Gtx970

Zdravím, mám už týden objednanou sestavu u czc: http://www.czc.cz/c6p5kmm7n6gi88u9lltmq5jj3... Hodně mě lákala 970, tak jsem šel do MSI verze... jenže pak se objevily ty známě problémy s pískáním, větráčky a také ji ještě nemají skladem, atd.. navíc mám u czc v objednávce i sestavení PC a docela se toho bojím... Co byste na sestavě měnili (cena do 22k) a nebude lepší se vykašlat na tu 970? díky moc všem

Odpovědi na otázku

V ceně GTX 970 není jiná možnost. R9 290X od Sapphire má podobný výkon, ale stále je dražší a spotřebu má podstatně vyšší. Takže kromě pár stovek za grafiku bys musel připlatit i za zdroj.R9 290 je levnější (tedy opět jen od Sapphire s jen dvouletou zárukou), má nižší výkon, ale stále vyšší spotřebu. Za tu bych také neměnil. Problémy mohou být s každou kartou, přijde mi, že GTX 970 je jen více sledovaná, protože se opravdu povedla. Navíc do 14 dnů ji můžeš vyměnit vždy. MSI dlouhodobě není, tak pokud nechceš čekat, sáhni po jiné.V sestavě bych vzal jen lepší zdroj, jinak to klidně může zůstat (nebyla tu už náhodou na kontrolu?). SSP-450RT stačí, lepší by byla 550W verze.

Na kontrolu tu byla nejsem odborník a než se do něčeho rozhodnu.... , čekat sice nechci, ale verze od GIGABYTU za kterou bych asi jedině měnil, taky není skladem takže tam radši nechám tu MSI a zdroj, 500W je psáno jako minimum, když jej vyměním za http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-... bude všechno ok?

Gigabyte má hlučnější chlazení a některé pískají také. Takže pokud se rozhoduješ mezi ní a MSI, tak bych počkal na MSI.Požadavek na 500W je přehnaný, protože výrobce nemůže tušit, zda máš doma zdroj s výkonem 500W nebo "zdroj" s nápisem 500W. Jsou 500W "zdroje", co mají na +12V jen 16A (=192W). Takové by to neutáhly, ani když by to podle nápisu 500W dát měly. SSP-450RT má na +12V 37A (=444W), tedy podstatně více. Ta sestava bude v maximální zátěži po +12V chtít tak 220W (+-), když ji nataktuješ, tak se ani omylem nedostaneš přes 300W.Ale pokud tam dáš SS-550RT, tak budeš mít ještě větší rezervu (45A na +12V, tedy až 540W) a zdroj bude v zátěži tišší.Výrobci někdy píšou naprosto šílené požadavky i na low-endové grafiky, u kterých je na první pohled vidět, že nic nežerou. Viděl jsem grafiky s reálnou spotřebou pod 50W, ale na krabici byl požadavek na 400W. To bys musel najít sakra špatný 300-350W zdroj, aby něco takového neutáhl.Výrobce prostě napíše nějaké zbytečně vysoké číslo a doufá, že kupující nehodlá najít ještě větší šmejd, který by to i tak nedal.Ale třeba tato nádhera by tvoji sestavu neutáhla i přes nápis 500W:http://www.czc.cz/crono-500w-passive-pfc-re...

Jasně, o tom už jsem taky něco slyšel... objednal jsem to tak jak to je, nakonec bych se rozhodoval mezi tím co tam mám a SS 450W, tak jsem vzal ten s nápisem :D Je prý prověřený a není s ním problém, za tu cenu slušná kvalita a měl by to utáhnout v pohodě s rezervou... a takovým šmejdům jako to co jsi sem hodil, se vyhýbám obloukem

BTW, tu starou objednávku jsem zrušil a objednal to samé znovu. Vyneslo mi to 200 Kč tak jsem změnil Spartan za Spartan pro, který je skladem :D

a co kdyby by chtel mit nekdo dve karty? napr Asus 970 + GTX 260? jaky by byl na to vhodny zdroj?

Jak by sis tim pomohl? Stejne nepujdou do SLI... :/

o SLI nejde, napr pro vicemonitorove reseni

Tu MSI GTX 970 mám doma a nepíská, resp. píská jen v zátěži při vysokých FPS (cca 1000+) a to pískala i moje předchozí R9 280X (dokonce ještě hlučněji), takže mimo nějaký benchmarky, který běžej 1000+fps se to neprojevuje (aspoň u mě ne).S větráčkama problém nemám a taktovat jde parádně, osobně bych ji neměnil.

Ja GTX 970 mám, vrčení mi nevadí, protože při hraní stejně není slyšet a s ventilátorky nemám problém. Kromě toho – vždy ji můžeš do 14 dnů vrátit. A podotýkám, že to vrácení není jen teoretická možnost, skutečně můžeš a skutečně není potřeba se toho bát.