.

Uplne jsem na tu polozku zapomel. To bude tim, ze jsem ji nebyl nikdy nucen pouzit - dobu deseti megovych az deseti gigovych disku jsem stravil na jinych platformach.

Napisal som, ze je to pre pametnikov.Stara CD-romka na "jednej ksande" s harddiskom, to bola sranda.Alebo CDROM a HDD nespravne nasicovane, alebo nespravne pipojene na kabel (master na konec, slave uprostred).Cipsety ViaApolo (asi nikdo nepaneta), boli obzvlast zabavne.

Nesdělil jsi hw sestavu.Co s tím?Ověř, že je systémový SSD|HDD zapojený do primárního portu diskového řadiče. Podle Tvého popisu není => naprav to.Pokud je v PC ještě systémový HDD (= prehistorická sestava), vyměň ho za SSD.